Szablon listu rezygnacji

Użyj tego szablonu listu rezygnacji jako przewodnika do rezygnacji z pracy

Użyj tego szablonu listu rezygnacji, aby przygotować własny list rezygnacji do swojego pracodawcy. Niezależnie od powodu rezygnacji z pracy niniejszy szablon listu rezygnacyjnego stanowi przewodnik, w jaki sposób profesjonalnie zrezygnować.

Chcesz wyjść z pozytywnego końcowego wrażenia po wyjściu z pracy. Pozytywny, profesjonalny list z rezygnacją pomoże odejść z tego pozytywnego wrażenia .

Szablon listu rezygnacji

Rozpocznij swój list rezygnacji ze standardową datą, nazwą adresata, zwykle swojego bezpośredniego przełożonego lub przełożonego, a także adres firmy, tak jak chcesz rozpocząć jakiekolwiek pismo firmowe. Jeśli masz osobistą papeterię, zaplanuj wydrukowanie listy rezygnacji, aby dopasować ją do używanej papeterii za pomocą domowej drukarki.

Jeśli nie, możesz użyć zwykłego białego papieru o wysokiej jakości, aby wydrukować list rezygnacyjny. Nigdy nie pisuj listu z rezygnacją przy użyciu piśmiennictwa obecnego pracodawcy, tak jak nigdy, nigdy nie używaj papeterii lub kopert aktualnego pracodawcy do wysyłania CV lub aplikacji podczas poszukiwania pracy. (Nie śmiejcie się, pracodawcy regularnie otrzymują życiorysy w kopertach pracodawców - na szczęście ta praktyka zmniejsza się w przypadku aplikacji online).

Data

Nazwa menedżera

Tytuł menedżera

Nazwa firmy

Adres

Miasto, województwo, kod pocztowy

Zaadresuj list z rezygnacją do swojego przełożonego lub przełożonego.

Użyj ich imienia, jeśli zazwyczaj je nazywasz. Będziesz także chciał wysłać kopię swojego listu z rezygnacją do działu kadr.

Dear Name of Natychmiastowy Inspektor:

Otwieranie listu rezygnacji

Twój pierwszy akapit twojego listu z rezygnacją powinien zawierać informację, że rezygnujesz z pracy i że jest to twój list rezygnacyjny.

Powinieneś poinformować swojego pracodawcę z dwutygodniowym wyprzedzeniem i podać ostatnią datę swojego zatrudnienia.

Przykład: Celem niniejszego pisma jest rezygnacja z pracy w Milton Company. Mój ostatni dzień to (dwa tygodnie od daty listu).

Treść listu rezygnacyjnego

Jeśli chcesz podać swojemu kierownikowi powód do rezygnacji, możesz to zrobić. Spraw, aby twój powód był korzystny dla twojej kariery, a nie negatywnie o twoim obecnym zatrudnieniu. Twoja rezygnacja dotyczy nowej pracy, powrotu do szkoły lub przeniesienia się do innego stanu, na przykład. Nadal wyświetlaj profesjonalny obraz, ponieważ ten list rezygnacyjny będzie trwale pozostawał w aktach personelu .

Przykład: Rezygnuję z mojej pracy, ponieważ zaoferowano mi nową pracę, która pozwoli mi zostać przełożonym. Nowa praca to także szansa na poznanie pracy na globalnym rynku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będę podróżować po całym świecie, aby założyć kilka nowych lokalizacji sprzedaży. Jak wiesz, chciałem zdobyć międzynarodowe doświadczenie.

W następnym akapicie w treści listu z rezygnacją należy wyrazić pozytywną lub dwójkę na temat obecnego zatrudnienia.

Przykład: Będę tęsknić za pracą z tobą.

Firma Milton Company dała mi wiele możliwości rozwoju kariery, poznania naszej branży i, mam nadzieję, przyczynienia się do zadowolenia naszych klientów. Twoje szkolenie i wsparcie były dla mnie cenne przez ostatnie kilka lat. Wiem, że będę też tęsknił za moimi współpracownikami i klientami. Chcę, żebyś wiedział, że moje wspomnienia z tej pracy i pracodawcy zawsze pozostaną pozytywne.

Zamknięcie listu rezygnacji

Twój ostatni akapit listu z rezygnacją powinien zaoferować Twojemu pracodawcy pozytywne życzenia dotyczące ciągłego sukcesu. Będziesz także chciał zaoferować swoje usługi, aby pomóc Twojemu pracodawcy przenieść nowego pracownika do pracy, z której rezygnujesz.

Przykład: chciałbym, aby firma Milton Company była najlepsza w swoich przyszłych staraniach. Daj mi znać, co mogę zrobić, aby pomóc Ci przenieść obowiązki na współpracownika lub nowego pracownika.

Nie mam zamiaru zostawić cię z problemem, ale wiem, że będę bardzo zajęty poznawaniem nowej pracy, kiedy zacznę za dwa tygodnie.

Zakończ swój list rezygnacyjny ze swoim ulubionym zamknięciem, takim jak szczerze, ciepło, najlepiej lub pozdrawiam. Następnie wpisz i podpisz swoje imię i nazwisko w liście do rezygnacji. Skopiuj do: Zasoby ludzkie

Z poważaniem,

Podpis pracownika

imię i nazwisko pracownika

Skopiuj do: Zasoby ludzkie

Więcej o rezygnacji