4 Korzyści z zatrudniania menedżera muzyki

Posiadanie odpowiedniego menedżera muzyki w zespole jest tak samo ważne, jak posiadanie odpowiednich graczy. "Właściwy" menedżer niekoniecznie musi być kimś z ogromnym doświadczeniem. Chociaż miło jest mieć kogoś z powiązaniami, zmotywowany przyjaciel, który uczy się lin z tobą, może być także świetnym sojusznikiem. Najważniejsze jest to, że posiadanie kierownika zespołu przynosi wiele korzyści, których możesz potrzebować. Oto niektóre z zalet wniesienia tego członka zespołu na pokład.

 • 01 Stwórz separację między tobą a przemysłem

  Jako muzyk nie zawsze łatwo jest nawiązywać połączenia telefoniczne z dziennikarzami muzycznymi, radiem, wytwórniami i innymi osobami w firmie, a przynajmniej oddzwonić. Dla menedżera muzyki zadanie to jest nieco łatwiejsze do rozwiązania. Oczywiście doświadczony menedżer z listą kontaktów, za które można umrzeć, może bardzo ułatwić tę pracę, ale początkujący menedżer często może odnieść jeszcze większy sukces niż sam.

  Czemu? Powód jest prosty. Ludzie w branży często muszą bardzo szczerze rozmawiać o swojej muzyce, której nie zawsze chcą mieć przy sobie. Na przykład, dla dziennikarza, o wiele łatwiej jest powiedzieć swojemu kierownikowi, przepraszam, nie lubię tego i nie piszę o tym, niż powiedzieć to Tobie. Więc ignorują twoje połączenia. Ditto etykiet i agentów. Często nie chcą otwierać tej rozmowy zarówno dlatego, że mogą być niezręczne, jak i dlatego, że muzycy nie zawsze tak łatwo odstępują. To może nie brzmieć fair, ale taka jest rzeczywistość.

 • 02 Dodaj wiarygodność

  To idzie w tym samym kierunku co pierwsza korzyść - i jest to wprawdzie bardzo stara szkoła, ale nadal bardzo prawdziwe. Posiadanie menedżera może często dodawać powagi do tego, co robisz, co wyróżnia się bardziej niż działanie we własnym imieniu. Mówi, że przekonałeś już kogoś do nawiązania współpracy z Tobą, co zawsze ułatwia innym osobom wejście na pokład.

  Dodatkowo menedżer sugeruje pewien poziom profesjonalizmu - innymi słowy, ludzie zakładają, że menedżer odpowie na e-maile i rozmowy telefoniczne przed muzykiem. Znowu - fair? Nie. Ale prawdziwe? Tak.

 • 03 Unikaj sporów między zespołami

  Menedżer zespołu nie zawsze może powstrzymać problemy między zespołami, ale dobry menedżer może znacznie zmniejszyć to ryzyko. Jednym z największych powodów jest to, że menedżer może poradzić sobie z problemami biznesowymi zespołu i działać jako adwokat dla wszystkich członków, więc nie musi być tak wiele w walce o kwestie finansowe, ani kto powinien robić to, co trzeba, gdy . Jeśli przekażesz całą pracę biznesową swojemu menedżerowi, wtedy ty i twoi koledzy z zespołu mogą skupić się na swoich własnych rolach w całym tym scenariuszu - tworzeniu muzyki.

  Oto jedno zastrzeżenie - czasami menedżer może rzeczywiście powodować spory członków zespołu. Zwykle dzieje się tak, gdy menedżer jest szczególnie blisko jednej osoby w zespole i prowadzi rozmowy i podejmuje decyzje dotyczące działalności zespołu, bez konsultacji z nikim innym. Widziałeś Spinal Tap. Uważaj na kogoś, kto ma nierównomierny związek między członkami zespołu, chyba że masz pewność, że możesz oddzielić osobistego i zawodowego.

 • 04 Skoncentruj się na swojej muzyce

  Wiesz, jakie jest życie, gdy próbujesz zrobić wszystko samemu. Musisz ... zadzwonić do lokalu, wysłać e-mail do dziennikarza, porozmawiać z projektantem, zrobić swoje media społecznościowe, odbierać połączenia, odpowiadać na e-maile ... i to wszystko, zanim zaczniesz ćwiczyć i pisać muzykę. Posiadanie menedżera uwalnia cię do rzeczywistości, pozwalając ci wykonywać swoją pracę - będąc muzykiem. Wyobraź sobie, ile jeszcze można uzyskać dzięki muzyce, jeśli rzeczywiście masz muzykę? Menedżer może to zrobić.