Jak reklamować się na Facebooku

Jak korzystać z Facebooka, aby generować sprzedaż i budować bazę klientów

Lajki na facebooku. Getty Images

Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach każdy ma profil na Facebooku, od prababcia po dzieci gotowe do rozpoczęcia college'u. Dotyczy to również każdej grupy demograficznej. Bogaty, biedny, męski, żeński, w każdym kraju na całym świecie Facebook dominuje w przestrzeni społecznej.

I jak mówi stare powiedzenie: "ryby, gdzie są ryby". Krótko mówiąc, jeśli chcesz reklamować swoją firmę, Facebook to fantastyczne miejsce na rozpoczęcie.

JEŚLI wiesz, co robisz i JEŚLI masz plan.

Tak więc, niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad reklamą na Facebooku, czy do tej pory myśl nie przyszła ci do głowy, oto krok po kroku, jak zacząć.

1: Utwórz swoją stronę biznesową na Facebooku
Nie możesz nic zrobić, dopóki nie zrobisz tego pierwszego kroku. Potrzebujesz strony na Facebooku. Nawet jeśli masz tylko jednego pracownika, nie chcesz reklamować się na własnej stronie. Zrób to dobrze, a będziesz czerpać korzyści. Upewnij się, że wybierasz właściwą kategorię, która może obejmować firmę lub instytucję, pasmo lub przyczynę. Następnie uzupełnij informacje w całości i skorzystaj z szablonów dostarczonych przez Facebooka lub znajdź swoje własne.

2: Mieć strategię i cel
Dlaczego reklamujesz się na Facebooku? Jakie są Twoje cele? Do kogo masz nadzieję dotrzeć? Co chcesz żeby zrobili? Są to wszystkie pytania, które należy zadać sobie przed utworzeniem reklam na Facebooku. Nawet coś tak prostego jak "Chcę tylko, żeby ludzie wiedzieli, że istnieję" jest miejscem, od którego należy zacząć.

Oznacza to, że będziesz prowadzić kampanię podnoszącą świadomość i możesz wybrać odpowiednio swoje reklamy i kreacje.

Jeśli celem jest świadomość, możesz wybrać odpowiedni cel w menedżerze reklam na Facebooku. Dostępnych jest kilka opcji, od "Wysyłaj osoby do Twojej witryny" do "Wyświetlenia wideo". Możesz chcieć obu.

Możesz preferować coś prostszego, np. "Promuj swoją stronę". Niezależnie od tego, co zdecydujesz, będzie to kształtować reklamy i dotrzeć do nich.

3: Zidentyfikuj swoją grupę demograficzną
Znana również jako grupa docelowa oznacza w zasadzie "z kim konkretnie chcesz porozmawiać?" Jeśli zajmujesz się produkcją niestandardowych podgrzewaczy do nóg dla dziewczynek, nie chcesz, aby Twoje reklamy były kierowane na 30 60-letnie starcy. Jeśli jednak tworzysz niestandardowe flakony na whisky, możesz bardzo chcieć tej grupy demograficznej. Wybierz mądrze. Im bardziej konkretny otrzymasz, tym lepiej. Wyświetlaj reklamy zbyt szerokie, a współczynnik klikalności i konwersji będzie bardzo niski.

4: Wybierz mądrze swój budżet
Jak dużo chcesz wydać? Oczywiście, im więcej wydajesz, tym więcej masz oczu i tym większa masz szansę na sprzedaż. Ale pamiętaj o trzech ważnych literach - ROI. Jaki będzie twój zwrot z inwestycji? Jeśli wydajesz 50 USD dziennie w reklamach na Facebooku, ale zarabiasz tylko 40 USD dziennie, to jest to scenariusz przegrywający. W pierwszych miesiącach reklamy na Facebooku zmniejsz wydatki i dokładnie dostosuj reklamy, cel, zasięg i konwersje. Gdy masz pewność, że zawsze będziesz dostawać więcej pieniędzy niż wyjść, zwiększ swoje wydatki na reklamę. Powinien dobrze się tłumaczyć.

5: Utwórz reklamy
Po tych wszystkich pracach dostajesz się w nudne gry. Jak będą wyglądać twoje reklamy? Co oni powiedzą? Co każą ludziom robić? Zapamiętaj swoją strategię i cele z kroku 2 i odpowiednio utwórz reklamy. Nie wahaj się odejść od tej strategii w tym momencie, zawsze możesz ją dostosować później i utworzyć nowe reklamy dla nowej strategii i celów. Masz również bardzo małe granice do pracy w środku, więc miej to na uwadze. Reklamy na Facebooku mają ścisłą liczbę znaków i masz tylko 5 zdjęć. Czas zwięźle.

6: Opublikuj i śledź
Nadszedł czas, by ugryźć kulę. Wszystko zostało stworzone, trafiasz "Złóż zamówienie" i jesteś na dobrej drodze. Teraz chcesz utworzyć raport reklam na Facebooku, aby sprawdzić, jak dobrze sobie radzisz, a także w jaki sposób użytkownicy reagują na Twoje reklamy.

Należy również zauważyć duży wzrost ruchu internetowego i prawdopodobnie sprzedaży. Oczywiście, jeśli tego nie zrobisz, nadszedł czas, aby przewartościować cały proces i zacząć od nowa.

Powodzenia!