Przykładowy list kondolencyjny Workplace dla śmierci rodziny

Napisz swój list z sympatią na temat utraty twojego współpracownika przez członka rodziny

Szukasz przykładowego listu kondolencyjnego, który możesz wysłać współpracownikowi, który doświadczył śmierci w jej rodzinie? To nie jest oficjalny list działu zasobów ludzkich, ale próbka napisana przez współpracownika i przyjaciela.

W Przypadku śmierci w rodzinie pracownika, jako organizacji, do której chcesz wysłać oba. Oficjalny list HR oferuje pracownikowi sympatię i wsparcie. Notatki od współpracowników i przyjaciół są bliskie pracownikowi.

Chociaż ani nie naprawia smutek, oferują one z głębi serca wsparcie i troskę.

Śmierć rodziny jest ważnym wydarzeniem w życiu współpracownika. Im bliższa jest relacja współpracownika z członkiem rodziny, tym trudniej jest im opłakiwać stratę i odzyskać sprawność w pracy.

Ciągłe obawy i obowiązki

W przypadku rodzica, dziecka lub brata lub siostry, oprócz smutku, który przeniknie życie pracownika na pewien czas, pracownik może mieć ciągłe obawy i obowiązki, które przyszły do ​​niego wraz ze śmiercią .

Obowiązki mogą obejmować organizację pogrzebu, powiadamianie członków rodziny i przyjaciół o pogrzebie i pogrzebie lub ustalenie pamiątek, opiekę nad małoletnimi dziećmi, sprzedaż domu rodzinnego, zajmowanie się majątkiem zmarłego, rozwiązywanie problemów prawnych związanych z wolą zmarłego, podatkami i itd.

Śmierć nigdy nie jest łatwa i może dodać znaczną warstwę odpowiedzialności do już pełnego talerza współpracownika.

Obowiązkiem pracodawcy jest pomoc pracownikowi w zainwestowaniu czasu i energii potrzebnej do przemierzenia tych nieznanych terytoriów. Liście nieobecności , płatny czas wolny i czas urlopu to wszystkie opcje.

Napisałem wcześniej o tym, jak radzić sobie z żalem i żałobą jako pracodawca lub współpracownik, jedenaście porad dotyczących radzenia sobie z tragediami w miejscu pracy i jak napisać list z sympatią .

Próbka z listem sympatii była oficjalną odpowiedzią działu personalnego na śmierć matki pracownika.

Oto przykładowy list kondolencyjny za to, że współpracownik traci brata lub siostrę. Jesteś współpracownikiem, który chce wyrazić współczucie i zaoferować pomoc, więc ten list nie jest oficjalnym listem kondolencyjnym wysłanym przez personel działu kadr.

Przykładowy list kondolencyjny za śmierć rodziny

Możesz użyć tej przykładowej litery jako modelu, gdy piszesz własne do współpracownika i przyjaciela.

Data

Droga Margaretto,

Było mi tak przykro, że usłyszałem o śmierci twojej siostry. Wiem, jak blisko byłeś jej, nie tylko jako siostry, ale także jako najlepsi przyjaciele. Jestem tak smutny z powodu twojej straty.

Chociaż nic, co mogę powiedzieć, nie sprawi, że poczujesz się lepiej w tym czasie, chciałbym abyś wiedział, że jestem tu dla ciebie i dostępny, jeśli potrzebujesz mnie. Śmierć rodziny przynosi wiele nowych obowiązków i mogę pomóc.

Będę szczęśliwy, aby opiekować się dziećmi, jeśli Twój stały opiekun jest niedostępny. Cieszę się również, że mogę dzwonić lub pomóc w przygotowaniu. Zamierzam zabrać ze sobą kilka zapiekanek, które mogą pomóc w odpłacie rodzinie przez pogrzeb i wszystkie poniższe działania, abyś nie musiał się martwić gotowaniem.

Rozmawiałem z Jessicą i Sarą, a oni także zamierzają przynieść jedzenie.

Wszyscy szukamy tylko słowa od Ciebie, abyśmy mogli Ci pomóc w tym trudnym czasie. Jeśli szukasz tylko łopatki do płaczu, jesteśmy również dostępni.

Czy jest coś, co wisi nad tobą w pracy, a my możemy ci pomóc? Chętnie też tu zaglądamy. Po prostu daj nam znać.

Ponownie, moje najgłębsze współczucie dla ciebie i twojej rodziny w tym bolesnym czasie. Daj mi znać, jak mogę pomóc.

Serdecznie,

Janet

Będziesz chciał napisać podobny list, aby pocieszyć współpracownika w czasie żalu.