Jak wybrać pierwszy singiel Twojego albumu

To bardziej sztuka niż nauka wybrać debiutancką piosenkę

Wybór pierwszego singla na płycie to więcej sztuki niż nauki. Czasami pojawia się nieoczekiwana piosenka, a czasami pozornie doskonały utwór pada płasko na jego twarz. Wybór pierwszego singla z nowego albumu jest trudny. Istnieje kilka ogólnych wytycznych, o których należy pamiętać. Oto kilka strategii do rozważenia.

Wybierz Catchy Song

Prawdopodobnie masz jeden utwór na swoim albumie, który od razu klika z ludźmi.

To jest to, że twoi przyjaciele zawsze pamiętają imię i twoja publiczność na twoich pokazach wydaje się wiedzieć najlepiej.

Wadą tego jest to, że zwykle nie bez powodu, ta piosenka nie jest tą, którą zespół chce wybrać jako pierwszy singiel. Ale prawdopodobnie lepiej przyciągnąć uwagę publiczności, wciągając ich w chwytliwą piosenkę, a następnie upuścić bardziej złożone rzeczy, o które zespół się troszczy. Bądźcie dumni, że napisaliście piosenkę, którą ludzie chcą słuchać w kółko i nie mogą wydostać się z głowy, i pójść z tym utworem jako swoją główną piosenką.

Pomyśl o przyjaźni radiowej

Nie wszystkie gatunki muzyki potrzebują radia, aby przetrwać, ale jeśli masz nadzieję, że Twoja piosenka zostanie odtworzona w radiu, niezależnie od tego, czy mówimy na uczelni, czy w reklamie , postaraj się myśleć jak dyrektor programowy. Piosenki z wulgaryzmami prawdopodobnie nie będą go ucinać, chyba że masz edytowaną wersję. Długie utwory również nie będą działać, chyba że masz skróconą edycję radia. Radio College jest nieco bardziej skłonne do grania mniej oczywistych utworów, ale wtedy możesz pozwolić im wybrać własny singiel.

Jeśli chodzi o komercyjne radio, pomyśl o tym, która piosenka ma skłonić słuchaczy do wypalenia linii, aby usłyszeć ich odejście z pracy do domu.

Spójrz na Live Show

Spójrz na odbiorców na swoich koncertach . Kiedy są w pełni zaangażowani w twój zestaw? Twoi fani mówią ci, które utwory mają jeden potencjał dzięki temu, jak reagują.

To przecież oni będą kupować to, więc weźcie ich radę. Ciesz się, że możesz wydać swój album.

Zatwierdź porady dotyczące przemysłu

Jeśli masz dobre relacje z lokalnym dziennikarzem lub osobą radiową, poproś ich o wysłuchanie twoich utworów i zapytaj ich, co według nich powinien być singiel. Tego rodzaju informacje zwrotne są nieocenione, ponieważ ci ludzie zazwyczaj znają branżę na tyle, aby mieć instynkt dotyczący tego, które utwory będą działały w promocji, a które nie.

Jak się przekonasz, kiedy wybierasz pierwszy singiel na swoim albumie, chodzi o to, aby fanom łatwiej było zakochać się w swoim elemase i aby nowi fani mogli wejść do twojego zespołu. Nie zawsze może to być piosenka, którą kochasz najbardziej; w rzeczywistości może to piosenka, którą najbardziej chorujesz. Ale pamiętajcie, to we wstępie. Poznają i pokochają twoje inne rzeczy po tym, jak nawiniesz ich na swój niesamowicie chwytliwy pierwszy utwór.