Referencje dotyczące zatrudnienia

Wskazówki dotyczące uzyskiwania dobrych referencji dotyczących zlecenia

W pewnym momencie podczas poszukiwania pracy potencjalny pracodawca poprosi o referencje . Zazwyczaj dzieje się tak, gdy firma jest poważnie zainteresowana Twoją potencjalną wypożyczalnią.

Ważne jest, aby być przygotowanym do przedstawienia listy referencji dotyczących zatrudnienia, które mogą poświadczyć umiejętności i kwalifikacje, które posiadasz w odniesieniu do pracy, o którą się ubiegasz. Możliwe, że chcesz również mieć kilka listów referencyjnych .

To dobry pomysł, aby zaplanować z wyprzedzeniem i uzyskać swoje referencje w kolejności, zanim ich potrzebujesz. Oszczędzi to czas mieszania, aby utworzyć listę w ostatniej chwili.

Należy pamiętać, że pozytywna rekomendacja może pomóc w znalezieniu oferty pracy , a negatywne odniesienie może naprawdę zaszkodzić waszym szansom. Dlatego upewnij się, że masz silną listę referencji, które wiedzą wszystko o twoich mocnych stronach i zadaniach, o które się starasz.

Wskazówki dotyczące uzyskiwania najlepszych referencji
Potrzeba trochę czasu i przygotowania, aby zebrać listę silnych referencji. Oto kilka kroków, które możesz wykonać, by upewnić się, że wybierzesz referencje, które dadzą Ci świetne recenzje:

Zapytaj właściwych ludzi. Byli szefowie, współpracownicy, klienci, sprzedawcy i koledzy wszyscy robią dobre referencje zawodowe . Podobnie profesorowie uczelni . Jeśli dopiero rozpoczynasz pracę lub jeśli nie pracowałeś przez jakiś czas, możesz użyć osobistych lub osobistych referencji od osób, które znają twoje umiejętności i cechy.

Mogą to być przyjaciele , sąsiedzi, osoby, z którymi zgłosiłeś się na ochotnika i nie tylko.

Co najważniejsze, tylko pytaj ludzi , których znasz, da ci pozytywne referencje. Postaraj się również zapytać ludzi, którzy są wiarygodni - chcesz wiedzieć, że twoje referencje będą reagować na potrzeby pracodawców w odpowiednim czasie.

Bądź świadomy polityki skierowania firmy. Niektórzy pracodawcy nie dostarczają referencji.

Ze względu na obawy dotyczące spraw sądowych mogą oni podać tylko tytuł pracy, daty zatrudnienia i historię wynagrodzeń . Jeśli tak jest, bądź kreatywny i spróbuj znaleźć alternatywnych autorów, którzy są gotowi porozmawiać z twoimi kwalifikacjami.

Zapytaj z wyprzedzeniem. Ważne jest, aby zapytać kogoś z wyprzedzeniem, czy chce być referencją. Spróbuj zapytać zaraz po rozpoczęciu poszukiwania pracy (jeśli nie wcześniej). W ten sposób możesz mieć listę referencji przygotowaną dla pracodawcy. Jeśli potrzebujesz listu polecającego, zapytaj osobę tak szybko, jak to możliwe, aby nie poczuła się rzucona.

Najlepszym sposobem, aby poprosić o odniesienie, jest stwierdzenie: "Czy uważasz, że znasz moją pracę na tyle dobrze, aby służyć jako punkt odniesienia?" Lub "Czy czujesz się komfortowo, zapewniając mi dobre referencje?" Zapewni to, że tylko ludzie kto ci powie "tak", to ci, którzy napiszą ci pozytywne odniesienie.

