Kontrole środowiskowe w mediach społecznościowych

Social Intelligence Corporation Kontrole środowiskowe w mediach społecznościowych

Wielu pracodawców korzysta z wyszukiwarek i mediów społecznościowych, aby znaleźć informacje na temat potencjalnych i obecnych pracowników. W niektórych przypadkach informacje te, zwłaszcza informacje w mediach społecznościowych z serwisów takich jak Facebook i Twitter, zostały wykorzystane do nieuzyskania kandydatów do pracy lub zwolnienia pracowników. Istnieją jednak kwestie związane z potencjalną dyskryminacją . Jest również czasochłonne zatrudnianie menedżerów do samodzielnego badania pracowników.

Social Intelligence Corporation (SIC) zajmuje się obydwoma kwestiami, zapewniając dogłębną weryfikację pracodawców, które obejmują badania online z mediów społecznościowych i innych stron internetowych i jest zgodna z Ustawą o Fair Credit Reporting Act (FCRA) i przepisami antydyskryminacyjnymi. Firma stworzyła proces sprawdzania, który ułatwia pracodawcom szybkie i łatwe wyszukiwanie informacji o kandydatach i pracownikach.

Social Intelligence Corporation (SIC)

Social Intelligence Corporation (SIC) zapewnia usługę online, z której pracodawcy mogą korzystać w celu sprawdzania obecności internetu i historii kandydatów do pracy lub monitorowania zachowania online obecnych pracowników. SIC zapewnia zarówno kontrole przeszłości dla potencjalnych pracowników, jak i bieżący przegląd aktualnych pracowników.

Kontrole środowiskowe i kontrola społeczna firmy Social Intelligence

Oprócz popularnych witryn społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube itp.), SIC przeszukuje głębokie strony internetowe, których nie można odkryć, przeszukując konwencjonalną wyszukiwarkę, jak Google czy Bing.

Obejmuje to niektóre uniwersyteckie, akademickie, rządowe i prywatne bazy danych niedostępne dla ogółu społeczeństwa. Informacje zebrane z tych źródeł nie są tak łatwo dostępne, jak informacje wyświetlane w standardowych wyszukiwaniach.

Informacje udostępniane pracodawcom

Cechą wyróżniającą SIC jest to, że nie zawiera wszystkich informacji znalezionych dla pracodawców.

Firma jest zgodna z Federal Credit Reporting Act i chociaż SIC ma dostęp do tak dużej ilości informacji, nie wszystkie są udostępniane pracodawcom.

Raporty dostarczają jedynie informacji wymaganych przez predefiniowane kryteria pracodawcy, więc dodatkowe informacje, które mogą nielegalnie i negatywnie wpłynąć na postrzeganie potencjalnego lub obecnego pracownika przez pracodawcę, nigdy nie wchodzą w proces zatrudniania lub monitorowania.

Informacje, które nie są zgłaszane, obejmują wszelkie cechy "chronionej klasy", które federalne przepisy antydyskryminacyjne uznają za nieużyteczne w procesie zatrudniania (rasa, religia, pochodzenie naturalne, wiek, płeć, status rodzinny, orientacja seksualna, status niepełnosprawności itp.)

Jak działa usługa

Automatyczna technologia gromadzenia danych przez Social Intelligence Corporation pozwala SIC dostarczać raporty w ciągu 24 do 48 godzin, jednocześnie mając aktywność w mediach społecznościowych na temat każdego ręcznie sprawdzanego kandydata. Po sprawdzeniu informacji chronione informacje są odfiltrowywane z raportu.

Zgłaszanie obejmuje informacje na temat materiałów budzących zastrzeżenia, takich jak rasistowskie uwagi lub zachowania, wyraźne zdjęcia i filmy oraz nielegalna działalność określona przez pracodawcę.

Pracodawcy korzystają z tego, że otrzymają ostrzeżenie, jeśli ich potencjalni lub obecni pracownicy naruszą standardy firmy dotyczące zachowania online bez ryzyka dyskryminacji, które towarzyszą standardowemu wyszukiwaniu w wyszukiwarkach.

Poszukujący pracy i porady dla pracowników

Ważne jest, aby pamiętać, że ta usługa ułatwia pracodawcom znalezienie informacji, które mogą być przeciwko tobie, gdy szukasz pracy lub w pracy. Bardzo ważne jest, aby uważać na to, co publikujesz w mediach społecznościowych, na blogach i na innych stronach internetowych. Szanse na znalezienie przez kogoś informacji, które mogłyby szkodzić Twojej karierze, są wysokie. Najlepiej jest uważać na to, co publikujesz i zakładać, że to, co publikujesz, jest publiczne, pomimo wszelkich ustawień prywatności, jakie możesz mieć.