Zasady płatnego czasu wolnego (PTO) Plusy i minusy

Jakie są zalety i wady zasady płatnego czasu wolnego?

Polityka płatnego czasu wolnego (PTO) łączy urlop , chorobę i czas osobisty w jeden bank dni, aby pracownicy mogli skorzystać z płatnego urlopu z pracy. Polityka WOM tworzy pulę dni, które pracownik może wykorzystać według własnego uznania.

Kiedy pracownik musi wziąć czas wolny od pracy, polityka PTO pozwala na zwolnienie określonej ilości wolnego czasu. Pracownik może korzystać z POT według własnego uznania.

Niezależnie od tego, czy potrzebują czasu na wizytę lekarską, szkolne konferencje dla dzieci, wybieranie Johnny'ego na przystanku autobusowym, czekanie na opiekuna pieca czy na wyleczenie się z grypy, wykorzystanie czasu nie jest już sprawą pracodawcy.

Tak więc pracownicy, którzy mogli kłamać lub wymyślać historie o tym, jak wykorzystują swój czas w przeszłości, mają prawo do podjęcia POT według własnego uznania w celu zapewnienia równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz elastyczności. Umożliwiło to pracodawcom i pracownikom zaprzestanie praktyki dorosłych pracowników potrzebujących pozwolenia od swojego przełożonego na opuszczenie pracy.

Aby zabezpieczyć obciążenie pracą firmy i obsługę klienta, będziesz wymagać, aby pracownicy prosiły PTO z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, chyba że pracownik jest naprawdę chory. Ustal, w razie potrzeby, inne wytyczne dotyczące chorób pracowników, wakacji i czasu osobistego przed przyjęciem polityki POT.

(Pracownicy reagują niekorzystnie, gdy nowy system zostanie przyjęty, a reguły i wytyczne dryblują później po zastosowaniu zasad.

Zastanów się więc uważnie nad konsekwencjami decyzji i dołóż wszelkich starań, aby w pełni poinformować pracowników o wszystkich powiązanych politykach i wytycznych przed jej przyjęciem.)

Aby pomóc Ci zastanowić się, czy polityka WOM będzie działać w Twojej organizacji, przedstawimy zalety i wady przyjęcia PTO w stosunku do tradycyjnych płatnych dni wolnych.

Zalety zasady płatnego czasu pracy

Wady Płatnych warunków czasowych

Płatny czas wygaśnięcia średniej

W ankiecie przeprowadzonej w 2016 r. Przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) "Większość organizacji oferowała plany POT (87%) i płatne plany urlopowe (91%) pracownikom w oparciu o długość ich pracy w organizacji.

W przypadku planów PTO, średnie dni urlopu przyznawane rocznie na podstawie stażu pracy pracownika wahały się od 13 do 26 dni i od ośmiu do 22 dni w przypadku płatnych programów wakacyjnych. "

Jeśli jesteś członkiem SHRM, możesz pobrać pełny raport z powyższego linku referencyjnego.

W badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie WorldatWork we wrześniu 2014 r. Średnia liczba dni POT oferowanych przez pracodawców wynosiła:

Będziesz chciał rzucić okiem na cały raport z ankiety na temat płatnego czasu wolnego. Oprócz zakresu płatnych dni wolnych od pracy, które oferują pracodawcy, reszta pracownika korzysta z płatnego urlopu, jest badana.

W kilku okresach świadczenia usług liczba dni płatnego urlopu spadła między badaniem z 2010 r. A badaniem z 2014 r.