Jak korzystać z przycisków, znaczków i łączy LinkedIn

Twój profil na LinkedIn jest jednym z najważniejszych internetowych narzędzi sieciowych dostępnych dzisiaj. Dostarcza informacji o twoim pochodzeniu, w tym o twoim doświadczeniu, umiejętnościach i edukacji, do zatrudniania menedżerów, kontaktów i sieci, które mogą ci pomóc w poszukiwaniu pracy .

Ponadto ułatwia nawiązywanie połączeń z siecią i ułatwia wprowadzanie osób spoza sieci poprzez wzajemne połączenia lub system przesyłania wiadomości.

Twój profil na LinkedIn to zwięzła wersja Twojego wykształcenia i doświadczenia, która pojawi się w wynikach wyszukiwania i pozostanie widoczna dla każdego użytkownika, nawet jeśli nie ma konta LinkedIn.

Profil LinkedIn może zwiększyć Twoją widoczność online i pomóc w budowaniu swojej profesjonalnej marki, która prezentuje tło potencjalnym pracodawcom. Profesjonalne branding to koncepcja marketingowa, która odzwierciedla Twój profesjonalny charakter, umiejętności, cele i reputację. Daje wgląd w rodzaj pracownika, jaki jesteś, a także przyszłe aspiracje zawodowe. Prawidłowo opracowany profil LinkedIn może skutecznie zilustrować cechy Twojej marki dla nowych firm i przyszłych współpracowników.

Aby promować swój profil, LinkedIn udostępnia przyciski i znaczniki Wyświetl mój profil zawierające grafikę LinkedIn, które możesz dodać do swojego podpisu e-mail, CV online, bloga lub strony internetowej.

Jak zdobyć znaczek profilu LinkedIn na stronach internetowych i CV

Serwisy społecznościowe stale zmieniają funkcje i nawigację, aby poprawić wrażenia użytkowników.

LinkedIn nie różni się od innych, a strona oferuje "Narzędzie do budowania profilu publicznego", które umożliwia tworzenie linków z niestandardową, przyciągającą wzrok plakietką do profilu LinkedIn. Ta plakietka zapewnia szybki i łatwy sposób na przeniesienie użytkowników bezpośrednio ze swojej witryny, kont mediów społecznościowych lub e-maili elektronicznych do profilu LinkedIn.

Te plakietki obejmują Twoje zdjęcie profilowe, stanowisko i firmę, dla której pracujesz. Są większe niż przyciski i świetny sposób na zwrócenie uwagi. Użyj tych odznak na swojej stronie internetowej, blogu lub CV online.

  1. Zaloguj się do LinkedIn i kliknij przycisk "Zaktualizuj ustawienia publicznego profilu" pod swoim zdjęciem profilowym.
  2. Po prawej stronie ekranu znajduje się sekcja "Dostosuj swój profil publiczny". Wprowadź zmiany w ustawieniach profilu publicznego i zapisz je.
  3. Pod tą sekcją znajduje się "Twoja plakietka profilu publicznego". Kliknij link, aby utworzyć niestandardową plakietkę.
  4. Postępuj zgodnie ze wskazówkami w "Narzędziu do tworzenia profili publicznych", aby skopiować i wkleić kody HTML do swojej witryny lub wznowić. Istnieje kilka stylów znaczków do wyboru, a kod będzie zawierał link do profilu publicznego w LinkedIn.
  5. Sprawdź zmiany, jeśli to możliwe, przed wprowadzeniem stałych zmian, które zostały upublicznione.

Jak dodać przycisk LinkedIn do swojej witryny lub CV

Jeśli szukasz małego, prostego przycisku bez dodawania zdjęcia lub innych szczegółów z profilu LinkedIn, masz wiele opcji do wyboru. Są to usprawnione znaczki, które po prostu mówią "Zobacz mój profil na LinkedIn" i mogą być umieszczone na swojej stronie internetowej, blogu lub CV online.

  1. Po zalogowaniu się na LinkedIn przejdź bezpośrednio do tej strony, aby przejść do przycisków LinkedIn.
  2. Aby dodać przycisk LinkedIn do bloga TypePad, po prostu kliknij "Dodaj do mojego bloga TypePad", a Twój przycisk zostanie dodany do Twojego bloga.
  3. Lub wybierz przycisk i skopiuj kod HTML w polu obok przycisku, który wybrałeś. Istnieje wiele różnych rozmiarów do wyboru.
  4. Kod będzie zawierał link do profilu publicznego w LinkedIn.
  5. Wklej kod do bloga, strony internetowej lub CV online.

Jak dodać przycisk LinkedIn do podpisu e-mailowego

Dodanie linku LinkedIn do podpisu e-mail to świetny sposób na przekierowanie potencjalnych pracodawców i połączeń do profilu LinkedIn za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomość e-mail. Po zainstalowaniu link pojawi się pod Twoim normalnym podpisem, dzięki czemu Twój profil na LinkedIn będzie dostępny dla każdego, z kim korespondujesz.