Jak utworzyć zakładkę hiperłącza w WordPress?

Utwórz zakotwiczenia zakładek w hiperlinkach dla strony lub postu WordPress

Jeśli Google "jak tworzyć zakładki w WordPressie", wymyślisz wszystko od "nie możesz" za długo, zbyt skomplikowane sposoby tworzenia linków do zakładek. Ale można to zrobić i nie jest to takie trudne.

Załóżmy, że stworzyłeś listę najczęściej zadawanych pytań. Odpowiedzi są krótkie, więc chcesz umieścić je wszystkie na jednej stronie. Umieść listę pytań, na które odpowiesz u góry strony.

Teraz będziesz chciał ułatwić życie swoim użytkownikom, zamieniając te elementy listy w hiperlinki, które przechodzą do zakładek na tej samej stronie.

Żaden problem. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach.

Nazwij zakładkę

Najpierw musisz utworzyć znacznik zakotwiczenia, do którego chcesz przejść na stronie. To właśnie identyfikuje coś jako zakładkę. Gdy ktoś kliknie link, jego kursor przeskoczy do dokładnie punktu na stronie. Zamiast zamiast tego tworzyć typowe hiperłącza, należy wykonać następujące kroki.

Utwórz zakładkę

Przejdź do trybu tekstowego, wprowadzając kod w edytorze HTML . Teraz ustaw kursor. Przenieś go do miejsca, do którego chcesz przeskoczyć. Możesz utworzyć zakładkę kilka linii powyżej rzeczywistego miejsca, ponieważ niektóre przeglądarki przesuwają kursor o jedną lub dwie linie poniżej, w której rzeczywiście chcesz ustawić kursor.

Teraz nazwij zakładkę, aby utworzyć początkowy znacznik zakotwiczenia. Możesz używać liczb, liter, wielkich lub małych liter, ale bez spacji i symboli. Następnie utwórz znacznik końcowy. Nie będziesz wstawiał tekstu wyświetlanego między znacznikami początkowymi i końcowymi tak jak zwykle podczas tworzenia hiperłącza .

Oto przykład. Twoja strona powinna wyglądać tak, kiedy skończysz. Po prostu zmień wszystkie nawiasy - [] - w lewy i prawy nawias HTML >> w tym przykładzie.

[a name = "bookmarkname"] Nazwa zakładek [/ a]

Utwórz hiperłącze

Następnym i ostatnim krokiem jest utworzenie rzeczywistego hiperłącza, które przeskoczy do miejsca utworzonego przez zakładkę po kliknięciu.

Zaznacz tekst, który chcesz przekształcić w hiperlink do zakładki. Możesz wprowadzić to w HTML lub użyć edytora "Visual" i kliknąć ikonę małego łańcuszka, aby utworzyć hiperlink w "łatwym" trybie.

Twoje hiperłącze można utworzyć na dwa sposoby. Możesz użyć pełnego adresu URL, nazwy zakładki lub nazwy zakładki. Załóżmy na przykład, że adres URL na stronie z zakładką to www.domainname.com/mypage.html. Chcę, aby zakładka przeskoczyła do "mybookmark", który właśnie podałem. Wpisałbym to:

> www.domainname.com/mypage.html#mybookmark

Możesz też po prostu umieścić zakładkę, aby hiperlink był po prostu wpisany jako:

> #mybookmark

to jest to! Jesteś skończony!