Błędy w aplikacjach, których należy unikać

W większości przypadków proces ubiegania się o pracę jest dość prosty. Mimo to istnieją błędy w aplikowaniu, które mogą kosztować Cię możliwość awansu w procesie rekrutacji. Konkurencja o miejsca pracy jest bardzo ważna, dlatego musisz upewnić się, że twoje podania o pracę , zarówno papierowe, jak i internetowe, są tak dopracowane, jak to tylko możliwe.

Poświęć trochę czasu na dokładne wypełnienie wszystkich aplikacji, które wypełnisz, aby mieć pewność, że informacje są dokładne, twoje daty i opisy stanowisk są poprawne i nie ma błędów ortograficznych ani gramatycznych.

Kilka typowych błędów, których należy unikać

Prześledzenie instrukcji i brak prawdziwej intencji pytań aplikacyjnych. Przeczytaj uważnie i nie spiesz się. W końcu kto chce pracownika, który nie podąża za wskazówkami?

Pisząc "patrz w załączeniu", aby uniknąć wypełniania materiału w aplikacji. Wielu pracodawców sprawdza przede wszystkim samą aplikację, więc musisz wypełnić wszystkie puste pola, nawet jeśli informacje są powielane w załączonym CV.

Dostarczanie ogólnych stwierdzeń dotyczących twoich umiejętności lub doświadczeń. Zamiast tego, podkreśl i prześlij umiejętności i doświadczenia najbardziej odpowiednie do docelowej pracy.

Wytwarzanie lub wyolbrzymianie twoich kwalifikacji. Nieuczciwość i sfabrykowane informacje są podstawą do natychmiastowego zwolnienia, więc unikaj pokusy, aby nadrobić lub nadymać swoje referencje.

Powiązane z tym jest:

Stosowanie do zleceń, do których nie masz kwalifikacji. Jeśli pozycja wymaga zaawansowanego stopnia lub pewnej liczby lat doświadczenia, których nie posiadasz, nie marnuj swojego czasu lub osoby zatrudnionej na czas rekrutacji.

Przesłanie zgłoszenia do niewłaściwej osoby lub działu. Upewnij się, że kierujesz aplikację do osoby lub działu, do którego odnosi się reklama lub stanowisko pracy.

Możesz skopiować inne kontakty, które masz w firmie: "Myślałem, że możesz chcieć zobaczyć materiały, które przesłałem do HR, biorąc pod uwagę nasze pomocne spotkanie informacyjne w zeszłym tygodniu".

Błędy ortograficzne lub gramatyczne. Skopiuj i wklej online opisy do modułu sprawdzającego pisownię i gramatykę, takiego jak Word. Połóż palec na każdym słowie i upewnij się, że jest poprawnie napisany. Czytaj swój głos na głos, aby sprawdzić błędy gramatyczne i, jeśli to możliwe, przed kolejnym badaniem, zanim przejrzysz dokument, zapoznaj się z dokumentem.

Pisanie opisów, które nie zawierają osiągnięć. Mimo że aplikacja zawiera opis stanowiska pracy , należy to rozumieć jako opis wartości dodanej, w przeciwieństwie do nijakiej listy obowiązków. Używanie liczb do ilościowego opisu jest dobrym sposobem na podkreślenie osiągnięć, "Zarządzany nadzór finansowy z rocznej zbiórki pieniędzy w wysokości 500 000 $".

Zaniedbanie wyjaśnienia luki w pracy . Jeśli masz uzasadnione powody, dla których istnieją luki w zatrudnieniu, znajdź sposób na wyjaśnienie, dlaczego nie masz pracy, np. "Zostawiłam dobrą opiekę dla mojego nowonarodzonego dziecka lub śmiertelnie chorego rodzica".

Wyświetlanie nieprofesjonalnego brzmiącego adresu e-mail. Skonfiguruj osobne konto e-mail do celów związanych z pracą, które nie obejmuje czegoś takiego jak partygirl@yahoo.com.

Wskazówki dotyczące aplikacji

Pomocne może być napisanie głównej listy wraz z datami i opisami wykształcenia oraz zadaniami, które wykonałeś w porządku chronologicznym.

Podczas wypełniania wniosków możesz zapoznać się z listą i upewnić się, że przekazujesz dokładny i kompletny raport każdemu pracodawcy.

Jeśli prześlesz również CV, będziesz chciał dostosować je do indywidualnej pozycji, o którą się ubiegasz, podkreślając najbardziej odpowiednie doświadczenia. Mogą one różnić się od listy chronologicznej, o którą może się ubiegać wniosek ogólny. Jest to jeden z powodów, dla których mogą poprosić o dokumentację uzupełniającą, aby uzyskać pełniejszy obraz swoich kwalifikacji.

Zanim włączysz aplikację lub klikniesz "wyślij", przeczytaj ją ponownie, przeszukuj pod kątem literówek i upewnij się, że odpowiedziałeś na wszystkie pytania całkowicie i odpowiednio.

Prześlij wszystkie wymagane dokumenty

Ważne jest, aby zwracać uwagę na szczegóły wymagań aplikacji wymienionych w ogłoszeniu o pracy.

Czasami, oprócz wypełnienia wniosku, menedżer ds. Zatrudnienia wymaga zgłoszenia życiorysu, listu motywacyjnego, portfolio, wykazu referencji itp.

Aby wziąć udział w tej pracy, upewnij się, że przesłałeś wszystkie wymagane dokumenty. Jeśli nie zastosujesz się do instrukcji aplikacji, menedżer ds. Rekrutacji może łatwo wyeliminować Cię z rywalizacji.

Więcej informacji na temat ubiegania się o pracę: jak nie ubiegać się o pracę | Jak ubiegać się o pracę | Jakie są wymagania pracy? | 7 powodów, aby nie ubiegać się o pracę