Jak zarządzać negatywnym pracownikiem

Uzyskaj wskazówki, które pomogą Ci radzić sobie z negatywnym wpływem w miejscu pracy

Negatywny pracownik może zarazić grupę roboczą lub zespół szybciej, niż możesz sobie wyobrazić. Wcześniejszy artykuł sugerował, jak pracownicy mogą radzić sobie z negatywnym współpracownikiem .

Inny sugerował, jak radzić sobie z negatywnym wpływem miejsca pracy, gdy stwierdzisz, że jesteś negatywnym pracownikiem . Trudno jest "farsować", ale czasami negatywnym współpracownikiem jesteś ty. To wymaga pewnej samoświadomości, że wielu pracowników nie jest w stanie ćwiczyć.

Czasami wysiłki pracowników są skuteczne w radzeniu sobie z negatywnym współpracownikiem, a czasami osoba, która emanuje negatywnym przekonaniem, zdaje sobie sprawę, że jest to problem. Ponieważ jednak pracownicy nie są wykwalifikowani lub przeszkoleni, lub nie są w stanie poradzić sobie z negatywnymi skutkami lub konfliktami , często zwracają się do swojego menedżera o pomoc w radzeniu sobie z negatywnym współpracownikiem.

Nie jest to najprzyjemniejszy element pracy menedżera , ale jeśli zarządzasz ludźmi, w końcu spotkasz się z sytuacją, w której musisz zarządzać osobą negatywną - ze względu na innych pracowników i zespół. Aby uniknąć tego niekiedy przerażającego zadania, należy zawiodić grupę roboczą i pozwolić, aby istniała nieobliczalna sytuacja.

Możesz zarządzać negatywnym pracownikiem, a czasami możesz pomóc pracownikowi odwrócić negatywne nastawienie. Najlepszym podejściem jest, aby negatywne nastawienie nie zaczęło się na pierwszym miejscu, ale jeśli to już powoduje zniszczenie w miejscu pracy, oto kroki, które możesz podjąć, aby zarządzać negatywnym pracownikiem.

7 kroków do radzenia sobie z negatywnym pracownikiem

Jeśli negatywność pochodzi od pojedynczej osoby, możesz wykonać te siedem kroków, aby rozwiązać problem.

Jeśli żadna z powyższych czynności nie zadziała, a negatywne nastawienie pracownika będzie miało wpływ na produktywność, harmonię w miejscu pracy oraz postawy członków i morale działaczy, radzimy sobie z negatywnymi reakcjami, tak jak w przypadku innych problemów z wydajnością. Korzystaj z postępowej dyscypliny, którą skutecznie i zgodnie z prawem stosujesz do wydajności pracownika.

Pamiętaj, że te siedem kroków jest warte twojego czasu, zanim zostaniesz pogrążony w procesie dyscyplinarnym. Odwróćmy się do tego, że często pracują, gdy uderzasz negatywne nastawienie pracownika w miejscu pracy.