Najlepsza technika zamknięcia sprzedaży

Mistrz Just One Close

Wielu specjalistów od sprzedaży stara się nauczyć zbyt wielu technik zamykania lub nigdy się nie uczyć. Ci, którzy uczą się zbyt wielu, często są zdezorientowani, decydując, z której techniki zamykania powinni korzystać i zazwyczaj stosują niewłaściwą technikę.

Istnieje wiele sposobów na zamknięcie sprzedaży , a każda technika ma swoją własną wartość, a "czas i miejsce" jest najbardziej efektywne. Ale dla zdezorientowanego sprzedawcy lub nowych sprzedawców znajomość jednej techniki zamykania i opanowanie jej może być wszystkim, co naprawdę potrzebne.

Trwałość

Jednym błędem popełnianym przez wielu profesjonalistów zajmujących się sprzedażą jest zbyt wcześnie. Średnia sprzedaż wymaga 3 do 5 prób zamknięcia, zanim transakcja zostanie zakończona. Większość sprzedawców rezygnuje po 1 lub, w najlepszym razie, 2 próbach zamknięcia.

Słysząc "nie" jeden raz, jak się wydaje, wystarcza wielu sprzedawców. Ale faktem jest, że kilka razy trzeba będzie usłyszeć przerażające "nie", zanim dojdzie do "tak". A jeśli przestaniesz po pierwszym "nie", nie dokonasz sprzedaży.

Umiejętność kontynuowania cyklu sprzedaży wymaga pewnych umiejętności, gdy potencjalny klient powie "nie", ale ważne jest, aby iść naprzód. Sztuką jest spłukać obiekcje potencjalnego klienta, zadając więcej pytań i dostarczając przekonujących odpowiedzi, aby zbudować dodatkową wartość w swoim produkcie lub usłudze.

Ci z pozycji sprzedaży wewnętrznej mogą znaleźć ciągły cykl sprzedaży, gdy perspektywa powie "nie" trudniej, ponieważ większość osób, z którymi będą rozmawiać przez telefon, może łatwo się rozłączyć lub stać się bardzo zirytowana, jeśli przedstawiciel Wewnętrzny nadal będzie próbował sprzedaż.

Prostym lekarstwem na to jest wykonanie kolejnego połączenia. Reguła dotycząca sprzedaży, która obejmuje 3 do 5 prób, dotyczy sprzedawców zewnętrznych i wewnętrznych !

Najlepsza technika zamknięcia

Teraz, gdy zrozumiesz, że prawdopodobnie będziesz musiał spróbować zamknąć sprzedaż więcej niż raz, czas poznać najlepszą technikę zamykania i dlaczego jest najlepsza.

Co sprawia, że ​​ta technika zamykania jest najlepsza, to jak rzadko jest używana. Choć jest to niezwykle proste, wielu specjalistów od sprzedaży po prostu go nie używa.

Zapytaj o wyprzedaż!

To jest to! Najlepszą techniką zamykania jest po prostu poprosić o sprzedaż. Użyj dowolnego sformułowania, które jest dla Ciebie odpowiednie, ale musisz poprosić o wyprzedaż.

Tak wielu sprzedawców robi wszystko, co dotyczy cyklu sprzedaży, ale nigdy nie prosi o sprzedaż. Dostarczają odpowiedzi na wszystkie pytania potencjalnych klientów, pokazują wartość ich produktów lub usług, śledzą potencjalne zamówienia, projektują i dostarczają potężną propozycję, a następnie nigdy nie proszą o firmę.

Dlaczego nie?

Zwykle przedstawiciel nie prosi o biznes ze strachu . Boją się słyszeć "nie". Ale gdy zrozumiesz, że pewnie potrzebujesz usłyszeć "nie" kilka razy, sprawiasz, że prośba o biznes jest mniej przerażająca. Jeśli masz pewność, że Twój produkt lub usługa rozwiąże Twoje wyzwania lub zaspokoi jej potrzeby, a jeśli w pełni go kwalifikowałeś, to prośba o firmę jest tym, na co zasłużyłeś. Nie powinieneś się obawiać i czuć się pewnie, po prostu zadając pytanie.

Przykłady

Poniżej znajduje się kilka przykładów tego, jak możesz sformułować swoje ostatnie pytanie. Użyj tego, który jest dla Ciebie odpowiedni lub użyj własnego.

Najważniejszą rzeczą jest po prostu upewnić się, że prosisz o sprzedaż!

Czy możemy iść do przodu z tą umową?

Czy jest coś, co powstrzymuje cię przed wyrażeniem zgody na to dzisiaj?

Czy mogę mieć twój interes?

Czy jesteś gotowy, aby iść do przodu?

Czy zrobiłem wystarczająco dużo, żeby zarobić na swój biznes?