Zakaz zatrudniania pracownika miesiąca

Potrzebujesz zamiast tego szerokiego, codziennego procesu rozpoznawania

Pracownik miesiąca, zwykle wybierany przez kierownictwo, jest uznaniem danej osoby przez organizację za ich wyjątkowy wkład jako pracownika. Rozpoznanie zwykle towarzyszy prezent, bon podarunkowy i / lub certyfikat lub notatka z podziękowaniami . Często nazwisko nagrodzonego pracownika jest wyryte na tablicy w holu firmy.

Pracownik miesiąca to uznanie organizacyjne, z którego firmy korzystały - zarówno z powodzeniem - jak i bez powodzenia - przez lata.

W niektórych organizacjach uznanie Employee of the Month jest żartem. Pracownicy myślą o tym, jako o popularności, lub o tym, że pracownicy biorą udział w konkursie dla pracowników zarządzających, którzy dbają o swoich pracowników.

W innych organizacjach jest to ceniona forma uznania, której pracownicy szukają, czują się rozpoznawani i honorowani, gdy są wyznaczani jako Pracownik Miesiąca.

Obawy dotyczące uznania pracownika za miesiąc

Najważniejszą kwestią związaną z uznaniem Employee of the Month jest to, że spotkałem wielu pracodawców, którzy uważają, że ich praca polegająca na stworzeniu motywującego i satysfakcjonującego środowiska pracy dla pracowników jest zgodna z tą nagrodą.

Ale ta forma uznania nie jest substytutem codziennego pozytywnego uznania od menedżera, rozsądnych zarobków i korzyści, sponsorowanych przez firmę działań i wydarzeń oraz środowiska doceniania . Nagroda dla pracownika miesiąca to dopiero początek uznania.

To nie jest cały proces rozpoznawania.

Przy tak wielu dostępnych możliwościach, aby zapewnić pracownikom uznanie i czego pracownicy oczekują od pracy , po co oferować nagrodę "Pracownik miesiąca" ze wszystkimi nieodłącznymi problemami? Nie można rozwiązać większości problemów, aw najgorszych przypadkach, nagrody dla pracowników miesiąca szkodzą pracownikom w zakresie uznawania kwalifikacji i morale pracowników.

Problemy z uznaniem pracownika miesiąca

Problemy z wyznaczeniem pracownika miesiąca spoczywają na zwykłej realizacji. Ale nawet jeśli proces wdrażania zostanie udoskonalony, nagrodą jest pracownik nieprzyjazny i nie osiąga celów uznawania pracowników.

Zakazuj nagrody Pracownik miesiąca, ponieważ jako forma uznania pracownika nie są polecane z tych powodów.

Walka z oskarżeniami o brak przejrzystości i uczciwości; i unikać roszczeń faworyzowania, jednego z dziesięciu największych skarg pracowników na temat miejsc pracy.

Znajdź więcej motywacyjnych form uznania. Zakaz uznania pracownika w miesiącu.