Jak podwójne pary wojskowe zarządzają swoimi karierami i związkiem

Podwójne wyzwania dla militarnych twarzy

Fort Bragg, NC Paraglide / Flickr

Kiedy oboje małżonkowie są członkami służby, podwójne życie militarne jako para może stanowić wyzwanie. Ale wielu decyduje się znosić trudy, utrzymując równowagę między małżeństwem a karierą.

Ponad 20 000 podwójnych par wojskowych służy obecnie w armii amerykańskiej. Większość z tych par - 79 procent - korzysta z wspólnych miejsc zamieszkania, ale to nie znaczy, że nie zniosą długich separacji i wewnętrznych trudności.

Program dla pary małżeńskiej

Trzymanie rodziny razem podczas wypełniania misji wyznaczonych przez armię, jest czymś, co napotyka wiele podwójnych par wojskowych. Jednym ze sposobów sprostania wyzwaniu jest zapisanie się do programu pary małżeńskiej (MACP). Założona w sierpniu 1983 roku, MACP to program zaprojektowany, aby pomóc zapewnić Żołnierzy żonaty z innymi żołnierzami są uważane za wspólne zadania domicyl.

"Trudności związane z utrzymaniem rodziny podczas bycia Żołnierzem są złożone w pary zamężnej armii", powiedział ppłk Patrick Sedlack, szef działu Planów, Procedur i Operacji, Dowództwo Sił Zbrojnych Wojska. "MACP został ustanowiony, aby pomóc złagodzić niektóre problemy, próbując, gdy to możliwe, przypisać pary małżeńskie w tym samym miejscu. Celem programu jest zapewnienie, że Żołnierze MACP są rozważani do przydzielania razem tak często, jak to możliwe. "

Aby zapisać się na MACP, pary małżeńskie muszą przesłać do Departamentu Armii Form 4187, Wniosek o działanie personelu, do lokalnego biura ds. Personelu wojskowego.

Biuro personalne przetworzy informacje i zapisze Żołnierzy. Jeśli Żołnierze są przydzieleni do oddzielnych stanowisk pracy, każdy Żołnierz musi złożyć formularz DA 4187 do swojego biura personalnego.

Wyzwania dla stacjonowania razem

Program "Pary małżeńskie" działa, ale nie gwarantuje, że zostaniesz przydzielony razem.

Jest wiele rzeczy, które mogą utrudnić MACP stawianie par razem - powiedział Sedlak. Jeśli dwóch żołnierzy ma takie same MOS o niższej gęstości, mogą być trudniejsze do stacjonowania razem, wyjaśnił. Lub jeśli Żołnierz ma MOS, w którym większość dostępnych zadań znajduje się poza kontynentalnymi Stanami Zjednoczonymi (CONUS), na przykład Żołnierz będący koreańskim językoznawcą jest żonaty z Żołnierzem z MOS, w którym większość dostępnych zadań jest w CONUS; może być trudno je połączyć.

MACP ma również zastosowanie do Żołnierzy żonatych z członkami innych służb lub Żołnierzy Armii lub Żołnierzy Gwardii Narodowej, ale trudniej jest menedżerom zleceń ich stacjonować, powiedział Sedlack. Oprócz trudności związanych ze stacjonowaniem Żołnierzy z różnych dziedzin kariery, pojawiają się również problemy ze stacjonowaniem Żołnierzy razem, gdy podejmują oni ochotniczą służbę.

"Nie ma konkretnych ograniczeń dotyczących MACP, ale niektóre programy i sytuacje są o wiele trudniejsze do spełnienia (przypisanie wspólnego miejsca zamieszkania)" - powiedział Sedlack. W przypadku zadań takich jak drążek sierżant i rekrutujący, od osób biorących udział w MACP wymaga się przedstawienia pisemnego oświadczenia, że ​​rozumie on, że wspólne przydzielenie miejsca zamieszkania może nie być możliwe z powodu ograniczeń związanych z cłem.

"Menedżerowie zadań nadal będą rozważać (wspólne miejsce zamieszkania) dla tych par, ale chcą mieć pewność, że żołnierze zrozumieją, że jest to bardzo trudne ze względu na wymagania i lokalizacje tych zadań" - powiedział Sedlack.

"Jeśli oznaczałoby to bycie oddzielonym przez długi okres czasu, nie sądzę, by którykolwiek z nas mógł (dostarczyć) takie (pisemne oświadczenie)", powiedział Staff Sgt. William Herold, żonaty z sierż. Antoinette Herold. "Nasz kierownik oddziału bardzo się starał, abyśmy byli razem i myślę, że podpisanie (pisemne oświadczenie) nie powstrzymałoby naszego oddziału przed tak ciężką pracą, aby utrzymać naszą rodzinę razem".

Zarządzanie karierą wojskową, aby zostać razem jako para

Podczas gdy niektórzy, jak Herold, pokładają dużą wiarę w swoich menedżerach oddziałów, inni zalecają, aby pary bardziej aktywnie uczestniczyły w ich karierze.

"Musisz właściwie planować i zarządzać własną karierą", powiedział Sgt. Maj. Henry Garrett, sierżant ds. Zasobów ludzkich w Fort Bliss w Teksasie i żonaty z sierż. Maj. Shirley Garrett. Na przykład Garrett powiedział, kiedy dowiedział się, że ma zlecenie spoza CONUS, zgłosił się na ochotnika do służby w Korei z nadzieją, że jego żona będzie mogła pójść za nim. Kiedy Shirley stała się taktycznym podoficerem w amerykańskiej Akademii Wojskowej w West Point , NY Henry zadzwonił do swojego kierownika oddziału, aby dowiedzieć się, co jest dla niego dostępne w tym samym miejscu.

