8 sposobów budowania samodyscypliny w twoim życiu

Potrzebujesz 8 wskazówek, które pomogą ci stać się bardziej samodyscyplinowaną osobą?

Możesz przeczytać o tych ludziach, którzy zbudowali samodyscyplinę. Wstają o 5 rano, medytują i planują swój dzień, biegają przez 6 mil, a następnie wypijają na śniadanie łyżkę z białka i białka. Robią to wszystko, zanim pójdą do pracy przy ich starcie, które mają nadzieję zająć w przyszłym miesiącu. Nigdy nie tracą czasu, a ich osiągnięcia są zadziwiające.

A tu siedzisz, surfujesz po Internecie, czytasz politykę online, rozkoszujesz się cukierkami i jesz lody Ben & Jerry prosto z pojemnika.

Czy to jest życie, które naprawdę chcesz żyć? A może szukasz życia, w którym zrealizujesz swoje cele i marzenia, bez względu na to, czym one są?

Jeśli jest to twój cel, kluczem do sukcesu w osiąganiu celów i planów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym jest stać się bardziej zdyscyplinowaną osobą.

Jak możesz zbudować rodzaj samodyscypliny, jaką posiadają inni ludzie ? Dyscyplina ma kluczowe znaczenie dla sukcesu zawodowego, więc czy istnieją sztuczki, które pomogą ci stać się bardziej zdyscyplinowanym? Tam są. Oto osiem sposobów, aby pomóc sobie stać się bardziej zdyscyplinowanym, niż jesteś teraz.

1. Zacznij mały

Nie musisz się budzić jako zupełnie inna osoba. Jako wydarzenie kulturalne ludzie podejmują postanowienia w Nowy Rok : mówią, że w tym roku będzie inaczej. Cóż, możesz sprawić, by ten rok był inny, ale nie musisz zmieniać wszystkiego naraz. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz tylko jedną rzecz.

W przeciwnym razie możesz przytłoczyć się zbyt wieloma zmianami, które należy wprowadzić jednocześnie.

To pokonuje twój zamiar stania się bardziej zdyscyplinowaną osobą.

2. Zidentyfikuj, co chcesz robić inaczej

Czy podoba Ci się nawet smoothie z kale? Czy chcesz? Picie jednego może wydawać się szlachetnym, zdrowym zadaniem, ale raczej nie uczyni cię lepszą osobą. To może sprawić, że staniesz się nieznośnym palantem, jeśli tylko robisz to, aby pokazać, jak niesamowity jesteś.

Jeśli koncentrujesz się na zdrowiu, wybierz coś, co jest praktyczne i które naprawdę zmieni twoje życie. Może chodzić na siłownię, wchodzić po schodach zamiast jechać windą lub ograniczać lody, które jesz.

Jeśli chcesz, aby Twoja kariera była inna i bardziej udana, zapytaj, co by to zmieniło . Spójrz na wydajność ludzi, którzy mają pracę, którą chcesz. Co robią inaczej niż ty? Czy przybywają wcześniej? Ubierz się, mimo że dress code jest przypadkowy ? Czy reagują na wszystkie e-maile w ciągu godziny? Sprawdź cechy, których brakuje, wybierz ważne i na tym bazuj.

3. Pamiętaj, że jesteś dorosły

Dorośli nie siedzą i nie czekają, aż ktoś im powie, co mają robić; po prostu to robią. Może to oznaczać rezygnację z niektórych przestojów w pracy, ale zdyscyplinowani ludzie odnoszą sukcesy, a zdyscyplinowanie oznacza, że ​​idziesz dalej, nawet jeśli nie chcesz.

Znowu możesz zacząć mały. Jeśli zwykle siedzisz przy biurku i grasz w telefonie, dopóki nie otrzymasz swojego menedżera i nie wykonasz nowego zadania, ustaw czas telefonu na 5 minut. Następnie, gdy alarm się wyłączy, znajdź swojego kierownika i poproś o coś nowego.

Lepszy? Współpracuj ze swoim menedżerem, aby uzyskać jasność co do swoich celów i oczekiwań co do wkładu w pracę, aby nigdy nie pytać kierownika, co ma robić.

Po prostu przejdziesz do następnego zadania. (Być może nigdy nie zagrasz na telefonie .).

4. Zrób listę

Częścią samodyscypliny jest wiedza o tym, co trzeba zrobić, a następnie robienie tego. Kiedy nie jesteście przyzwyczajeni do zachowania się w sposób zdyscyplinowany, czasami będziecie mieli trudności z wymyśleniem następnej czynności. Rozpocznij dzień od listy zadań , które musisz wykonać.

Możesz wykonywać zadania związane z pracą lub planować część dnia na przedmioty osobiste. Wszystko, od wiadomości e-mail do pralni, aby zatrzymać się w sklepie spożywczym, może przejść na listę. Sprawdzanie pozycji z listy może pomóc w rozwijaniu samodyscypliny.

