Jak poprosić o rekomendację LinkedIn

Pracodawcy używają LinkedIn do badania kandydatów na zatrudnienie. W niektórych przypadkach, nawet zanim zostaniesz wybrany do rozmowy kwalifikacyjnej, rekruter lub menedżer ds. Rekrutacji sprawdzi Cię na LinkedIn, aby zobaczyć, co osiągnąłeś, z kim jesteś połączony i kto Cię poleca. Oznacza to, że zalecenia są istotnym elementem skutecznego profilu LinkedIn .

Gdy ktoś wyświetli Twój profil LinkedIn , zobaczy wersję online Twojego CV, wraz z referencjami, jeśli masz rekomendacje w swoim profilu.

Zalecenia od opiekunów, klientów, dostawców i współpracowników potwierdzające Twoje umiejętności, osiągnięcia i pozytywny styl pracy nie tylko poprawią Twój profil, ale również pokażą menadżerowi ds. Zatrudnienia, w skrócie, świecące referencje, które potwierdzają twoją kandydaturę na zatrudnienie.

Oto porady, jak uzyskać rekomendacje na LinkedIn, kto poprosić o referencje i jak zarządzać otrzymanymi rekomendacjami.

Wskazówki dotyczące uzyskiwania doskonałych wskazówek na LinkedIn

Poświęć trochę czasu, aby poprosić o rekomendacje z twoich połączeń z LinkedIn. Zalecenia od osób, z którymi pracowałeś, mają duży ciężar. Dla potencjalnego pracodawcy rekomendacja LinkedIn jest z wyprzedzeniem referencją do zatrudnienia i może pomóc w uzyskaniu wywiadu.

Kogo pytać o rekomendacje

Rekomendacja LinkedIn to świadectwo wartości zawodowej pisanej przez jedno z twoich związków pierwszego stopnia. Tak więc, będziesz potrzebować rekomendacji, które są mocne, ważkie i autorytatywne.

Oto jak je otrzymać:

Najlepsze sposoby żądania rekomendacji LinkedIn

Najlepszym sposobem na uzyskanie rekomendacji na LinkedIn jest przekazanie ich.

Kiedy polecasz członka LinkedIn, potwierdzasz jego kwalifikacje - a ludzie lubią być polecani. Prawdopodobnie odwzajemnią się, jeśli poświęcisz trochę czasu, aby im pomóc.

Pierwszym krokiem jest przeszukanie LinkedIn dla pracowników Twojej firmy, klientów i innych profesjonalnych kontaktów zarejestrowanych w LinkedIn. Nie pomijaj kolegów w profesjonalnych organizacjach, z którymi współpracujesz. Zastanów się nad wolontariatem, pracą niezależną i innymi doświadczeniami związanymi z pracą poza pracą.

Give to Get: Napisz zalecenie

Następnie rozważ napisanie rekomendacji dla każdego kontaktu, który również może być w stanie napisać dla ciebie (o ile dobrze je ocenisz).

Wykonanie tej usługi dla nich pomoże wzbudzić poczucie obowiązku, które powinni odwzajemnić. Po wypełnieniu zaleceń daj im znać, dlaczego napisałeś dla nich (ze względu na specyfikę pozytywnego obrazu ich pracy) i zapytaj, czy mogą rozważyć napisanie rekomendacji dla Ciebie.

Zapytaj bezpośrednio o zalecenie

Możesz też poprosić o rekomendację. Łatwo jest poprosić o rekomendację za pośrednictwem systemu przesyłania wiadomości LinkedIn. Kiedy poprosisz o zalecenie, poproś osobę, aby ci poleciła, jeśli może i jeśli ma na to czas.

W ten sposób mają oni wyłączone, jeśli nie są zainteresowani udzieleniem referencji, są wykluczone przez politykę firmy z udzielania referencji, lub nie czują, że znają cię wystarczająco dobrze, aby polecić twoją pracę.

Pomocne może być dołączenie do każdego żądania przypomnienia o dzielonym doświadczeniu, które może stanowić podstawę do ich rekomendacji. Na przykład: "Myślałem, że możesz być na tyle uprzejmy, aby napisać rekomendację dla LinkedIn, biorąc pod uwagę naszą udaną współpracę nad propozycją Johnsona".

Przykład żądania rekomendacji na LinkedIn

Droga Margaret:

Mam nadzieję, że dobrze sobie radzisz! Wspaniale znów wpadłem na Ciebie - przypomniało mi to zabawne i szalone chwile, kiedy pracowaliśmy razem, jak te całonocne, które ciągnęliśmy, aby upewnić się, że te projekcje są tak dokładne, jak to tylko możliwe.

Jestem w trakcie aktualizowania mojego profilu na LinkedIn i czułbym się niekompletny bez rekomendacji od Ciebie. Kiedy pracowaliśmy razem, poczułem, że naprawdę zademonstrowałem swoją wartość i umiejętności, szczególnie w przypadku przeglądu sprzedawcy, w którym udało mi się zmniejszyć o pół miliona roczne wydatki poprzez znalezienie alternatyw i wpływowych umiejętności.

Ze względu na nowy kierunek, który mam nadzieję podjąć zawodowo, chciałbym podkreślić moje umiejętności wpływania. Gdybyś mógł mówić do tego osiągnięcia, byłoby to szczególnie pomocne dla mnie.

Jeśli nie masz ochoty na takie oświadczenie - oczywiście minęło trochę czasu, odkąd pracowaliśmy razem - na pewno by to zrozumiałem.

Tak czy siak, życzę miłego dnia!

Jak poprosić o rekomendację

Jeśli ktoś napisał już rekomendację dla Ciebie spoza LinkedIn, możesz przesłać kopię swojego dokumentu i zapytać, czy może być na tyle uprzejmy, aby przesłać go online jako część LinkedIn.

Jak zarządzać rekomendacjami dla LinkedIn

Będziesz w stanie zarządzać rekomendacjami, które otrzymałeś, i poprosić współpracowników, klientów, menedżerów, pracowników i inne osoby, które mogą polecić Twoją pracę w celach referencyjnych.

Gdy otrzymasz rekomendację, otrzymasz powiadomienie e-mailem, a w razie potrzeby będziesz mógł zobaczyć rekomendację i poprosić o jej zmianę. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz otrzymać rekomendacji na swoim profilu, nie musisz jej publikować.

Jak nie uzyskać referencji na LinkedIn

Jedna ważna uwaga - nie pytaj ludzi, których nie znasz, o rekomendacje. Niedawno otrzymałem wiadomość e-mail z napisem: "Nie miałbym nic przeciwko kilku rekomendacjom, jeśli ktoś z was mnie zna." To nie jest jak poprosić o rekomendację, nawet jeśli kogoś znasz.

Nie znałem tej osoby, więc nie było sposobu, abym mógł ją polecić.

Ale nawet gdybym go znał, nie spędzałbym czasu na składaniu rekomendacji dla kogoś, kto nie miał uprzejmości, aby osobiście mnie o to poprosić. Szanuj czas innych, a otrzymasz rekomendację, której najbardziej chcesz.

Przeczytaj więcej: Jak zacząć na LinkedIn