Codzienne kroki do sukcesu w sprzedaży

Poszukiwania. Kwalifikacyjny. Budowanie relacji. Projektowanie rozwiązania . Tworzenie propozycji . Dostarczanie prezentacji. Spotkania sprzedażowe, prognozy. Networking. Lista rzeczy, które sprzedawca robi w typowy dzień, jest ogromna i bardzo dynamiczna. Jeśli pewnego dnia znajdzie się przedstawiciel handlowy skoncentrowany na poszukiwaniach, następny prawdopodobnie znajdzie jej udział w spotkaniach z klientami i opracowywanie propozycji.

Przy tak wielu rzeczach, które trzeba zrobić w ciągu dnia roboczego, nie ma się co dziwić, dlaczego specjaliści od sprzedaży są uwikłani w codzienną harówę, tracą orientację, tracą sprzedaż i dostarczają wyniki podrzędne.Prawdziwie skuteczni specjaliści ds. Sprzedaży wiedzą, że każdy dzień jest szansą na ulepszenie ich działalności, zwiększenie ich umiejętności i zdobycie większej liczby klientów. Mając to na uwadze, nauczyli się ograniczać skupienie do 3 rzeczy. Tylko 3 rzeczy, które zobowiązują się każdego dnia.

Jeśli jesteś przytłoczony wieloma zadaniami, które masz wykonać w dniu roboczym, wiedząc, że wykonanie tych 3 sprawi, że wykonasz wszystko inne, co musisz zrobić, aby osiągnąć sukces.

Rozpocznij nowy cykl sprzedaży

Każdego dnia, jeśli możesz rozpocząć nowy cykl sprzedaży, poprzez poszukiwania, nawiązywanie kontaktów, udział w konferencjach lub prośby o skierowanie, będziesz mieć pełen potencjał potencjalnych sprzedaży i nigdy nie będziesz musiał się ubiegać o zawarcie umowy, gdy nadejdzie koniec miesiąca. . Posiadanie pełnego rurociągu zapobiega nadmiernej agresywności w kontaktach z potencjalnymi klientami i zapewnia większy spokój ducha oraz lepsze ogólne nastawienie.

Przejdź do cyklu sprzedaży

Jednym z najczęstszych problemów, które tworzą zarówno początkujący, jak i doświadczeni specjaliści ds. Sprzedaży, jest pozostawienie samych szans sprzedaży, by umrzeć powolną śmiercią. Zwykle ze strachu przedstawiciele handlowi podejmują wszystkie kroki, aby rozpocząć cykl sprzedaży, ale niechętnie przenoszą możliwość sprzedaży do następnego kroku.

Bardzo niewiele możliwości sprzedaży wzrośnie, ale zamiast tego pozostanie na etapie sprzedaży, który zostawił im sprzedawca. Twoim codziennym zadaniem jest zidentyfikowanie co najmniej jednej możliwości sprzedaży, która nie została przeniesiona na wyższy poziom i skupienie się na przeprowadzce to do następnego kroku.

Często jedyną rzeczą niezbędną do przyspieszenia cyklu sprzedaży jest prosty telefon do potencjalnego klienta. Niebezpieczeństwo polega na tym, że dzwonisz tylko po to, by zapytać "jak wszystko idzie?" i nie wprowadzaj czegoś nowego, aby zainspirować klienta do posunięcia się naprzód. Ludzie są po prostu zbyt zajęci, aby odbierać telefony od specjalistów od sprzedaży, którzy dzwonią po prostu "cześć". Zdecyduj, co Twoim zdaniem klient musi przejść do następnego kroku i zrealizuj to, gdy zadzwonisz. Innymi słowy, nie dzwoń po prostu mając nadzieję, że klient magicznie zdecydował się iść do przodu i czekał przez telefon na twój telefon.

Tak się nie dzieje w prawdziwym świecie profesjonalnej sprzedaży.

Zamknij sprzedaż

Pierwsze 2 codzienne zadania są stosunkowo łatwe do wykonania i nie powinny powodować zbyt dużego stresu. Ostatni krok, Close a Sale, wymaga nieco więcej męstwa jelitowego. To znaczy, jeśli nie wykonałeś dobrej pracy w pierwszych 2 krokach i nie zrobiłeś ich konsekwentnie.

Powodem, dla którego zamknięcie sprzedaży jest stresujące dla większości sprzedawców, jest to, że czują, że "muszą" zamknąć sprzedaż, ponieważ nie mają wystarczającej sprzedaży potencjalnej w swoich rurociągach.

Każda z możliwości ich zamknięcia jest zbyt ważna, aby ryzykować utratę, a jeśli zostanie utracona; nie trafią w swój limit sprzedaży.

Brak pełnej sprzedaży potencjalnej sprzedaży stawia cię w poważnej gorszej sytuacji i sprawia, że ​​pojawiasz się na spotkaniu zamykającym mniej niż w najlepszym razie. Będziesz zdenerwowany, boisz się podejmować ryzyko, będziesz mniej zaradny i mniej skuteczny. Wszystkie rzeczy, które narażają twoją sprzedaż na niebezpieczeństwo.

Istnieją setki technik zamykania, które sprzedają sprzedawcy, ale żaden nie jest tak skuteczny jak sprzedaż z pewnością. The Assumptive Sale, jak sama nazwa wskazuje, zakłada, że ​​specjalista ds. Sprzedaży zakłada sprzedaż w oparciu o fakt, że wykonał całą potrzebną pracę, odpowiedział na wszystkie zastrzeżenia, zaprojektował idealne rozwiązanie i uzyskał prawo do zapytania o interes klienta.

Zakładając, że sprzedaż jest dokonywana przed złożeniem zapytania o sprzedaż, zasłużyłeś na sprzedaż i uzyskasz pozytywną pozycję.

Skupiasz się na "wygranych-wygranych", dzięki którym zarówno ty, jak i klient otrzymujesz to, czego oczekujesz i na co zasługujesz.

Ostatnim zadaniem każdego dnia jest zamknięcie sprzedaży; Może to oznaczać zamknięcie transakcji i zarobienie na kliencie utraty sprzedaży. Część sprzedaży zostanie utracona, a niektórzy klienci po prostu nigdy nie kupią od ciebie. Ale jeśli masz wystarczająco dużo cykli sprzedaży, utrata sprzedaży straci dużo żądań i pozwoli ci skupić się bardziej na bardziej realistycznych możliwościach sprzedaży.

Więc już dziś wyjdź i zamknij wyprzedaż, a gdy już to zrobisz, równie dobrze możesz stracić parę.