Jak przygotować się do sprawdzenia tła zatrudnienia

Wskazówki dotyczące przygotowania się do sprawdzenia nowej pracy

Jeśli szukasz pracy, musisz być przygotowany na to, by potencjalny pracodawca dokładnie sprawdził Twoje wykształcenie. Zawsze dobrze jest pamiętać o czerwonych flagach, które mogą znajdować się na Twojej płycie, więc możesz zaplanować, jak sobie z nimi radzić. Najlepszym sposobem przygotowania się do sprawdzenia stanu zatrudnienia jest wcześniejsze poznanie wszystkich informacji, które pracodawca może ujawnić.

Zwłaszcza jeśli na jakiś czas pracujesz na rynku pracy, łatwo zapomnieć o wcześniejszym blichtzie zatrudnienia (lub o osobistej pomyłce), który rzuci Cię w złym świetle.

Najważniejszą rzeczą jest to, że nie czekasz, aż będziesz w trakcie poszukiwania pracy, aby przygotować się do sprawdzenia przeszłości.

Jak przygotować się do sprawdzenia tła zatrudnienia

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę może być konieczne udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące historii kredytowej, historii jazdy i innych kwestii oraz sytuacji, które pracodawca może uznać za istotne. Nawet jeśli te rzeczy nie mają nic wspólnego z otwarciem pracy, mówią do swojej postaci.

Podczas przygotowywania się do sprawdzania tła rozważ następujące kwestie:

Raport kredytowy. Uzyskaj kopię raportu kredytowego. Możesz zamówić bezpłatną kopię raportu kredytowego z każdego z trzech głównych biur kredytowych (np. Equifax, Experian i TransUnion) za każdy rok, który uważasz za stosowny. Jeśli istnieją błędne informacje (które mogą się zdarzyć), sprzeciwić się z wierzycielem, aby wyczyścić swoje nazwisko.

Rejestr karny. Niektóre państwa nie dopuszczają pytań o aresztowania lub wyroki skazujące poza pewien punkt przeszłości.

Inne państwa zezwalają na rozważenie historii kryminalnej na niektórych stanowiskach (takich jak praca w sektorze finansowym lub praca z dziećmi). Oto, w jaki sposób rejestr kryminalny wpływa na twoje poszukiwanie pracy .

Rekord jazdy. Sprawdź swój rekord pojazdu mechanicznego, żądając kopii swojego rekordu od Departamentu Pojazdów Silnikowych.

Możesz również zapoznać się z rekordem jazdy online na stronie DMV. Jeśli masz historię wykroczeń drogowych i przeprowadzasz wywiady w sprawie pracy, w której wymagana jest licencja, przygotuj się na odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego rekordu jazdy.

Referencje pracodawców. Nie ma żadnych ustaw federalnych, które ograniczałyby informacje, które pracodawca może ujawnić o byłych pracownikach. Zapytaj swoich poprzednich pracodawców o kopie dokumentów dotyczących zatrudnienia i zapytaj, co o tobie powiedzą twoje referencje. Oto informacje na temat tego, co pracodawcy mogą prawnie o tobie powiedzieć .

Poznaj swoje prawa. Kiedy pracodawcy przeprowadzają sprawdzenie swojego pochodzenia (włączając w to kredyt, przestępstwo i przeszłe zatrudnienie), jeśli korzystają z usług osób trzecich, sprawdzenie przeszłości jest objęte przez Fair Credit Reporting Ac t (FCRA). FCRA definiuje sprawdzenie danych jako raport konsumencki. Zanim pracodawca może otrzymać raport konsumencki dla celów związanych z zatrudnieniem, musi powiadomić cię na piśmie i uzyskać pisemną zgodę.

Kontrole w tle zatrudnienia
Sprawdzanie zatrudnienia i informacje o weryfikacji zatrudnienia , w tym informacje, jakie mogą uzyskać pracodawcy i nie mogą uzyskać informacji na temat osób ubiegających się o pracę i pracowników.

Prawo pracy
Oto informacje o tym, co musisz wiedzieć o prawie pracy, gdy szukasz pracy lub gdy tracisz pracę, w tym płace, kontrole w tle, wymagane formularze zatrudnienia, bezrobocie i inne powiązane informacje.

Sugerowane lektury: Co to jest kontrola zdolności kredytowej?