5. Dokonuj wyborów z wyprzedzeniem

Jeśli Twoim celem jest zwrócenie uwagi na spotkania , zostaw swój telefon przy biurku. Nawet nie wkładaj go do kieszeni. Nie możesz się nim bawić, jeśli go nie ma.

Jeśli chcesz stać się bardziej zdyscyplinowany na temat jedzenia, poproś kelnerkę, aby zapakowała połowę posiłku, zanim postawi to przed tobą lub zdecyduje się zjeść tylko połowę kanapki.

Jeśli chcesz dostać się do wiadomości e-mail, zdecyduj, ile e-maili odpowiesz, zanim zrobisz coś innego, czy to 5, 10 czy wszystkie. Po prostu zdecyduj, zanim sytuacja się pojawi, a znajdziesz o wiele łatwiej pozostać niezłomnym w obliczu pokusy.

6. Wykorzystaj technologię

Technologia sprawia, że ​​ludzie są leniwi - zawsze mogą sprawdzić na Facebooku coś na Facebooku lub Twitterze albo coś z re-blogu, nie wspominając już o graniu w gry i wysyłaniu SMS-ów do znajomych. Ale są też narzędzia technologiczne, które mogą pomóc ci zbudować samodyscyplinę.

Dodatkowo możesz ustawić liczniki czasu, które ograniczają czas spędzany na grę lub na Twojej ulubionej, marnującej czas stronie internetowej. Skorzystaj z tych narzędzi. Możesz skorzystać z takiego, który śledzi Twój czas, aby dać ci wyobrażenie, jak spędzasz czas, a następnie pracować stamtąd, aby zmniejszyć liczbę godzin poświęcanych na marnowanie czasu.

Jeśli twoim celem jest zdrowy styl życia, zdrowa waga, regularne ćwiczenia, ciężki spacer i spokojny sen każdej nocy, istnieją trackery, aby Ci pomóc. Na przykład Fitbit pomaga śledzić to wszystko. Podczas gdy musisz nagrać niektóre dane, Fitbit łączy się z innymi urządzeniami, aby automatycznie uchwycić, jako jeden z przykładów możliwości, swoją wagę na zsynchronizowanej skali.

7. Rozpoznaj swoje ograniczone możliwości pokusy

Gdyby zdyscyplinowane życie było łatwe, każdy praktykował samodyscyplinę. Ale nie jest. Czy wiesz jednak, że każda kuszenie, której unikasz, poprawia twoją zdolność uniknięcia następnej pokusy? Na przykład, kiedy podejmujesz decyzje z wyprzedzeniem, redukujesz swoje pokusy. Dotyczy to również decyzji w życiu osobistym.

Jeśli chcesz pozostać trzeźwy i profesjonalny na przyjęciu biurowym, z góry ustal, że ograniczysz spożycie alkoholu . Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, idź na zakupy spożywcze, kiedy jesteś pełny i nie kupuj torebek z cukierkami.

Wymyśl sposób, by zmagać się z mniejszymi środkami. Zmniejszy to liczbę razy, gdy będziesz kuszony, aby zrobić coś, co rani twoją samodyscyplinę. To również uratuje twoją siłę przed niespodziewanymi pokusami. Na przykład, jeśli podjadanie na słone węglowodany jest katastrofą dla twojej diety, nie kupuj chipsów ziemniaczanych.

Jeśli wiesz, że będziesz miał trudny czas rozmawiać z szefem o danym temacie bez przewracania oczu i wypowiadania czegoś nieodpowiedniego, zaplanuj, co masz zamiar powiedzieć z góry. Następnie zaplanuj dyskusję na początek dnia, kiedy masz największą wytrzymałość na pokusę.

8. Pamiętaj, że niepowodzenie zawsze jest częścią sukcesu

Wiele osób chce się zdyscyplinować, a następnie popełnia błąd w oczekiwanej rutynie drugiego dnia i poddaje się. Nie sprawisz, że będziesz doskonale zdyscyplinowany z dnia na dzień, więc spodziewaj się, że coś się nie stanie po drodze. Ale jeśli masz na to ochotę i zrozum, że od czasu do czasu przegrasz. jeden błąd nie zniszczy całego twojego planu na drodze do sukcesu.

W tym samym czasie, gdy doświadczasz sukcesu , musisz świętować. Osiągnąłeś wszystkie pięć bramek, które sam sobie wyznaczyłeś w tym tygodniu. Nagradzaj siebie i świętuj w sposób, który nie podważy Twojego sukcesu. Załóżmy, że Twoim celem jest pozyskanie nowych klientów dla Twojej firmy. Złą nagrodą byłoby trzy dni wolnego od poszukiwania. Dobra nagroda może oznaczać lunch w eleganckiej restauracji z przyjacielem.

Budowanie samodyscypliny może pomóc we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, wybierz jeden obszar i zacznij. Nie przejmuj się perfekcją we wszystkich obszarach naraz i nie przejmuj się niepowodzeniem, po prostu martw się, że staniesz się lepszy dzisiaj niż w zeszłym tygodniu. Stopniowo zostaniesz zdyscyplinowany w tym jednym obszarze, a następnie możesz przejść do następnego.