Finanse Duża lista umiejętności

Specjaliści finansowi lub doradcy finansowi pomagają klientom właściwie zarządzać swoimi pieniędzmi. Ta kariera może być osobiście satysfakcjonująca, ponieważ pomagasz swoim klientom lepiej żyć, a także możesz być lukratywną karierą. Praca jest trudna, zwłaszcza na początku, ale bardzo elastyczna. Ze względu na struktury odszkodowawcze powszechne w branży, ustanowiony doradca może przejść na dłuższy urlop naukowy i nadal uzyskiwać dochody z pracy wykonanej w przeszłości.

W większości przypadków będziesz potrzebować co najmniej tytułu licencjata, zazwyczaj z finansów, biznesu, ekonomii lub statystyki, a także stażu, aby pracować jako doradca finansowy. Niektórzy pracodawcy lub klienci będą nalegać na tytuł magistra. Istnieje kilka podtypów doradcy finansowego, takich jak planiści finansowi. Z kolei podtypy mają podtypy.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz profesjonalnej certyfikacji i jakich certyfikatów potrzebujesz, zależy to od tego, do jakiego podtypu należysz i do kogo pracujesz (na przykład, czy pracujesz dla publiczności). Niezależnie od tego, czy potrzebujesz certyfikacji, czy nie, zawsze jest to zalecane,

Oto lista 10 najlepszych ofert pracy dla głównych firm finansowych do przejrzenia.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz używać list umiejętności, aby sprawdzić, czy dany rodzaj pracy pasuje do Ciebie. Na przykład, jeśli masz to, czego potrzeba, aby zostać fachowcem finansowym, możesz wybrać specjalizację w finansach.

Następnie, gdy jesteś gotowy do poszukiwania pracy, możesz użyć nazw tych umiejętności jako słów kluczowych w swoim CV lub innych materiałach aplikacji. Kiedy piszesz list motywacyjny , możesz ponownie wyróżnić niektóre z istotnych umiejętności. Na rozmowę kwalifikacyjną przygotujcie się, aby podać przykłady konkretnych czasów, w których uosabialiście te umiejętności.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, nawet jeśli stanowiska są na zewnątrz podobne, więc przed złożeniem wniosku należy dokładnie zapoznać się z opisem stanowiska.

Możesz również przejrzeć nasze listy umiejętności wymienione według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Najlepsze profesjonalne umiejętności finansowe

Oczywiście, aby zostać doradcą finansowym, musisz posiadać wiedzę na temat odpowiednich przepisów i regulacji prawnych, struktur podatkowych, instrumentów finansowych i teorii ekonomicznej. Jest jednak kilka podstawowych umiejętności miękkich, które również będą potrzebne i które mogą nie być uwzględnione w szkole.

Komunikacja

Aby udzielić rady, trzeba oczywiście wyraźnie komunikować. Dobry doradca rozumie potrzeby i potrzeby klienta i potrafi odpowiadać na pytania, a nawet przewidywać pytania, o które klient nie myśli. W rzeczywistości tak ważna jest dobra komunikacja z udaną karierą w finansach, że niektórzy planiści finansowi zalecają aspirującym doradcom uzyskanie stopnia komunikacji, a nie finansów czy ekonomii.

Obsługa stresu

Finanse to bardzo wysokie stawki, ponieważ jeśli ktoś popełni błąd, życie może być zrujnowane. Ważne jest, aby móc zachować świadomość powagi sytuacji, jednocześnie pozwalając, aby sam stres się skończył.

Nie tylko zestresowany doradca zapewnia złą obsługę, ale nie ma żadnego powodu, aby narażać swoje zdrowie przez ciągły stres.

Dbałość o szczegóły

Jako doradca finansowy będziesz musiał zwracać szczególną uwagę na szczegóły, częściowo dlatego, że obsługujesz liczby. Przypadkowe przeniesienie miejsca po przecinku z powodu bezmyślności nie wchodzi w grę. Zapomnienie o "małym" przepisie może być różnicą między skutecznym pomaganiem klientowi a błądzeniem w działalności przestępczej - lub po prostu nieosiąganiem dla klienta jak najlepszego zwrotu.

Rozwiązywanie problemów

Udzielanie porad finansowych to oczywiście rozwiązywanie problemów dla klientów. Możesz nauczyć się szczegółów technicznych w szkole i innych formach szkolenia, takich jak staż, ale musisz zapewnić możliwość zebrania wszystkich tych informacji i zastosowania ich w konkretnej sytuacji klienta.

Podkreśl umiejętności zdobyte podczas studiów, staży i zawodów odbywających się w trakcie studiów w listach motywacyjnych, CV i aplikacjach.

Finanse Duża lista umiejętności

A - C

D - L

M - Q

R - Z

Więcej list umiejętności
Oto lista umiejętności, których poszukują pracodawcy, w tym umiejętności miękkie, ogólne i twarde umiejętności dla różnych prac.