Powody dla pozostawienia pracy

Zostawić swoją pracę? Powody, które powinieneś i nie powinny dawać

Szukasz powodu, aby odejść z pracy, aby dać swojemu szefowi lub potencjalnemu pracodawcy? Czy powinnaś uważać na to, co mówisz? Kiedy przechodzisz na nowe stanowisko i starasz się o nową pracę, jedno z pytań, na które musisz odpowiedzieć, brzmi: dlaczego odchodzisz lub porzuciłeś pracę. Twój szef może chcieć wiedzieć, dlaczego rezygnujesz, a przyszli pracodawcy będą chcieli wiedzieć, dlaczego się przeprowadziłeś .

W niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o podanie powodów pozostawiania podania o pracę , a prawdopodobnie będziesz zapytany, dlaczego odszedłeś lub opuszczasz obecną pracę podczas rozmów kwalifikacyjnych .

Zanim rozpoczniesz poszukiwanie pracy, dobrze jest dowiedzieć się, co masz zamiar powiedzieć, więc twój powód jest zgodny z twoimi aplikacjami i wywiadami.

Oto lista dobrych i złych powodów opuszczenia pracy. Zapoznaj się także z tymi wskazówkami, aby łaskawie odejść z pracy , pozostając w dobrych stosunkach z przyszłym pracodawcą.

Dobre powody, aby odejść z pracy

Te powody działają bardzo dobrze, ponieważ wszystkie one są uzasadnionymi powodami, dla których pracownik może zdecydować się na przejście na nowe stanowisko. Zobacz także przykłady listów rezygnacyjnych, które wyjaśniają te okoliczności .

Zmiana kariery :

Restrukturyzacja organizacyjna:

Okoliczności rodzinne / przyczyny zdrowotne:

Lepsza okazja:

Złe powody, aby odejść z pracy

Nawet jeśli są one prawdziwe, istnieją powody, dla których nie powinieneś wyjaśniać, dlaczego szukasz innej pracy. Nie jest dobrym pomysłem, aby zignorować swoje poprzednie zawody, szefów, współpracowników lub firmy lub podzielić się zbyt dużą ilością danych osobowych. Dzielenie się tymi powodami twojego odejścia nie odbije się pozytywnie na tobie, ponieważ oni podnoszą automatyczne pytania w umyśle menedżera zatrudnienia.

Upewnij się, że to prawda

Możesz opuścić swoją aktualną pozycję z powodów zawodowych (lepsza praca, rozwój kariery, elastyczny harmonogram , na przykład) lub z powodów osobistych (pozostawiając pracowników, warunki rodzinne, powrót do szkoły itp.).

Albo możesz po prostu nienawidzić swojej pracy lub szefa, ale nigdy nie mów tak. Oto więcej informacji na temat rezygnacji z pracy z powodów osobistych .

Należy pamiętać o tym, że powód, dla którego podajesz potencjalnego pracodawcę, odpowiada temu, co powiedzieliby Twoi poprzedni pracodawcy, gdyby skontaktowano się z Tobą, aby uzyskać więcej informacji o Tobie. To jest czerwona flaga dla menadżera ds. Zatrudnienia, jeśli powód, dla którego rezygnujesz, nie pasuje do odpowiedzi udzielonej przez poprzednich pracodawców, gdy sprawdzają twoje referencje.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Decyzji o odejściu z pracy nie należy lekceważyć. Chociaż istnieją dobre powody, aby zrezygnować z pracy , istnieją równie ważne powody, aby nie rezygnować z pracy . Jeśli w rzeczywistości zdecydujesz, że powody odejścia są większe niż jakiekolwiek bodźce, które musisz zostać, to przygotowanie się do przedstawienia swojej decyzji jako pozytywnej jest niezbędne. Oto więcej informacji na temat wymieniania przyczyn pozostawienia na wniosku o pracę .