Czy Paralegal pójdzie do szkoły prawniczej?

Jako asystent prawny masz wewnętrzny pogląd na praktykę prawniczą. W pewnym momencie naturalnie zastanawiam się, czy lepiej być prawnikiem. W końcu masz dużo więcej doświadczenia na ziemi niż przychodzących współpracowników, z których wielu nigdy nie postawiło stopy na sali sądowej ani nie zobaczyło kompletu dokumentów M & A. Czy nie mógłbyś zastosować tego, czego się nauczyłeś, aby awansować jako prawnik? Zanim wykonasz wielki ruch, oto kilka rzeczy do rozważenia.

Czy naprawdę zdobędziesz uposażenie do wynagrodzenia?

Paralegals, którzy chcą zostać prawnikami, często są kuszeni wyższymi wynagrodzeniami, jakie zwykle płacą prawnicy. Ale ta liczba może wprowadzać w błąd. Adwokaci są wynagradzani i nie otrzymują więcej pieniędzy, jeśli pracują w godzinach nadliczbowych. Natomiast paralegals zarabiają więcej, im więcej pracują. Kiedy mówisz o sytuacji próbnej, w której wszyscy w zespole pracują przez 20 godzin (co nie jest rzadkością, niestety), osoby paralegalne mogą robić więcej na godzinę niż wielu adwokatów! Zanim zdecydujesz się zainwestować 100 000 USD lub więcej w szkołę prawniczą, aby uzyskać wyższą pensję, zrób matematykę i upewnij się, że faktycznie będzie ona skutkować wyższą stawką godzinową (biorąc pod uwagę ewentualne spłaty pożyczek studenckich).

Jak wpłynie na jakość twojego życia?

Chociaż może się wydawać, że nie jesteś paralelą na żądanie, prawdopodobnie masz większą kontrolę nad równowagą między pracą a życiem prywatnym niż prawnik.

Ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie za nadgodziny, adwokaci poświęcają przynajmniej trochę uwagi liczbie godzin, o które jesteś proszony. Jako adwokat będziesz w zasadzie przez cały czas na dyżurze, coś, co wielu ludzi uważa za bardzo nieprzyjemne.

Jaki rodzaj pracy chcesz wykonywać?

Innym podstawowym czynnikiem motywującym do rozważenia przejścia z paralegal na adwokata jest wykonanie bardziej interesującej lub trudniejszej pracy.

Tutaj ważne jest, aby uważnie przyjrzeć się prawnikom, zwłaszcza prawnikom, którzy rzeczywiście pracują. Chociaż życie starszego partnera może wyglądać olśniewająco, podczas gdy przekazujesz dokumenty do przesłuchania w sądzie, pamiętaj, że dotarcie do tego momentu zajmie wiele lat. Jako nowy prawnik będziesz nadal musiał płacić składki w okopach, wykonując pracę na koszt, która może być mniej interesująca niż organizowanie wszystkich dokumentów dla sprawy jako paralegal. Zanim zdecydujesz się pójść do szkoły prawniczej, przeprowadź kilka wywiadów informacyjnych z prawnikami w twojej firmie (jeśli czujesz się komfortowo, informując ich, że możesz podążać tą ścieżką) lub z innymi prawnikami, których znasz. Poczuj się dobrze, co robią przez cały dzień, więc będziesz w stanie ocenić, czy "praca prawnika" jest naprawdę tym, co chcesz robić.

Jakiego rodzaju pracę będzie można uzyskać?

Paralegals, którzy uczęszczają do szkoły prawniczej, czasami oczekują, że będą mieli zatrudnienie w procesie rekrutacji, ale nawet jeśli masz powiązane doświadczenie zawodowe, dziedzina prawna jest bardzo hierarchicznym miejscem. Jeśli pracujesz dla firmy AmLaw jako partner, jest mało prawdopodobne, że zostaniesz zatrudniony tam jako prawnik, chyba że skończysz w najlepszej szkole prawniczej. Osobiste powiązania są oczywiście ważne, ale postępują tak daleko.

Ostatecznie rodowód wciąż niesie dzień w wielu miejscach.

Jeśli zdecydujesz się na to i zaczniesz ubiegać się o szkołę prawniczą, zastanów się, jak zmniejszyć zadłużenie, a kiedy skończysz, będziesz miał więcej opcji. Jeśli nie zamierzasz robić wymyślnej pracy z BigLaw , dobrym rozwiązaniem będzie pójście do szkoły prawniczej w niepełnym wymiarze godzin i kontynuowanie pracy.