Dlaczego syndykacja jest kamieniem węgielnym mediów

Syndykowanie to termin używany zarówno w mediach drukowanych, jak i rozgłoszeniowych. Wskazuje zawartość zakupioną do użytku przez lokalną gazetę, stację telewizyjną lub radiową . Nie jest produkowany przez właściciela firmy medialnej, ale za pośrednictwem zewnętrznego źródła.

Jak działa syndykacja

W branży prasowej komiksy, horoskopy i kolumny narodowe są często syndykowane. Firma ma prawo sprzedawać treści do różnych lokalnych dokumentów w całym kraju.

King Features Syndicate sprzedaje gazetom komiksy takie jak Blondie i Hi and Lois . Jest własnością Hearst Corporation, potężnego właściciela gazet, czasopism i stacji telewizyjnych. Inna firma, Universal Uclick, oferuje komiksy takie jak Garfield , Peanuts i kolumna Dear Abby .

Wydawca gazet, wiedząc, że czytelnicy lubią czytać "zabawne strony", otrzymując porady lub ich codzienny horoskop podpisze umowę z syndykatem na różne treści, w oparciu o zainteresowanie lokalnego czytelnika. Treść ta zostanie przesłana na papier w terminie do publikacji.

Działa to tak samo w przypadku nadawania. Popularne programy telewizyjne, takie jak Wheel of Fortune, sprzedawane są bezpośrednio do lokalnych stacji. Dlatego Wheel może emitować powietrze do afilianta ABC w jednym mieście i na stacji NBC gdzie indziej. Większość widzów prawdopodobnie nigdy nie będzie wiedziała, że ​​program nie jest dostarczany przez sieć, ale został kupiony przez lokalną stację.

Każda stacja wybiera przedział czasu, aby uruchomić program syndykowany. Dlatego popularny program, taki jak Jeopardy! mogą być rano w jednym DMA i we wczesnych godzinach wieczornych w innym mieście.

Wheel and Jeopardy! są sprzedawane przez tę samą firmę dystrybucyjną, CBS Television Distribution, która zazwyczaj próbuje sprzedać oba programy na tę samą stację, wraz z innymi ofertami firmy, takimi jak Dr. Phil lub Judge Judge .

Ponieważ stacje nie potrzebują tylko kilku programów, aby wypełnić swoje codzienne składy, syndykator prawdopodobnie będzie pokazywał rozrzucone po kilku stacjach na rynku.

To oznacza, że ​​firma taka jak CBS Television Distribution może mieć swoje programy rywalizujące dla widzów w tym samym okienku czasowym na wielu stacjach. Dr Phil i Judge Judy mogą być w tym samym czasie na konkurencyjnych stacjach. Jest nieuniknione, że jeden program będzie miał wyższe oceny Nielsen niż inne, ale mimo że brzmi kanibalistycznie, firma konsorcjum ma satysfakcję ze świadomości, że zawiera oferty dla obu programów.

Nie pozwól, aby nazwa CBS Television Distribution wprowadziła Cię w błąd. Tak, jest związany z siecią rozgłoszeniową CBS, ale jej misja jest zupełnie inna. Dlatego sprzedaje programy na stacjach stowarzyszonych z innymi sieciami. Jest dużo pieniędzy do zrobienia.

Rodzaje syndykacji transmisji

Istnieją dwa rodzaje syndykowania emisji. Program taki jak Dr. Phil nazywa się syndykatem pierwszego uruchomienia. Dzieje się tak dlatego, że program został pierwotnie stworzony do sprzedaży lokalnym stacjom. Jest emitowany po raz pierwszy w lokalnych kanałach w całym kraju. Drugi rodzaj nazywa się syndykatem off-net. Są to powtórki, które były pierwotnie pokazywane w sieciach, zazwyczaj w czasie największej oglądalności .

Często powtórki trafień w sieci telewizyjnej będą dystrybuowane do lokalnych stacji. Mimo, że serial taki jak Everybody Loves Raymond nie znajduje się już w harmonogramie głównym CBS, powraca na stacje lokalne w całym kraju, w tym te niezwiązane z CBS.

Kiedy serial taki jak Raymond staje się hitem, może wygenerować dwa duże stosy pieniędzy. Po pierwsze, kiedy emituje w sieci i wysyła wysokie stawki reklamowe. Następny jest wtedy, gdy jest sprzedawany w konsorcjum.

Wheel of Fortune może być jednym z najpopularniejszych programów konsorcjalnych w historii telewizji, ale ma swój początek w sieci NBC w swoim dziennym składzie. Kiedy stał się popularny w NBC, stworzono konsorcjalną wersję do sprzedaży poszczególnym stacjom. Wersja sieciowa opuściła fale radiowe w 1989 roku, ale pozostała potwornym hitem w syndykacji.

Inny sposób zarabiania pieniędzy w syndykacji

Większość popularnych programów konsorcjalnych jest sprzedawana stacjom, które następnie mają możliwość sprzedaży większości, jeśli nie wszystkich reklam telewizyjnych w nich.

Stacja mogła zapłacić ogromną sumę, aby zdobyć Wheel , ale wie, że może odwrócić się i sprzedać reklamy w wyższym tempie, ze względu na popularność programu.

Ale stacja może odebrać nowe show na zasadach barterowych. Stacja zapłaci bardzo niewiele za program, ale pozwoli syndykatorowi sprzedać większość czasu komercyjnego. Korzyścią dla stacji jest to, że może ona uzyskać 30-minutowy lub godzinny program przy niewielkich inwestycjach, np. Biegać we wczesnych godzinach porannych, kiedy nie ma sensu dużo wydawać.

Syndykator zyskuje wtedy szansę na sprzedanie reklam w swoim własnym programie i dostanie go na większej liczbie rynków w całym kraju, niż byłoby to możliwe w przypadku umów gotówkowych.