Organizacje, które akceptują darowane materiały i sprzęt biurowy

Uzyskaj potwierdzenie podatku i pomóż grupom charytatywnym zrobić coś dobrego

Wiele organizacji przyjmuje darowany sprzęt biurowy, meble i materiały biurowe, a Ty lub Twoja firma możecie otrzymać pokwitowania za wiele darowizn rzeczowych, które pozwalają na odliczenie podatku od tych przedmiotów. Ponadto możesz promować swój biznes jako "zielony", ponieważ przyczyniasz się do ochrony środowiska. Ta lista może Cię poprowadzić, jeśli nie wiesz, do kogo zadzwonić lub gdzie zacząć.

 • 01 Sieć Freecycle

  Mimo że Freecycle jest organizacją non-profit, nie można uzyskać pokwitowania podatkowego za przedmioty podlegające recyklingowi za pośrednictwem usługi bezpłatnej listy. Ale możesz czuć się dobrze wiedząc, że pomagasz środowisku poprzez recykling niechcianych przedmiotów.

  Freecycle to bezpłatna usługa internetowa, dzięki której użytkownicy mogą oferować produkty, których już nie potrzebują, za darmo dla osób, które mogą z nich korzystać. Ci inni mogą być potrzebującymi lub organizacjami, które służą ludziom w potrzebie. Gdy szkoły i inne instytucje stają się bardziej wykształcone w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska, coraz częściej korzystają z Freecycle, aby pozbyć się niechcianych przedmiotów w kampusie, które w przeszłości zostałyby po prostu wyrzucone.

  Freecycle jest darmowy, stąd nazwa. Dołącz, odwiedzając witrynę i znajdź listę obsługującą Twój obszar geograficzny. Koniecznie przeczytaj zasady Freecycle dotyczące publikowania. Listy są moderowane i każdy, kto nadużywa uprawnień do publikowania, może zostać zbanowany.

  W wykazie Freecycle wszystko można legalnie rozdać, z wyjątkiem zwierząt i innych istot żywych.

 • 02 Goodwill Industries International

  Goodwill Industries jest jedną z największych organizacji non-profit na świecie. Szkoli i zatrudnia osoby niepełnosprawne, a także osoby, które cierpią z powodu różnych niedogodności ekonomicznych.

  Organizacja przyjmuje darowane przedmioty i sprzedaje je po znacznych rabatach za pośrednictwem sieci ponad 1 500 sklepów Goodwill. Fundusze te finansują programy na rzecz osób niepełnosprawnych, analfabetów, bezdomnych i osób zajmujących się dobrostanem, zapewniając szkolenia zawodowe i programy stażowe.

  Firma goodwill przyjmuje sprzęt biurowy, a także artykuły gospodarstwa domowego wielokrotnego użytku, biżuterię, zabawki i odzież. Wiele lokalizacji przyjmuje również książki i niektóre rodzaje mebli. Jeśli nie masz pewności, co przekazać lub nie możesz zawęzić listy, zadzwoń do lokalnej firmy z wartością firmy, aby sprawdzić, które przedmioty są w danej chwili szczególnie potrzebne.

  Podaruj tylko przedmioty, które są w dobrym stanie. Jeśli twoje meble lub sprzęt są w złym stanie, lepiej je wyrzucić lub oddać do recyklingu, jeśli to możliwe.

 • 03 iLoveSchools

  iLoveSchools.com to bezpłatna usługa doboru ofiarodawców, która pomaga nauczycielom znaleźć potrzebne im materiały. Jest podobny do innych witryn, takich jak dobrze znany DonorsChoose.org.

  Nauczyciele używają witryny do tworzenia listy życzeń dla sprzętu, materiałów i materiałów potrzebnych do przechowywania sal lekcyjnych. Nauczyciele wydają kilkaset dolarów na przybory szkolne w danym roku szkolnym, więc ta usługa jest dla nich prawdziwą pomocą. Dawcy mogą zlokalizować nauczycieli za pośrednictwem strony internetowej za pomocą wyszukiwarki WishList.

  Wypróbuj iLoveSchools, jeśli chcesz, aby Twoje materiały biurowe i sprzęt pozostały w Twojej społeczności. Możesz również poprosić nauczyciela, jeśli zapisała się na zbiórkę pieniędzy na jakąkolwiek konkretną stronę. Umożliwi to przekazanie darowizny bezpośrednio nauczycielowi.

 • Wszyscy odnoszą korzyści, gdy idziesz na zielono

  Każdy zyskuje, gdy poświęcasz trochę czasu na oddanie niechcianych przedmiotów do ponownego wykorzystania, odsprzedaży lub recyklingu. Twoja firma może otrzymać ulgę podatkową, a Ty stajesz się częścią rozwiązania, a nie częścią problemu, gdy "idziesz na zielono". Organizacje charytatywne również odnoszą korzyści. Jest to korzystne dla wszystkich, gdy poszukujesz alternatywy, aby po prostu wyrzucić przedmioty do kosza i udać się na najbliższe składowisko.