Jak sprawić, by Twoje święto Halloween było bezpieczne w Twoim miejscu pracy

Pracodawcy mogą zapobiegać problemom dzięki uważnemu przygotowaniu i komunikacji

Halloween jest jednym z ulubionych świąt Twoich pracowników, aby świętować w miejscu pracy. Dla pracodawców Halloween jest szansą na zbudowanie pracy zespołowej i zwiększenie pozytywnego morale wśród pracowników.

Jest to okazja dla kadry kierowniczej i kierowników wyższego szczebla do połączenia się z resztą personelu, tak że gdy pracownik zbliża się do starszych liderów w przyszłości, kontakt może nie wydawać się tak przerażający.

Halloween zapewnia także doskonałe warunki dla rodzin pracowników, aby zobaczyć miejsce pracy, w którym mama lub tata spędzają większość dni.

Rodzinne przyjaźnie są również częstym odgałęzieniem rodzin korzystających z zabawnych zajęć w miejscu pracy. Są to dobrodziejstwa pomagające zmniejszyć rotację pracowników . W końcu kto chce zostawić swoich najlepszych przyjaciół ?

Istnieją ważne powody, by świętować Halloween w miejscu pracy. Z punktu widzenia pracodawcy, po prostu musisz się przygotować i komunikować, aby Ty i Twoi pracownicy byli na tej samej stronie o odpowiednim zachowaniu w pracy.

Uroczystości w Halloween mogą obejmować od trick-or-treat i rzemiosła z dziećmi pracowników do konkursów z dyni, do imprez z alkoholem dla dorosłych. Wszystkie zachęcają do interakcji z pracownikami i zaangażowania w pracę . Wszystkie otwierają pracodawcę na potencjalne zobowiązania i obawy.

W " Dlaczego Halloween Hijinx ma przerażać pracodawców ", zgodnie z Dennis Donnelly, JD, "Halloweenowe uroczystości w biurze również przynoszą dla pracodawcy własne wyzwania.

Chociaż Halloween ma być dniem świątecznym, dla niektórych pracodawców może być bardziej przerażające niż zabawa, gdy pracownicy świętują Halloween w biurze. "

Czy planuj świętować Halloween w swoim miejscu pracy, ale wcześnie przygotuj grunt, aby niweczyć przerażające aspekty. Niech uczestnictwo będzie dobrowolne i nigdy nie naciskaj na pracowników, którzy mogą nie chcieć uczestniczyć.

Jednocześnie planuj i kontaktuj się z pracownikami, aby uniknąć tych czterech potencjalnych problemów.

Molestowanie

Nie licz na pracowników, aby ćwiczyli odpowiednią sukienkę bez przypomnienia. Przypomnienie może towarzyszyć zaproszeniu do ubierania się w konkursie na kostiumy na Halloween lub na przyjęciu kostiumowym dla dorosłych.

Powiedz pracownikom, że muszą wykonać kostiumy z oceną "G", a to, że zachęcasz pracownika, by dostał się do ducha stroju, nie oznacza zachowania, które można uznać za wrogie lub molestowanie seksualne . Zachowanie zawodowe oczekuje się nawet wtedy, gdy pracownik nosi kostium. Oto przykładowa notatka od pracodawcy (przewiń do końca artykułu, aby zobaczyć notatkę).

Możesz całkowicie uniknąć tej możliwości, nie biorąc udziału w konkursie lub imprezie dla dorosłych. Zamiast tego skoncentruj się na działaniach dla dzieci Twoich pracowników. Większość dorosłych zachowuje się, gdy wiedzą, że dzieci będą obecne.

Możesz także ustawić motyw dla kostiumów dla dorosłych (ale będzie w nich uczestniczyć mniej pracowników), takich jak postaci Disneya, kosmici lub lata 50. XX wieku.

Wrogie środowisko pracy

Notatka przypominająca powinna również informować pracowników, jakich motywów należy unikać.

Unikaj kostiumów, które poniżają partie polityczne lub postacie, okazuj niewrażliwość na religie i narodowości pracowników i wyśmiewaj się z chorób takich jak choroba psychiczna. Adwokaci przypominają pracodawcom, że skarga dotycząca dyskryminacji nie byłaby pomyślnym zakończeniem szczęśliwego święta Halloween.

Pornografia, niechciany kontakt fizyczny i fałszywa broń tworzą nieprzyjazne środowisko pracy, w którym niektórzy pracownicy mogą czuć się urażeni lub niewygodni. Przypomnij swoim pracownikom, aby tam nie jechali.

Problemy związane z alkoholem

Pijani pracownicy to problem. Są bardziej skłonni do molestowania seksualnego lub tworzenia wrogiego środowiska pracy, gdy alkohol koloruje ich osąd. Bardziej prawdopodobne jest, że zranią siebie lub innych. Są nawet bardziej skłonni do głupców, spędzając wieczór w toalecie lub spadając z krzesła.

Nawet jeśli pracownik nie pamięta, co robił rano, jego zachowanie przyniesie mu brak szacunku dla współpracowników. Ludzie rozmawiają i plotkują o tym, co dzieje się w biurze - jeszcze bardziej o zachowaniach partyjnych.

Starsi menedżerowie, którzy słyszą o działaniach pracowników lub ich widzą, mają mniejsze szanse na dobre myślenie lub promowanie pracowników, którzy wykazują słabą ocenę w profesjonalnym otoczeniu. Mimo że imprezy mają być zabawne, miejsca pracy pozostają funkcjami roboczymi - pracownicy dobrze to pamiętają.

Oto, jak pracodawcy mogą zminimalizować wpływ podawania alkoholu na imprezy w miejscu pracy.

Bezpieczeństwo fizyczne dla pracowników

Pracodawcy muszą wykazywać zdrowy rozsądek. Nigdy nie podawaj alkoholu na imprezie z dyniami lub konkursie, na przykład. Wymagaj, aby każde dziecko biorące udział w konkursie z dyń lub sztuczce z dyń lub traktowaniu w miejscu pracy było pod nadzorem osoby dorosłej. Jeśli w czasie pracy pracownicy obchodzą Halloween w miejscu pracy, uraz powinien zostać odnotowany w raporcie OSHA.

Ograniczaj widoczność alkoholu na imprezach firmowych i imprezach, aby zmniejszyć możliwość wypadków przy pracy, takich jak upadek po schodach lub wypadek samochodowy w drodze do domu. Wielu pracodawców preferuje również to, że alkohol nie jest podawany, gdy pracodawcy organizują imprezy i imprezy dla pracowników i ich dzieci w miejscu pracy.

Możesz świętować wspaniałe Halloween w swoim miejscu pracy. Jeśli planujesz i kontaktujesz się z pracownikami przed wydarzeniem, zapewnisz szczęście i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz ograniczysz odpowiedzialność prawną jako pracodawcy.

Więcej podobnych do świętowania Halloween w Twoim miejscu pracy