ESFJ

Myers Briggs Osobowość i wybór kariery

Być może nauczyłeś się, po przyjęciu wskaźnika myszy Myers Briggs (MBTI ), że twoim typem osobowości jest ESFJ. Jeśli zastanawiasz się, co to oznacza - a kto nie - rozwiążemy całe twoje zamieszanie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że ESFJ jest jednym z 16 typów osobowości Carl Jung, psychiatra, zidentyfikowany dawno temu. MBTI, którego wielu doradców zawodowych pomaga klientom podejmować decyzje związane z karierą, opiera się na teorii osobowości Junga.

Zanim głębiej zagłębimy się w to, co twój typ osobowości ESFJ oznacza dla ciebie i twojej kariery, zróbmy krótki przegląd teorii Junga. Zgodnie z nim istnieją cztery pary przeciwnych preferencji dotyczących tego, jak energetyzujemy, postrzegamy informacje, podejmujemy decyzje i żyjemy. Preferujemy energetyzację poprzez introwersję (I) lub ekstrawersję (E, również ekstrawersję ortograficzną), postrzeganie informacji poprzez wyczuwanie (S) lub intuicję (N), podejmowanie decyzji poprzez myślenie (T) lub uczucie (F), i przeżywanie naszego życia przez: sędziowanie (J) lub postrzeganie (P). Twój czteroliterowy kod, ESFJ, mówi nam, że twoje preferencje to ekstrawersja, wyczuwanie, odczuwanie i ocenianie.

ESFJ: Co oznacza każda litera?

Jest kilka ważnych rzeczy do zapamiętania, kiedy patrzysz na swój kod.

Najważniejsze, być może, jest to, że nie lepiej być jednym typem osobowości niż innym. Należy również zauważyć, że Jung wierzył, że podczas gdy dana osoba może faworyzować jednego członka każdej pary preferencji, każdy z nas wykazuje obu członków każdej pary. To wspaniała wiadomość, ponieważ oznacza to, że jesteś elastyczny. Na przykład możesz preferować ekstrawersję, ale to nie znaczy, że będziesz nieszczęśliwie zawiedziony, gdy będziesz musiał pracować sam. Twoje preferencje również wchodzą ze sobą w interakcje. Każdy aspekt twojej osobowości wpływa na innych. Wreszcie, nie zdziw się, jeśli twoje preferencje zmieniają się z czasem. To może się zdarzyć, gdy przejdziesz przez swoje życie.

Korzystanie z Twojego kodu, aby pomóc Ci podejmować decyzje związane z karierą

Znasz swój typ osobowości i na pewno jest to interesująca informacja, ale naprawdę chcesz wiedzieć, jak możesz jej użyć, aby pomóc w podjęciu decyzji, które doprowadzą cię do satysfakcjonującej i owocnej kariery . Najpierw zobaczmy, jak możesz użyć swojego typu, aby pomóc Ci wybrać zawód . Dwie środkowe litery, S i F, są najbardziej przydatne w tym celu.

Jako "S" [Sensing] jesteś praktyczny i zorientowany na szczegóły. Lubisz rozwiązywać konkretne problemy, dlatego powinieneś szukać kariery, w której możesz robić to regularnie.

Lubisz pomagać innym, o czym świadczy Twoje preferencje dotyczące Uczucia [F]. Zawody wymagające wrażliwości na innych przyniosą ci satysfakcję. Rozważ następujące kariery:

Menedżer usług administracyjnych Rzeczoznawca majątkowy
Trener sportowy Zarejestrowana pielęgniarka
Kosmetolog Terapeuta oddechowy
Higienistka stomatologiczna Przedstawiciel handlowy
Dyrektor pogrzebowy Pracownik socjalny
Tłumacz lub tłumacz Patolog mowy
Mediator Nauczyciel
Doradca ds. Zdrowia psychicznego Lekarz weterynarii
Paralegal Technik weterynaryjny
Fizyczny terapeuta Organizator ślubu

Nie zapominaj, że podczas wyboru kariery powinieneś wziąć pod uwagę coś więcej niż typ osobowości. Powinieneś również wziąć pod uwagę swoje zainteresowania , uzdolnienia i wartości związane z karierą .

Użyj pierwszej i ostatniej litery swojego typu, E i J, aby pomóc ci ocenić środowisko pracy, gdy decydujesz, czy zaakceptować ofertę pracy .

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje dotyczące ekstrawersji [E], upewnij się, że Twoja praca wymaga regularnej współpracy z innymi ludźmi. Twoje preferencje dotyczące oceniania [J] sprawiają, że zorganizowane środowisko jest idealne dla Ciebie.

Źródła: