Co to jest Micro Job i czy można zarabiać w jednym?

I inne pytania związane ze stronami zadań, crowdsourcingiem i ofertami online ...

Mikropożyczka jest, jak wskazuje to słowo, bardzo małym płatnym zadaniem. Lepszym słowem na określenie mikropodkładów może być "koncert", ponieważ słowo "praca" może oznaczać zatrudnienie, a mikroprzedsiębiorstwa nie są przeznaczone dla pracowników, ale tylko dla niezależnych wykonawców.

Zobacz: Miejsca znalezienia pracy mikro

Jakie są mikro zadania?

Podstawowa koncepcja mikroprzedsiębiorstw - otrzymujących niewielką opłatę za małe zadanie - obejmuje wiele możliwych rodzajów mikro-zadań.

Mogą to być:

Zadania online - te małe zadania lub mikroukłady można wykonywać całkowicie online, nie wymagając interakcji w świecie rzeczywistym. Kupujący te usługi reklamują się na stronach internetowych mikroblów, aby znaleźć chętnych do wykonania tego zadania. Amazon's Mechanical Turk jest jedną z najpopularniejszych stron oferujących tego typu mikro-pracę.

Zadania w świecie rzeczywistym - Podobnie jak w przypadku zadań online, ponieważ kupujący usługi reklamują się online dla pracowników, zadanie nie jest realizowane online, ale osobiście. Witryny promujące te rodzaje mikroprzedsiębiorstw są w zasadzie rynkiem pracy dorywczej. Taskrabbit to jedna z bardziej popularnych stron z zadaniami do wykonania zadań. Jednak Taskrabbit i inne podobne funkcje zwykle oferują również zadania online.

Projekty crowdsourcingu - Korzystając z internetowej platformy crowdsourcingowej, firmy zatrudniają pracowników do wykonania jednej małej części większego projektu. Pracownicy zazwyczaj logują się na stronie internetowej firmy i wybierają spośród dostępnych zadań. Clickworker to firma, która wykorzystuje crowdsourcing dla różnych zadań.

Testowanie użyteczności witryny - Zdalni testerzy użyteczności przeglądają witryny i aplikacje mobilne za ustaloną opłatą (zwykle około 10 USD), zazwyczaj za pomocą ekranu lub dyktafonu. Zobacz listę zadań testowania użyteczności witryny .

Rynek usług online - w tych mikropłatach pracownicy oferują niewielkie usługi (zwykle za ustaloną opłatą), a kupujący przeglądają rynek, aby znaleźć osoby, które oferują potrzebne usługi.

Strona pobiera opłatę od kupującego, sprzedającego lub obu.

Programy premiowe - niektóre mikroprzedsiębiorstwa mogą nie oferować płatności w gotówce, ale w punktach lub w innym miejscu. Zadania w tych dziedzinach często obejmują produkty marketingowe dla pracownika.

Ankiety - wypełnianie ankiet jako pracy typu praca w domu trwa już od jakiegoś czasu i jest prawdopodobnie oryginalną mikropracą.

W jaki sposób wykonuje się mikro zadania?

Wiele mikropłat, w szczególności projekty crowdsourcingu wprowadzania danych, wykonuje się całkowicie online z komputera. Jednak niektóre mikropołączenia mogą być wykonywane zarówno w świecie rzeczywistym, jak i online i mogą wymagać telefonu komórkowego. Na przykład firma może chcieć, abyś udał się do sklepu i sfotografował prezentację produktu lub przetestował cenę i przesłał informacje przez telefon komórkowy. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych mikro zadań, zobacz te

Jak płacić Micro Jobs?

Ogólnie rzecz biorąc, te prace płacą bardzo małe kwoty, ale powinny one wymagać bardzo mało czasu. Praca może płacić od 1 centa do 50 dolarów, a pomysł jest taki, że wymagana praca powinna być proporcjonalna do oferowanej opłaty. To powiedziawszy, aby zarabiać pieniądze, musisz pracować szybko i wykonywać jak najwięcej zadań.

Ponieważ są one wykonywane na podstawie umowy (a nie pracownika), nie ma gwarancji, że te mikro stanowiska płacą minimalne wynagrodzenie.

Większość firm płaci gotówką (zwykle za pośrednictwem konta PayPal), ale niektóre płacą w coś innego niż gotówka, tj. Karty podarunkowe, punkty nagrody, usługi, bitcoiny. Często płatność jest obliczana w dolarach amerykańskich, ale może zostać przeliczona na inną walutę po wpłaceniu na konto PayPal.

Powiązane definicje: