Co to jest wyznaczony rynek (DMA)?

DMA są jednym z czynników decydujących o sukcesie lub porażce programu

DMA jest skrótem oznaczonego obszaru rynku. Nielsen Media Research, wiodąca firma badawcza z siedzibą w Nowym Jorku, mierzy oglądalność widowni, która pośrednio określa, czy pokazy są anulowane czy przedłużone. Nielson używa DMA podczas kompilowania swoich ocen. Następnie generują oceny Nielsena dla stacji telewizyjnych w całym kraju.

Co to jest DMA?

DMA to region lub terytorium, w którym ludzie mają takie same opcje telewizyjne i radiowe.

Często są one powiązane przez duże miasta metropolitalne, ale na obszarach wiejskich można je łączyć.

Nielsen dzieli kraj na 210 DMA. Te obszary stanowią 210 telewizyjnych rynków mediów.

DMA to coś więcej niż tylko miasta. Na przykład Philadelphia DMA obejmuje nie tylko miasto, ale wszystkie obszary, na których stacje Filadelfii są najbardziej obserwowane. The Philadelphia DMA obejmuje południowy New Jersey i większość Delaware.

Z tego powodu stacja telewizyjna z Filadelfii chciałaby przesyłać wiadomości przez DMA, a nie tylko do miasta. Próbowałby sprzedawać reklamy firmom z całego regionu.

Każde hrabstwo w USA jest w DMA. Niektóre DMA obejmują ogromny obszar geograficzny, np. Salt Lake City DMA, który rozciąga się na cały stan Utah. Inne są geograficznie małe, jak Opatrzność DMA, z powodu wszystkich pobliskich miast Nowej Anglii z własnymi stacjami.

Decydujące znaczenie dla ustalenia, który DMA Nielsen przypisuje okręg, sprowadza się do zwyczajów oglądania.

Jeśli więcej niż 50% domów w hrabstwie ogląda stacje telewizyjne Baltimore, to powiat jest przypisany do Baltimore DMA. To prawda, nawet jeśli hrabstwo jest położone bliżej innego miasta, np. Waszyngtonu.

Czasami Nielsen przesuwa powiat z jednego DMA na inny. Może ludzie w przykładowym hrabstwie nagle dostają stacje Waszyngtonu, DC na swój system kablowy i decydują, że wolą oglądać wiadomości ze stolicy kraju niż z Baltimore.

Kiedy ponad 50% domów ogląda telewizję DC więcej niż Baltimore TV, Nielsen przeniesie powiat do Waszyngtonu, DC DMA.

Nielsen publikuje roczną listę DMA według wielkości odbiorców. Do 2016 roku New York był wiodącym DMA.

DMA i Internet

Rozwój Internetu i alternatyw dla tradycyjnej telewizji i radia wpłynął na DMA. Wiele osób korzysta z usług przesyłania strumieniowego online, aby oglądać ulubione programy lub korzystać z płatnego abonamentowego radia zamiast tego, co jest dostępne publicznie w ich DMA. Wraz ze wzrostem liczby odbiorców odwracających się od standardowej komunikacji, szczególnie z tysiącletnimi, oceny DMA i Nielsona spowodowały znaczące zmiany w ich liczbie. Od 2016 r. Nielson chciał dostosować swoje systemy ocen, aby uwzględnić transmisję telewizyjną i radio sieciowe, aby uzyskać dokładniejszą liczbę, co wpłynie na sposób, w jaki reklamodawcy kupują czas antenowy.

DMA i zysk

DMA lub informacje o rynku medialnym są ważne dla firm i konsumentów. Wielkość DMA i aktywność odbiorców określa koszty reklamy. Na przykład reklama na stacji telewizyjnej w Nowym Jorku będzie kosztować o wiele więcej niż reklama kupowana na antenie stacji w Lancaster w stanie Pensylwania.