Pytanie do rozmowy kwalifikacyjnej: Co cię motywuje?

Kiedy starasz się o pracę, usłyszysz wiele pytań na rozmowę kwalifikacyjną - niektóre trudniejsze niż inne. To, co jest dość powszechne, ale może cię zaskoczyć, to pytanie o rozmowę kwalifikacyjną: "Co Cię motywuje?"

Jest to szerokie i otwarte pytanie , które może utrudnić odpowiedź. W końcu większość ludzi jest motywowana wieloma czynnikami, w tym płacą, prestiżem, różnicą, widzeniem wyników i interakcją z interesującymi ludźmi.

Dlaczego internauci chcą wiedzieć, co Cię motywuje?

Zadając to pytanie, ankieterzy mają nadzieję dowiedzieć się, co powoduje, że ty zaznaczasz. Menedżer ds. Rekrutacji chce wiedzieć, co Cię napędza, by odnieść sukces. On lub ona chce również ustalić, czy motywatorzy będą zdolni do wykonywania obowiązków służbowych i kultury firmy .

Uczciwe odpowiedzi mogą pomóc ci odkryć, jakie okoliczności pomagają Ci poczuć podekscytowanie i entuzjazm (innym popularnym wariantem tego pytania z wywiadu jest: "Z czego jesteś pasjonatem? ", Który również próbuje określić, co sprawia, że ​​rozmówca jest podekscytowany i spełniony). Siły, które motywują Cię w pracy, mogą być oknem na twoją osobowość i styl, pomagając Twoim ankieterom zrozumieć siebie jako osobę i sposób bycia jej pracownikiem.

W końcu jest duża różnica między kandydatem, który motywuje się budowaniem zespołów i budowaniem silnych relacji ze współpracownikami i kandydatem, którego najlepszy dzień pracuje nad raportem, który poprawia wyniki finansowe firmy.

Obaj kandydaci przynoszą ze sobą silne korzyści, a to pytanie może pomóc ankieterom zawęzić pulę do osoby, która najlepiej nadaje się do stanowiska i firmy.

Jaki jest najlepszy sposób na udzielenie odpowiedzi na to pytanie?

Kiedy odpowiadacie na to pytanie, bądźcie szczerzy - ale pamiętajcie o swoich odbiorcach.

Chociaż możesz być najbardziej zmotywowany otrzymując regularną wypłatę, ta odpowiedź nie jest bardzo inspirująca z punktu widzenia ankietera. Trudno wymyślić dobrą odpowiedź na to pytanie na miejscu, ponieważ wymaga ona nieco autorefleksji.

Aby przygotować odpowiedź, zastanów się nad stanowiskami, które zajmowałeś w przeszłości:

Niezależnie od tego, czy było to udane spotkanie z klientem, złożony projekt sprowokowany do poddania się, zdobywania nowych umiejętności, czy cokolwiek innego, miej to na uwadze podczas konceptualizacji odpowiedzi. Pomyśl także, które umiejętności i umiejętności będą najbardziej przydatne w pracy. Jeśli ubiegasz się o stanowisko menedżera, ułożenie odpowiedzi na temat budowania relacji i pomaganie innym w osiągnięciu sukcesu i spełnieniu celów może być silniejszą odpowiedzią niż dyskusja na temat uczenia się nowych rzeczy lub pracy z klientami.

Przykładowe odpowiedzi

Poświęcenie czasu na zastanowienie się nad tym, co Cię motywuje, zanim weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej, da ci pewność siebie i pozwoli ci zaangażować się pozytywnie i entuzjastycznie w rozmowę z twoim ankietera.

Pokrewne artykuły : Więcej pytań na temat wywiadu O tobie | Wywiad Pytania i odpowiedzi | Wywiad Pytania do Ask