Próbki e-mailowe mogą być używane w promocji muzyki

Poniżej znajdziesz przykładowe e-maile, które dotyczą różnych sytuacji, z jakimi spotykają się zespoły. Te e-maile są krótkie i proste - twoje też powinny być. Niezależnie od tego, do kogo wysyłasz e-maile, powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Mając na uwadze te wytyczne, oto kilka przykładów tego, jak proste mogą (i powinny) być twoje e-maile.

Nie zapomnij sprawdzić na drugiej stronie, aby poznać inne podstawy, dzięki którym Twoje e-maile będą bardziej skuteczne:

Wprowadzenie zespołu do etykiet, menedżerów i agentów

Cześć (kontrakty branżowe) - Nazywam się Bob i piszę, aby poinformować Cię trochę o moim zespole, Blah Blah Blah. Właśnie nagraliśmy album o nazwie Blah Blah - powiedziano nam, że przypomina on ludziom o zespole X i zespole Y, ale mamy nadzieję, że będziesz miał szansę samemu zdecydować. Ostatnio mieliśmy kilka sukcesów, w tym:

  • Czterogwiazdkowy przegląd w naszej lokalnej gazecie
  • Touring jako support dla zespołu Z.
  • Radio internetowe

Szukamy (wytwórni / agenta / menedżera), aby pomóc nam osiągnąć ten sukces na wyższy poziom. Chcielibyśmy wysłać ci demo i mam nadzieję, że damy ci trochę więcej informacji o naszym zespole. Daj mi znać, jeśli będziesz potrzebować więcej informacji w międzyczasie, a my dostaniemy wiadomość e-mail z prezentacją. Dzięki, i mam nadzieję usłyszeć od ciebie wkrótce! Z poważaniem - Bob i The Blah Blah Blahs (wstaw tutaj adres internetowy)

Prezentacja demo

Cześć (kontakt z wytwórnią lub dział A & R) - Podążam, aby upewnić się, że otrzymałeś moje nagranie "Blah Blah" od Blah Blah Blah i sprawdzić, czy miałeś okazję jeszcze go posłuchać. Właśnie otrzymaliśmy entuzjastyczną recenzję w lokalnej gazecie i wkrótce planujemy zagrać kilka koncertów. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chciałbyś usłyszeć więcej, nie wahaj się skontaktować z nami. Z poważaniem - Bob i The Blah Blah Blahs (dodaj swoją stronę tutaj)

Pokaż zaproszenie dla etykiet, menedżerów, agentów i mediów

Szanowni Państwo (kontakt z wytwórnią lub działem A & R / kierownikiem, itp.) - Chcieliście tylko poinformować, że The Blah Blah Blahs będą grać w waszym mieście za dwa tygodnie, i chcielibyśmy umieścić was na liście gości . Jeśli chcesz wziąć udział w przedstawieniu, daj nam znać, a my upewnimy się, że Twoje imię jest przy drzwiach. Mam nadzieję, że się tam zobaczymy!

  • The Blah Blah Blahs - Venue X
  • Na scenie - 22.00

Z poważaniem - Bob i The Blah Blah Blahs (dodaj stronę tutaj)

Wiadomości Ogłoszenie dla etykiet, agentów, menedżerów, promotorów i mediów

Cześć (nazwa kontraktu) - Ekscytująca wiadomość dla The Blah Blah Blahs! Zostaliśmy wybrani do grania w Midem na pokazowej imprezie, razem z Yada Yada Yadas. Nasz pokaz odbędzie się 27 stycznia o godz. 17.00 na scenie Talent tylko dla Midema, więc jeśli masz zamiar tam być, zatrzymaj się i sprawdź nas. Jeśli chcesz trochę więcej informacji o zespole lub chcesz usłyszeć część naszej muzyki, odwiedź naszą stronę internetową lub napisz do nas. Do zobaczenia we Francji! Z poważaniem - Bob i The Blah Blah Blahs (dodaj stronę tutaj)

Prośba o weryfikację albumu lub singla

Cześć (podaj nazwisko dziennikarza) - Proszę załączyć kopię nowego albumu The Blah Blah Blah i zdjęcie zespołu. Bardzo chcielibyśmy, abyś posłuchał albumu i dał nam recenzję. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o zespole, skontaktuj się z nami! Z poważaniem - Bob i The Bla Blah Blah Blah

Prośba o weryfikację Live Show

Cześć (podaj nazwisko dziennikarza) - Bob i The Bla Blah Blahs będą grali na Venue X w dwa tygodnie - mamy nadzieję, że uda Ci się dotrzeć na wystawę i dać nam recenzję! Umieścimy twoje nazwisko na liście gości. Mam nadzieję, że się tam zobaczymy!

  • Bob i The Blah Blah Blahs w miejscu X

  • Na scenie 22.00

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami! Dodałem zdjęcie zespołu. Z poważaniem - Bob i The Bla Blah Blahs

Prośba o ponowne rozpatrzenie

Cześć (podaj nazwisko dziennikarza) - Chciałem tylko sprawdzić i upewnić się, że otrzymałeś promocję nowego albumu Boba i Blah Blah Blah. Czy myślisz, że napiszesz recenzję albumu? Daj nam znać, jeśli potrzebujesz więcej informacji lub innej kopii albumu. Mam nadzieję, że wkrótce się odezwę! Z poważaniem - Bob i The Bla Blah Blahs.

Prośba o przedstawienie

Cześć (podaj nazwę promotora) - Bob i The Blah Blah Blahs planują trasę promującą nasz nowy album "Blah Blah", który zostanie wydany 15 maja w X Records. Poszukujemy show w Twojej okolicy 15, 16 lub 17 czerwca i mamy nadzieję, że będziesz chciał promować nasz występ. Załączam pakiet prasowy z recenzjami poprzednich koncertów i kopią naszego nowego albumu. Recenzje naszych nowych albumów pojawią się w magazynie muzycznym Y i na stronie internetowej Z, zanim rozpocznie się nasza trasa, z kolejnymi. Możemy dostarczyć Ci promocyjne kopie albumu i plakatów. Skontaktuj się z nami na wszelkie pytania i mamy nadzieję, że wkrótce skontaktujemy się z Tobą! Z poważaniem - Bob i The Bla Blah Blahs

Utrzymywanie e-maili w sposób krótki i na czasie sprawi, że zrobią dobre wrażenie, ale jest kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać, wysyłając e-maile promocyjne, które pomogą Ci pozostać w dobrych stronach wszystkich: