Najczęstsze skargi zgłaszane przez Twoich pracowników

Czy znasz przyczyny, dla których Twoi pracownicy są niezadowoleni?

Czy są Państwo zainteresowani odkryciem najpoważniejszych skarg swoich pracowników? Wiedza na temat tego, co sprawia, że ​​pracownicy są nieszczęśliwi, to połowa sukcesu, gdy myślisz o zadowoleniu z pracy , morale, pozytywnej motywacji i utrzymaniu. Słuchaj pracowników i zapewniaj im możliwość komunikowania się z menedżerami firmy.

Jeśli pracownicy poczują się bezpiecznie, powiedzą ci, co masz na myśli. Twoja kultura pracy musi budować zaufanie w celu skutecznej dwukierunkowej komunikacji.

HR Solutions, Inc., firma konsultingowa z siedzibą w Chicago, która specjalizuje się w ankietach dotyczących zaangażowania pracowników, analizowała powtarzające się tematy w ankietach pracowniczych i zestawiła następującą listę dziesięciu najlepszych.

Są to przedmioty, na które pracownicy stale skarżą się na ankiety i wywiady. Ile jest prawdy w twoim miejscu pracy?

Wyższe wynagrodzenie
Pay to obszar numer jeden, w którym pracownicy szukają zmian. Możesz sprzyjać środowisku pracy, w którym pracownicy czują się komfortowo, prosząc o podwyżkę . Pomaga to pracownikom w odczuwaniu, że korzystają z pomocy, gdy czują się niedoceniani.

Wewnętrzny kapitał własny
Pracownicy są szczególnie zainteresowani kompresją płac, różnicą w wynagrodzeniu między nowymi i długoterminowymi pracownikami. W organizacjach, gdzie średni roczny wzrost płac dla pracowników wynosi około 2-4%, pracownicy dostrzegają, że nowi płatnicy są lepiej opłacani - i często tacy są. Pamiętaj, że chociaż pracodawcy chcą, aby pracownicy nie mówili o płacy, mają do tego pełne prawo.

Korzyści Programy, w szczególności ubezpieczenie zdrowotne i stomatologiczne, emerytura i płatny urlop / dni świąteczne

w szczególności wielu pracowników uważa, że ​​ich ubezpieczenie zdrowotne kosztuje zbyt wiele, zwłaszcza programy leków na receptę, gdy pracodawcy przekazują część swoich rosnących kosztów pracownikom. Pracownicy chcą kompleksowych świadczeń bez dodatkowych kosztów.

Over-Management
Pracownicy często określani przez respondentów jako: "Zbyt wielu szefów, zbyt mało Indian". Miejsca pracy, które sprzyjają wzmocnieniu pozycji pracowników, ułatwianiu pracownikom i szerszym zakresom kontroli kierowników, dostrzegą mniej skarg. Powszechne jest również słowo " mikromanaging" .

Zapłać podwyżkę Wytyczne dla zasług
Pracownicy uważają, że system wynagrodzeń powinien kłaść większy nacisk na zasługi i wkład . Pracownicy znajdują systemy wynagrodzeń, w których wszyscy pracownicy otrzymują coroczny wzrost płac, demoralizujący.

Takie systemy płacowe najbardziej uderzają w motywację i zaangażowanie najsilniejszych pracowników, ponieważ mogą zacząć pytać, co jest w tym dla mnie? Niezbędny jest również przejrzysty system, w którym pracownicy wiedzą, na czym opiera się wzrost wartości.

Gdy przyjmiesz system wynagrodzeń za zasługi, jednym z elementów jest edukacja, dzięki której pracownicy będą wiedzieć dokładnie, jakie zachowania i składki zasługują na dodatkową rekompensatę. Pracownicy, którzy nie musieli być informowani przez swojego kierownika o tym, jak ich wyniki muszą się zmienić, aby zasłużyć na większy wzrost płac.

Reakcja Departamentu Zasobów Ludzkich na pracowników
Dział Zasobów Ludzkich musi lepiej reagować na pytania i obawy pracowników. W wielu firmach dział personalny jest postrzegany jako polityka, która zajmuje się zarządzaniem.

W rzeczywistości, w przyszłościowych działach HR, reakcja na potrzeby pracowników jest jednym z kamieni węgielnych.

Faworyzowanie
Pracownicy chcą postrzegania, że ​​każdy pracownik traktowany jest w sposób równoważny z innymi pracownikami. Jeśli istnieją zasady, wytyczne dotyczące zachowań, metody wnioskowania o czas wolny, cenne zadania, możliwości rozwoju, częsta komunikacja i wszelkie inne decyzje związane z pracą, które możesz wymyślić, pracownicy oczekują sprawiedliwego traktowania.

Komunikacja i dostępność
Spojrzmy prawdzie w oczy. Pracownicy oczekują czasu komunikacji twarzą w twarz zarówno z przełożonymi, jak i kadrą zarządzającą. Dzięki tej komunikacji czują się rozpoznawani i ważni.

I tak, twój czas jest pełny, ponieważ ty też masz pracę. Jednak głównym zadaniem menedżera jest wspieranie sukcesu wszystkich jego pracowników zgłaszających.

W ten sposób menedżer powiększa swój własny sukces.

Obciążenia są zbyt duże: wydziały mają za mało personelu, a pracownicy mają wrażenie, że ich obciążenia są zbyt duże, a ich czas jest zbyt rozrzedzony. Ta skarga staje się gorsza jako zwolnienia; gospodarka; zdolność znalezienia wykształconych, wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników; a twoje potrzeby biznesowe rosną. Aby temu zaradzić, każda firma powinna pomóc pracownikom uczestniczyć w ciągłych działaniach doskonalących.

Czystość obiektu: Pracownicy pragną czystego, zorganizowanego środowiska pracy, w którym dysponują niezbędnym sprzętem do dobrej pracy. Doceniają to, że nie muszą dzielić się, pożyczać ani przynosić sprzętu z domu więcej, niż kiedykolwiek będziesz wiedzieć.

Badanie satysfakcji z pracy obejmowało ponad 2,2 miliona respondentów z 2100 organizacjami reprezentującymi różne branże, wszystkie ankietowane przez HR Solutions, Inc.