Master Sgt. Yolanda Choates i jej mąż, sierż. 1. klasy Meco Choates dokonały podobnych poświęceń. "Kiedy przenieśliśmy się tutaj z obszaru (Waszyngton) DC, (Yolanda) mieliśmy tylko jedną pozycję dostępną tutaj", powiedział Sgt. 1st Class Choates. "Gdyby musiała wybrać stanowisko, to prawdopodobnie nie byłoby to, ale dokonała tego wyboru dla rodziny." "Wolałbym być pierwszym sierżantem w Korei, ale to nie było najlepsze dla mojej rodziny", powiedział Mistrz Sgt. Choates. "Robimy te rzeczy, ponieważ będąc w armii, nie zawsze masz wybór."

Niestety ta strategia ma również pewne wady. "Musieliśmy odrzucić nominacje, ponieważ jako komendanci major, ciężko byłoby nas stacjonować" - powiedział Garrett. Dodał, że kluczem do udanego podwójnego małżeństwa wojskowego jest uwzględnienie ich celów zawodowych. "Naprawdę nie chciałem iść do West Point, ale wiedziałem, że Shirley potrzebowała czegoś, co pomogłoby jej odstąpić od rówieśników" - powiedział. "Jeśli para nie jest w tej samej dziedzinie zarządzania karierą, polecam im, aby uczyli się tak dużo, jak tylko mogą, aby wiedzieli, co jest potrzebne, aby rozwijać karierę drugiej osoby".

Komunikacja, powiedział Choates, jest kolejnym ważnym czynnikiem w utrzymaniu udanego podwójnego małżeństwa wojskowego. "Musisz się komunikować", powiedział sierż. 1st Class Choates. "Jeśli nie powiesz sobie nawzajem, co się dzieje i jak się czujesz, nie odniesiesz sukcesu."

Plany opieki nad rodziną

Kolejnym wyzwaniem, z którym muszą zmierzyć się dwie pary wojskowe, są plany opieki nad rodziną - pisemne instrukcje dotyczące opieki nad członkami rodziny w przypadku wykonywania operacji , zajęć tymczasowych lub ćwiczeń w terenie. Podwójne pary wojskowe mają 30 dni po przybyciu do nowej jednostki w celu opracowania ważnego planu opieki nad rodziną, który obejmuje nazywanie zarówno krótkoterminowego, jak i długoterminowego opiekuna.

W niektórych przypadkach znalezienie dostawcy usług krótkoterminowych na nowym stanowisku pracy może być trudne. "(Na początku naszej kariery), nie znaliśmy nikogo na naszych kolejnych stacjach pracy. Mieliśmy 30 dni na znalezienie kogoś, komu zaufalibyśmy wystarczająco, aby zająć się naszymi dziećmi, które chciały to zrobić "- powiedział Master Sgt. Choates. "Teraz, gdy jesteśmy starsi i jesteśmy od jakiegoś czasu, znamy ludzi na większości naszych stanowisk pracy, kiedy tam dotrzemy."

Master Sgt. Choates dodał, że ci, którzy nie byli w armii wystarczająco długo, by poznać kogoś na każdym stanowisku pracy, powinni spojrzeć do swoich współpracowników na krótkoterminowych opiekunów. Ludzie, z którymi żołnierz pracuje codziennie, to ci, których poznają jako pierwsi. "Rodzina (grupy gotowości) (RFG) to kolejne dobre źródło informacji" - powiedział Sgt. 1st Class Choates. "Ale musisz iść na spotkania RFN. Nie przyjdą do ciebie. "

Ofiary dla podwójnych małżeństw wojskowych

Wielu żołnierzy żonatych z innymi żołnierzami zgadza się, że bycie członkiem dwumilitarnej pary wymaga wielu poświęceń. Niektórzy uważają jednak, że ofiara jest zbyt duża. Bycie żołnierzem to coś, co Staff Sgt. Alison Kempke lubi. Inżynier techniczny przydzielony do firmy A, 94. batalionu inżynieryjnego, Hohenfels, Niemcy, jest obecnie zatrudniony w Iraku. I choć jest oddanym żołnierzem w Wojnie z Terroryzmem, jej mąż i dwoje dzieci czekających na nią w Niemczech są zawsze blisko swoich myśli. Kempke powiedziała, że ​​jej praca jest satysfakcjonująca i pełna wyzwań, ale po ośmiu latach zakończy karierę wojskową.

"Uwielbiam wojsko i bardzo chciałbym zostać, ale rozstania są trudne, szczególnie te, ponieważ nie wiesz, kiedy wrócisz", powiedziała. "Chciałbym również być w pobliżu, aby wychować moje dzieci."

Korzyści z bycia podwójną parą wojskową

Mimo to, inne pary z podwójnym wojskiem mówiły o trudnościach, ale jest też wiele korzyści. "Kiedy dzieje się coś, co jest poza moją kontrolą, (mój mąż) rozumie, ponieważ wie, jak sprawy mają się w wojsku" - powiedział sierż. 1. Klasa Regina Jamerson, żona Sgt. Pierwsza klasa Gregory Jamerson.

"Możemy odnosić się do siebie nawzajem, ponieważ rozumiemy, jak rzeczy dzieją się w armii" - powiedziała. "Ponadto, mój mąż może spakować moją torbę, kiedy mam (ćwiczenie treningowe w terenie). Ilu cywilnych małżonków może to zrobić? "