Dowiedz się o byciu sportswriter

Informacje o karierze dziennikarstwa sportowego, w tym obowiązki, wynagrodzenie i inne

Autorzy sportowi utrzymują fanów w kontakcie ze swoimi ulubionymi sportami i drużynami. Dzięki telewizji zapewniającej natychmiastowy zasięg, od dzisiejszego dziennikarza sportowego oczekuje się dogłębnej sprawozdawczości. Piszą nie tylko o tym, co dzieje się w grze, ale o przyczynach sukcesu lub porażki. Poza relacjami z gier autorzy sportowi obejmują wiadomości o drużynie, takie jak transakcje gracza i zmiany coachingowe. Piszą fabularne historie o graczach i trenerach i zapewniają wgląd w trendy związane z drużyną lub sportem, który obejmują.

Możliwości

Dzięki Internetowi, który zapewnia więcej mediów sportowych niż kiedykolwiek wcześniej, dzisiejsi sportowcy mają wiele możliwości. Dwadzieścia lat temu pisarze sportowi zazwyczaj pracowali dla gazet lub czasopism, ale dziedzina bardzo się zmieniła.

Dzisiaj autorzy sportowi wciąż pracują w tradycyjnych placówkach, ale mogą również być zatrudnieni przez strony z wiadomościami sportowymi, strony zespołów, a nawet pracować nad swoim blogiem. (Oto wywiad z pisarzem z Fansided z dodatkowymi szczegółami.)

Wielu autorów tekstów sportowych dodaje wiedzę do radia, telewizji i transmisji strumieniowych wideo. Możliwości są tak zróżnicowane, jak sporty, ale kluczem do wszystkich tych form komunikacji jest zwięzłe dostarczanie informacji w zabawny i kreatywny sposób.

Typowy dzień

Wielu pisarzy sportowych ma określony "beat", co oznacza, że ​​obejmują konkretny zespół lub sport przez cały sezon, a nawet przez cały rok.

Ponieważ wiele gier odbywa się w nocy, autorzy sportowi rzadko pracują codziennie od 9 rano do 5 po południu. Bardziej typowy jest praca we wczesnych godzinach porannych w domu, dzięki której możesz wysyłać pomysły na fabułę za pomocą edytorów, źródeł wiadomości lub wiadomości e-mail dotyczących możliwych historii i pisać historie.

Sportowiec wyrusza na mecz drużyny. Przed rozpoczęciem gry pisarz rozmawia ze źródłami o zespole, czyta notatki zespołu o możliwych pomysłach i pilnuje, by znaleźć najświeższe informacje.

Autorzy sportowi zazwyczaj używają laptopów. Aby dotrzymywać terminów, często zaczynają pisać, gdy gra jest nadal odtwarzana. Po zakończeniu gry autorzy sportowi przesyłają swoje historie do redakcji w celu edycji. Oprócz głównej historii, zazwyczaj wysyłają też krótsze opowiadania lub notatki o grze.

Dobro

Sportowcy zazwyczaj lubią to, co robią. Mimo, że są neutralne w grach, w których grają - obiektywność jest koniecznością - widzą najlepsze gry, drużyny i sportowców. Autorzy sportowi spędzają dużo czasu poza biurem i mogą dużo podróżować.

Podczas gdy autorzy sportowi nie konkurują na boisku, cieszą się konkurowaniem o pierwsze opowiadanie i dostarczaniem czytelnikom najlepszych informacji. Przykładem tego jest Adam Schefter z ESPN. Różnorodność punktów sprzedaży pozwala autorowi na wiele sposobów opowiedzieć swoją historię. Pisarze mają dostęp do zespołów i graczy, z których niewielu innych kiedykolwiek cieszy się. Pokrycie najlepszych sportowców może być fascynujące. Sportswriters świadkami najlepszych zawodów, zawsze z najlepszym miejscem.

Wielu pisarzy sportowych przechodzą również do pisania kolumn, w których dodają swoje poglądy na wydarzenia sportowe. Często pisarze ci stają się dobrze znani w społeczności.

Autorzy sportowi - niezależnie od tego, gdzie piszą - muszą przyciągać publiczność. Namiętni fani będą lojalnie czytać historie i często udzielać informacji zwrotnych.

Złe

Dzisiejsi sportowcy mają do czynienia z ciągle zmieniającym się rynkiem. Wiele gazet zatrudnia personel, a niektóre zamykają. Aby posunąć naprzód, sportowcy zazwyczaj muszą przemieszczać się z jednego miasta do drugiego, wchodząc na drabinę na większych rynkach medialnych. Podróże mogą stać się grindem dla niektórych pisarzy sportowych. Na przykład drużyny baseballowe z Major League rozgrywają 81 gier w trasie każdego sezonu.

Nie tylko pisarze sportowi nie zarabiają dużo pieniędzy, często obejmują sportowców na drugim końcu spektrum. Jeśli sportowiec obejmuje profesjonalny zespół, zazwyczaj pisze on o graczach z milionerem, trenerach, dyrektorach generalnych i właścicielach zespołów.

Większość sportswriterów nigdy nie zarobi siedmiu funtów. Luka może powodować problemy. Typowi pisarze sportowi będą pracować w weekendy i święta. Największe gry są często kwestionowane w tych dniach. I chociaż wzrost liczby blogerów stworzył możliwości dla początkujących autorów tekstów sportowych do zaprezentowania swojej pracy, drukowane gazety, niegdyś kręgosłup sportowy dziennikarstwa, znacznie się skurczyły w ostatniej dekadzie. Wiadomości o zwalnianych dziennikarzach są powszechne.

Pierwsze kroki

Dzisiejsi autorzy sportowi to absolwenci szkół wyższych, zazwyczaj z dyplomami dziennikarskimi. Oprócz zajęć dziennikarskich pisarze sportowi zazwyczaj piszą o swojej gazecie studenckiej. Kolegia mają również wydziały informacji sportowych, które zazwyczaj polegają na stażystach studenckich. To może zapewnić dobre wrażenia.

Na przykład dobrym pomysłem jest rozpoczęcie nauki przed szkołą, np. Przez uprawianie sportu w szkole średniej. Wielu sportswriterów nigdy nie było gwiazdą sportową, a może nigdy nie uprawiali sportu. Ale wszyscy pisarze sportowi uwielbiają sport i rywalizację. Uprawianie sportu lub uważne śledzenie sportu zapewnia ważne doświadczenie.

Pomysły na pracę

Redakcja Associated Press Sports utrzymuje tablicę zadań na swojej stronie. Po ukończeniu college'u pisarze sportowi zazwyczaj zaczynają od papieru w małym miasteczku i udają się do większych publikacji. Mogą również znaleźć zatrudnienie na jednej z wielu stron sportowych, takich jak ESPN.com lub sportsline.com.

Strony ligowe, takie jak NFL.com i MLB.com, również zatrudniają pisarzy sportowych, podobnie jak wiele profesjonalnych zespołów. Ta historia pokazuje, jak jeden młody pisarz zaczął swoją przygodę z zespołem MLB. Wreszcie dziennikarstwo sportowe może prowadzić do innych możliwości. Ten dwuczęściowy artykuł opisuje, w jaki sposób były pisarz sportowy wykorzystał swoją wiedzę, aby dołączyć do start-upu technicznego.

Zaktualizowany przez Richa Campbell