Profesjonalna próbka listu referencyjnego

Jeśli ktoś, kto dla Ciebie pracuje, przenosi się do nowego miasta lub szuka nowej możliwości, może poprosić o profesjonalny list polecający . Ten list może być pomocny podczas procesu ubiegania się o pracę, bez względu na to, czy pracownik przenosi się na stanowisko w innym oddziale tej samej firmy, czy też całkowicie nowego pracodawcy.

Jako superwizor prawdopodobnie otrzymasz prośby o referencje od swoich pracowników.

Oczywiście, może być zaskakujące odkrycie, że ktoś planuje przejść w danym momencie, z tego czy innego powodu. Ludzie przechodzą z pracy z wielu powodów i najczęściej nie są odzwierciedleniem Twojego stylu zarządzania, szczególnie jeśli czują się komfortowo z prośbą o odniesienie.

Jeśli czujesz, że możesz dać mu świecące odniesienie, powinieneś. Bądź uczciwy, jeśli chodzi o ich umiejętności i kwalifikacje, i dostarczaj konkretnych anegdot dotyczących sukcesu w miejscu pracy, w którym możesz. Upewnij się, że pytasz, jaki format jest wymagany, oraz nazwę kontaktu, jeśli to możliwe. Jeśli nie uważasz, że możesz wyrazić silne poparcie, oto jak odrzucić prośbę o odniesienie .

Co uwzględnić w profesjonalnym poradniku

Niektóre informacje są standardem i zawierają się w liście referencyjnym . Będziesz chciał wspomnieć, w jakim stopniu i jak długo znasz pracownika, a także podkreślając jego szczególne umiejętności, zdolności i talenty.

Pismo powinno również zawierać twoje dane kontaktowe, aby potencjalni nowi pracodawcy mogli z łatwością odpowiedzieć, aby zadać więcej pytań, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Oto przykłady profesjonalnych listów referencyjnych napisanych dla pracownika poszukującego pracy. Pierwsza jest napisana w formie listu biznesowego i zostanie wysłana lub wysłana jako załącznik (który można wydrukować dla pliku pracownika).

Rozpocznij od imienia, nazwiska, firmy, adresu, telefonu i adresu e-mail. Postępuj zgodnie z datą i nazwiskiem, tytułem, firmą i adresem menedżera ds. Zatrudnienia. Rozpocznij swój list od powitania , a następnie treść listu. Zakończ list, zamykając firmę, a podpis na kopii papierowej, a następnie wpisz nazwę. Wystarczy wpisać nazwę pisaną, jeśli nie drukujesz listu.

Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail z referencją zamiast wpisywać literę, wiersz tematu wiadomości e-mail powinien zawierać imię i nazwisko osoby, której podajesz numer referencyjny. Należy również podać swoje pełne imię i nazwisko wraz z tytułem i danymi kontaktowymi w podpisie , aby potencjalni pracodawcy mogli łatwo nawiązać kontakt, jeśli chcieliby uzyskać więcej informacji lub wyjaśnienia.

Professional Reference (Hard Copy)

Denise Spaat
TREX, Inc.
76 Main Street
Każde miasto, państwo, Zip
123-456-7890
spaatd@email.com

Data

Catherine Zaboda
DRES, Inc.
532 East 95th Street
Każde miasto, państwo, Zip

Droga Katarzyno,

Kwiecień Rango był pracownikiem w TREX, Inc. od pięciu lat. Z przyjemnością z nią współpracowała, zwracając uwagę na każdy szczegół. Jej umiejętności komunikacji i ludzi są doskonałe, a ona ma kilka bardzo innowacyjnych pomysłów.

Mogę ją gorąco polecić z okazji, którą masz do dyspozycji. Jest to bardzo podobna pozycja do tej, którą obecnie trzyma tutaj, i dobrze pasuje do wyzwań, jakie zapewnia. Kwiecień jest utalentowaną młodą kobietą i wszyscy tutaj życzą jej wszystkiego najlepszego w jej przeprowadzce do każdego miasta.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się ze mną.

Z poważaniem,

Denise Spaat (podpis na piśmie)

Denise Spaat (nazwa w wektorze)

Profesjonalne referencje (e-mail)

Temat: Derrick White - Reference

Droga Pani Chin,

Piszę, żeby polecić Derricka White'a. Pracowałem z Derrick przez ostatnie pięć lat w ABC Event Planning Company; przez te trzy lata był moim bezpośrednim raportem.

W czasie, gdy go poznałem, Derrick konsekwentnie był silnym pracownikiem - zdolnym do przejęcia kontroli nad dużymi projektami i do pełnego wykonania. Poza tym z przyjemnością z nim pracuje. Derrick jest wesoły w obliczu zniechęcających terminów i zawsze dostępny, by w razie potrzeby pomóc współpracownikom.

Rzadko spotykasz kogoś, kto jest utalentowany zarówno przy dużych pomysłach, jak i przy wykonywaniu drobnych detali - Derrick jest właśnie tą osobą. Jako nadzorca konta w ABC Event Planning Company planuje plany zdarzeń dla klientów, a następnie zarządza relacjami z klientami od ideacji poprzez realizację. Firma Derrick doskonale pasowałaby do Twojej firmy, budując silne relacje i zapewniając udane wydarzenia.

Gorąco polecam Derrick jako pracownika w twojej firmie. Byłby atutem każdej organizacji. Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli masz dalsze pytania.

Najlepiej,

Tanisha Jones
Dyrektor, ABC Event Planning Company
jonestan@email.com
555-555-5555

Więcej przykładów: profesjonalne listy polecające | Osobiste listy polecające