Air Force Job: AFSC 1T2X1 Pararescue

Jedno z najważniejszych zadań w lotnictwie wymaga znacznych szkoleń

Specjalista ds. Pararescue to jedno z najniebezpieczniejszych i najważniejszych zadań w lotnictwie. Nie tylko ci lotnicy wyskakują z samolotu, kiedy lądują, zapewniają leczenie i ratują swoje koleżanki.

Jest to wymagająca praca, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym, i ma jeden z najbardziej rozbudowanych szkoleniowych programów technicznych, który działa od ponad roku. Air Force klasyfikuje tę pracę jako Air Force Specialty Code (AFSC) 1T2X1.

Oficjalne obowiązki Specjalistów Pararescue Sił Powietrznych

Ci lotnicy prowadzą paradoksy, które mogą odbywać się w regionach górskich, pustynnych, arktycznych, miejskich, dżungli i wodnych, w dzień lub w nocy, we wrogich, przyjaznych lub wrażliwych częściach świata. Gdy znajdą się na ziemi, zapewniają awaryjny uraz i polową opiekę medyczną oraz pomagają poruszyć poszkodowanym personelowi, jeśli nie jest możliwe odzyskanie powietrza.

Kiedy spadają na wrogie tereny, ci lotnicy przeprowadzają komunikację powierzchniową drogą naziemną i elektroniczną oraz używają broni palnej i amunicji, aby zabezpieczyć operacje. Ich obowiązki na miejscu mogą obejmować pomoc w wysiłkach związanych z zaopatrzeniem, często w niekorzystnym terenie, a także w operacje poszukiwawcze i ratownicze.

Przeprowadzają triage w różnych warunkach i warunkach pogodowych i pomagają w unikaniu manewrów w razie potrzeby. Mogą również zostać wezwani do robienia zdjęć w celach dokumentacyjnych oraz do pomocy NASA i personelowi lotniczemu w niektórych sytuacjach.

Kwalifikacje do lotnictwa Pararescue

Aby wziąć udział w tej pracy, musisz uzyskać dyplom ukończenia szkoły średniej lub jej odpowiednik. Idealnie byłoby, gdybyś już ukończył certyfikowany ratownik medyczny lub kurs ratownictwa medycznego, ponieważ będziesz musiał być certyfikowany jako EMT, aby wykonywać swoje obowiązki jako pararescueman.

Wymagany jest wynik co najmniej 44 w Ogólnym obszarze kwalifikacyjnym sił powietrznych (G) Sił Powietrznych Aptitude Armed Services ( ASVAB ).

Będziesz także musiał przejść test "Dostosowany system oceny osobowości adaptacyjnej" (TAPAS), który określa, czy żołnierze i lotnicy mają zdolności poznawcze w przypadku niektórych zadań wojskowych. Twój rekruter będzie miał więcej informacji na temat szczegółów, ale będziesz musiał zdobyć co najmniej 60 punktów w segmencie modelu selekcji paragonu w TAPAS.

Rekruci zainteresowani paradontracją muszą ukończyć specjalnie przygotowane umiejętności fizyczne i testy wytrzymałościowe oraz posiadać kwalifikacje do załóg samolotów, spadochronów i morskich obowiązków nurkowych. Obejmuje to certyfikację jako wojskowego nurka SCUBA i spadochroniarza spadochronowego.

Ponadto musisz być obywatelem USA i mieć od 17 do 39 lat. Musisz mieć możliwość zakwalifikowania się do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa od Departamentu Obrony. Będzie to wymagało sprawdzenia Twojej postaci i finansów, a historia nadużywania narkotyków lub alkoholu może Cię zdyskwalifikować.

Trening jako lotnik sił powietrznych

Jak możesz sobie wyobrazić, szkolenie dla tego zadania Sił Powietrznych jest dokładne i obszerne. Po ukończeniu podstawowego szkolenia i Tygodnia Lotników, spędzasz 501 dni w szkole technicznej w bazie lotniczej Lackland w Teksasie.

Trening przygotuje Cię do skoku na spadochronie i wykonywania ratunkowych rat w różnych warunkach, w tym w walce. Kursy, które bierzecie, obejmują;