Dowiedz się o profesjonalnych referencjach

Być może ostatnio zauważyłeś notatkę w ogłoszeniu o pracy, że wnioskodawca powinien dostarczyć profesjonalne referencje wraz z życiorysem lub jako część podania o pracę. A może po wyświetleniu wywiadu z firmą poprosiłeś o listę referencji? Czym dokładnie są referencje zawodowe? Do kogo powinieneś użyć tych referencji?

Co to jest profesjonalne odniesienie?

Profesjonalne referencje to rekomendacja osoby, która może ręczyć za twoje kwalifikacje do pracy.

Profesjonalnym punktem odniesienia dla doświadczonego pracownika jest zwykle były pracodawca, współpracownik, klient, sprzedawca, przełożony lub inna osoba, która może polecić ci zatrudnienie.

Niedawni absolwenci szkół wyższych mogą również korzystać z profesorów, trenerów i personelu uczelnianego, którzy byli doradcami dla twoich działań. Kluczem jest wybór referencji, które zaobserwowały, że działasz w roli produktywnej, w której pokazałeś swoje umiejętności i kwalifikacje do pracy.

Różnią się one od odniesień osobistych lub postaci , które są znacznie bardziej osobistymi odniesieniami. Odniesienie zawodowe odnosi się głównie do zdolności kandydata do zatrudnienia i cech związanych z pracą, w przeciwieństwie do cech osobowych i charakteru. Odwołania osobiste mogą być czasami pomocne, ale nie ulegaj pokusie, aby przesłać referencje osobiste jako substytut, gdy lista ofert pracy lub osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną wymagają profesjonalnego odesłania.

Znajdź idealną referencję

Zastanów się nad kwalifikacjami do swojej docelowej pracy, gdy wybierasz osoby, które będą działały jako twoje referencje .

Zadaj sobie pytanie, kto może ręczyć za umiejętności i atrybuty w swoim tle, które są najważniejsze dla sukcesu w tej pracy. Twój zestaw referencji może się różnić w zależności od zróżnicowanych wymagań stanowisk, o które się ubiegasz.

Idealne referencje będą w stanie mówić w bardzo specyficzny sposób o twoich aktywach i tworzyć kopie zapasowe jej twierdzeń z przykładami z twojej pracy.

Osoba, która może jedynie podać mgliste pozytywne odniesienia do twoich mocnych stron, może być mniej przekonująca. Będziesz więc chciał nadać priorytet ludziom, którzy dobrze znają twoją pracę, a nie wybierać najbardziej prestiżową lub najwyższą rangą osobę.

Najpierw pomyśl o swoich najbardziej udanych rolach i zastanów się nad osobami, które mogą potwierdzić, jak zaprojektowałeś te osiągnięcia. Na przykład, być może miałeś bliski kontakt z doradcą akademickim, ale kiedy brałeś jej cztery kursy, masz tylko oceny C i B. W takim przypadku możesz nie chcieć wybrać jej jako profesjonalnego odniesienia. Zamiast tego lepiej byłoby, gdybyś otrzymał referencje od kogoś innego. Może wybierz innego profesora, dla którego zarabiasz dwa A, o ile dobrze cię zna i jest chętna do pomocy.

Upewnij się, że wybrana osoba jest wygodna, zapewniając pozytywną rekomendację dla Ciebie. Wielu kandydatów popełnia błąd zakładając, że dana osoba wyrazi silne poparcie, gdy są przygotowani tylko do przedstawienia nieco pozytywnej oceny twojego występu.

Dowiedz się, co zamierzają powiedzieć

Najlepszym sposobem na uzyskanie perspektywy, w jaki potencjalne odniesienie może reprezentować twoje pochodzenie, jest poproszenie ich o skomponowanie rekomendacji dla twojego pliku.

Spróbuj napisać rekomendację dla swoich referencji na LinkedIn, a następnie poproś o zwrot przysługi .

Żądając, aby dana osoba działała jako punkt odniesienia, zapytaj: "Czy czujesz się komfortowo, udzielając mi bardzo pozytywnej rekomendacji na stanowisko analityka finansowego?" Próbuję uzasadnić moją kandydaturę. " Złożenie pisemnej prośby jest zazwyczaj najlepszym podejściem, więc osoba niechętna może odejść wygodniej.

Jeśli obawiasz się złego odniesienia, oto kilka wskazówek, jak je obsługiwać . Możesz być w stanie zrekompensować negatywne odniesienie od pracodawcy z pozytywnym wynikiem z innego profesjonalnego połączenia.

Jak zapewnić referencje pracodawcom

Kiedy ubiegasz się o pracę, możesz zostać poproszony o listę referencji zawodowych po rozmowie kwalifikacyjnej lub w niektórych przypadkach, kiedy ubiegasz się o pracę.

Oto jak sobie z tym poradzić:

Pamiętaj, aby podziękować każdemu, kto daje ci referencję . Wystarczy krótka wiadomość lub e-mail, a ludzie chcą wiedzieć, kiedy ich wysiłki zostaną docenione.