Podaj niezbędne informacje. Gdy ktoś zgodzi się zostać referencją, przekaż mu wszystkie informacje, których może potrzebować, aby dać ci pozytywną referencję. Przekaż im zaktualizowane CV. Powiedz im, z jakimi rodzajami pracy się przyglądasz, aby wiedzieli, jakie umiejętności i twoje doświadczenia powinni podkreślić. Jeśli wiesz, że konkretny pracodawca zamierza skontaktować się z twoimi referencjami, przekaż swoje referencje z informacjami na temat pracy i pracodawcy.

Jeśli potrzebujesz referencji na konkretną pracę, powiedz swojemu punktowi referencyjnemu wszystkie niezbędne informacje na temat miejsca, w którym należy przesłać list, i kiedy upłynie termin.

Stwórz listę referencyjną. Po uzyskaniu referencji utwórz dokument zawierający te odniesienia. Lista referencji nie powinna znajdować się w twoim CV . Zamiast tego utwórz osobną listę referencyjną. Przygotuj się do udzielenia pracodawcom, kiedy przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną. Dołącz trzy lub cztery odniesienia, wraz z ich tytułami pracy , pracodawcami i informacjami kontaktowymi.

Po utworzeniu listy referencyjnej sprawdź ją dwukrotnie. Znam kogoś, kto miał literówkę na numer telefonu głównego odniesienia na jej liście. Nie trzeba dodawać, że pracodawca nie mógł dotrzeć do kontaktu.

Miej dostępne listy polecające. Wielu pracodawców nie będzie zainteresowanych pisemnymi listami referencyjnymi.

Będą chcieli rozmawiać z Twoimi referencjami przez telefon lub przez e-mail. Jednak nadal dobrze jest mieć dostęp do listów referencyjnych dla pracodawców, którzy ich potrzebują. Jeśli kończysz szkołę lub kończysz pracę (o ile wyjeżdżasz z pozytywnym wynikiem), możesz poprosić swojego pracodawcę o list referencyjny. W ten sposób może napisać list, gdy twoja praca jest wciąż świeża w jego umyśle.

Poproś o referencję przy zmianie pracy. Nawet jeśli nie poprosisz o pisemny list, powinieneś poprosić o referencję za każdym razem, gdy zmienisz zatrudnienie. Zanim odejdziesz, zapytaj swojego przełożonego (i być może jednego lub dwóch współpracowników), czy będzie on dla ciebie punktem odniesienia w przyszłości. W ten sposób możesz utworzyć listę referencji od osób, które niekoniecznie będą w stanie wyśledzić wiele lat później.

Utrzymuj sieć referencyjną. Utrzymuj sieć referencyjną za pomocą okresowych połączeń telefonicznych, wiadomości e-mail lub notatek, aby otrzymywać i przekazywać aktualizacje. Jest to ważny sposób na aktualizowanie ich życia (i poszukiwania pracy). Jeśli jesteś świeży w swoich umysłach, będą bardziej skłonni dać ci bardziej szczegółowe i bardziej pozytywne rekomendacje.

Można powiedzieć "nie". Potencjalny pracodawca powinien zapytać o pozwolenie przed skontaktowaniem się z referencjami , choć nie wszyscy. Jest całkowicie do przyjęcia, że ​​nie czujesz się komfortowo z bieżącym kontaktem z twoim obecnym pracodawcą. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś obecnie zatrudniony - nie chcesz zaskakiwać pracodawcy telefonem sprawdzającym twoje referencje. Jednak dostępna jest lista alternatywnych odniesień.

Aktualizuj swoje referencje (i dziękuj im). Niech twoje referencje będą wiedzieć, gdzie znajduje się twoje poszukiwanie pracy. Powiedz im, kto może do nich dzwonić w celu uzyskania referencji. Kiedy otrzymujesz nową pracę, nie zapomnij wysłać notki z podziękowaniem do osób, które dostarczyły ci referencje . Nawet jeśli nie zostaniesz od razu zatrudniony, poświęć trochę czasu, aby zająć się swoimi referencjami . Będą wdzięczni za informację o twoim statusie.