10 najlepszych powodów, aby rzucić pracę

Zastanawiasz się nad rzuceniem palenia, ale nie wiesz, czy robisz to z właściwego powodu? Zanim zrezygnujesz z pracy, powinieneś być pewny, że chcesz wyjść. Nienawiść do pracy może nie być wystarczającym powodem, aby odejść, chyba że masz inną pracę w kolejce. Mogą również istnieć inne powody, dla których powinieneś zatrzymać swoją pracę lub poczekać do lepszej chwili . Możesz nawet odwrócić sytuację i nauczyć się pokochać. Powiedział, że istnieją uzasadnione powody, aby rzucić pracę.

Istnieją również okoliczności, na które nie masz wpływu, gdy rzucenie palenia może być jedyną realną opcją. Oto 10 najważniejszych znaków ostrzegawczych, które wymagają nowej pracy .

Czasami, nawet jeśli środowisko pracy jest trudne, może być strategicznym dać inny powód do rzucenia palenia, niż nienawidzisz pracy w firmie. Bycie grzecznym w rzucaniu palenia może pomóc Ci rzucić palenie bez podpalania żadnych mostów.

10 najlepszych powodów, aby rzucić pracę

1. Znalazłeś nową pracę. Najwyraźniej najlepszym powodem, aby rzucić pracę, jest znalezienie nowego. Zanim jednak zrezygnujesz z pracy , upewnij się, że masz wszystkie podstawy, włącznie z potwierdzoną ofertą pracy i wyczyszczonym komputerem i biurem, zanim wyjdziesz z pracy.

2. Nienawidzisz swojej pracy. Nie odkładaj swojej pracy od razu, nawet jeśli go nienawidzisz. Lepiej zaplanować strategię odlotu, aby wyjść na swoje warunki i nie próbować znaleźć innej pracy.

Oto co zrobić, jeśli nienawidzisz swojej pracy .

3. Choroba. Przyczyną, która może spowodować, że jesteś "złym pracownikiem, który rzuci", jest choroba. Choroby osobiste lub rodzinne są uzasadnionymi powodami rezygnacji z pracy, a czasami nagła choroba może być pretekstem do opuszczenia stanowiska. Jeśli jest to uzasadniony powód do rzucenia palenia, np. Ktoś jest naprawdę chory, upewnij się, że po wyjściu masz kontynuację ubezpieczenia zdrowotnego .

4. Trudne środowisko pracy. Współpracownicy, szefowie i negatywne środowisko biurowe mogą sprawić, że twoja praca będzie trudna. W rzeczywistości mogą sprawić, że Twoje miejsce pracy stanie się miejscem, w którym po prostu nie chcesz być. Po wypróbowaniu każdej opcji może zaistnieć potrzeba podjęcia decyzji o odejściu. Oto jak podjąć decyzję o opuszczeniu trudnego miejsca pracy i przejść dalej.

5. Harmonogramy i godziny. Gdy utracisz opiekę nad dzieckiem lub zmienisz swój harmonogram pracy i trudno będzie Ci się dostosować, być może będziesz musiał rzucić pracę i znaleźć taką, która bardziej pasuje do twojego osobistego harmonogramu. Pozostawienie zadania z powodu problemów z harmonogramem jest uzasadnionym powodem rezygnacji z pracy.

6. Powrót do szkoły. Powrót do szkoły, w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, może wymagać zmiany pracy. Biorąc pod uwagę harmonogram szkoły, obecne zatrudnienie może przestać być odpowiednie.

7. Zmiana kariery. Znam więcej niż kilka osób, które zrezygnowały z pracy zawodowej, ponieważ chcą zrobić coś innego lub nie chcą dłużej radzić sobie ze stresem czy podróżami.

8. Relokacja. Kiedy się przeprowadzasz, musisz oczywiście zrezygnować z pracy, chyba że istnieją możliwości przeniesienia się do firmy. Jeśli jesteś zainteresowany utrzymaniem swojej pracy po przeprowadzce, sprawdź, czy przeniesienie jest opcją.

9. Masz stałą pozycję. Jeśli pracujesz jako pracownik tymczasowy lub tymczasowy i chcesz iść dalej, jednym z najlepszych powodów, dla których warto rzucić palenie, jest to, że znalazłeś stałą pracę na pełen etat.

10. Co mówi ci Twój brzuch. Jeden z najlepszych mentorów, jakich kiedykolwiek używałam, aby powiedzieć mi, że najlepszym sposobem na podejmowanie decyzji jest słuchanie twoich wnętrzności. Powiedział, że pracował z zatrudnianiem, decydując się na przyjęcie pracy lub decydując się rzucić pracę. On miał rację. Jeśli twój jelit mówi ci, żebyś przestał, posłuchaj tego. Oto jak zrezygnować z zajęć.

Co powiedzieć po zakończeniu

Nie wiesz, co powiedzieć, gdy podasz powód, by rzucić pracę? Oto przykładowe listy rezygnacyjne, które obejmują prawie każdy scenariusz rezygnacji z pracy wspomnianej powyżej, a oto co powiedzieć po odejściu z pracy osobiście. Sprawdź też, co nie powiesz, kiedy zrezygnujesz z pracy .

Nadanie zawiadomienia

W większości przypadków powiadomienie z dwutygodniowym wyprzedzeniem jest standardem. Jednak w niektórych przypadkach możesz nie chcieć lub nie być w stanie przekazać powiadomienia. Oto powody rezygnacji bez powiadomienia .

Bezrobocie po zakończeniu

jeśli zrezygnujesz z pracy bez ważnej przyczyny , możesz nie kwalifikować się do zasiłku dla bezrobotnych . Oto informacje na temat kwalifikowalności do bezrobocia po zakończeniu pracy .

Odpowiadanie na pytania z wywiadu

Musisz być przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu, dlaczego zrezygnowałeś z pracy. Oto przykładowe odpowiedzi, które możesz edytować, aby dopasować je do własnych okoliczności.

Jak rzucić pracę