10 najlepszych rozwiązań na Twój możliwy, najbardziej udany nowy rok

10 postanowień noworocznych, które pomogą Ci wygrać w pracy

Rezolucje noworoczne na szczycie wielu list rzeczy do zrobienia w każdym sezonie wakacyjnym. Nowy rok to początek, więc nowe cele i rezolucje, nowe plany , nowe marzenia i nowe kierunki napędzają twoje myśli. Oto dziesięć postanowień noworocznych dla osób, które pracują dla firm i organizacji.

Napisz swoje noworoczne postanowienia, aby były prawdziwe, a przywrócisz, ożywisz i odnowisz swojego ducha, aby wykorzystać wszystkie możliwości nowego roku.

Niech Twoje noworoczne postanowienia pomogą ci w tym roku w twoim najlepszym roku.

Możesz, wiesz. Jesteś całkowicie odpowiedzialny i jesteś odpowiedzialny za swoje życie i wszystko, co osiągasz i wnosisz. Bądź dobry dla siebie w tym roku. Obiecaj, że podejmiesz te działania.

10 Uchwał noworocznych

Zrób coś, co lubisz robić i co najlepiej wykonujesz każdego dnia. W swojej przełomowej książce "Najpierw złam wszystkie zasady: Co robią najwięksi menedżerowie świata". Marcus Buckingham i Curt Coffman z organizacji Gallup odkryli ten krytyczny czynnik w wywiadach z 80 000 menedżerów. W trakcie wywiadów zawężali oni pytania zadawane dwunastu, które najwyraźniej zdawały się określać szczęśliwe, motywujące i produktywne miejsca pracy .

Były to pierwsze trzy:

  1. Czy wiem, czego się ode mnie oczekuje w pracy?
  2. Czy mam materiały i sprzęt, których potrzebuję, aby wykonywać swoją pracę prawidłowo?
  3. Czy w pracy mam okazję robić to, co robię najlepiej każdego dnia?

Ludzie, którzy mogli twierdząco odpowiedzieć na te pytania, byli bardziej szczęśliwi i wydajni w pracy. Zanurz się w swojej pracy . Zrób coś, co robisz najlepiej każdego dnia.

Zrób coś dla siebie każdego dnia. Jako menedżer lub specjalista w biznesie możesz być zaangażowany w działania dla innych podczas każdej minuty swojego dnia pracy.

Jeśli masz członków rodziny, którzy zajmują się godzinami pracy, ten problem jest złożony.

Postaraj się odłożyć na bok każdy dzień, aby ćwiczyć, relaksować się, zastanawiać, medytować, gotować kolację dla smakoszy, jeść lody, pisać w dzienniku, ogrodzie, spacerować ze swoim zwierzakiem lub wykonywać inne czynności, które Ci się podobają. Tylko upewnij się, że aktywność jest inna niż to, co robisz przez cały dzień. Poczujesz się, jakbyś miał życie - bo będziesz miał życie.

Daj sobie kredyt i poklepuj po plecach, kiedy na to zasługujesz. W cytowanym wcześniej badaniu Gallupa, to pytanie określało najbardziej produktywne miejsca pracy. Ludzie, którzy w ciągu ostatnich siedmiu dni otrzymali pochwałę lub uznanie za swoją pracę, byli bardziej szczęśliwi i produktywni.

W erze uprawnionych pracowników i szerokich rozpiętości kontroli menedżerskiej mniej prawdopodobne jest częste współdziałanie z szefem. Dlatego ważne jest, abyś rozpoznał siebie za doskonałe wysiłki. Jednym ze sposobów na to jest zachowanie pliku pozytywnych notatek, dziękuję listów i przypomnień o udanych przedsięwzięciach.

Internetowe linki do rozpoznawania zasługują również na zakładkę. Możesz nazwać ten plik "rozpoznaniem" lub "schludnymi rzeczami" lub innym imieniem, które jest ci bliskie i drogie. Zatrzymaj się, aby ocenić swój sukces po zakończeniu każdego projektu.

Staraj się uczyć każdego dnia czegoś nowego. Łatwo ugrzęznąć w tym samym starym, tym samym starym. Przeczytaj artykuł; omówić nowe podejście z kolegą; badać, co robią inne organizacje w Internecie. Możliwości uczenia się są coraz częstsze w tym wieku informacyjnym.

Czytaj żarłocznie, aby kontynuować naukę i rozwijać się. Staraj się czytać kilka książek biznesowych miesięcznie plus czasopisma, czasopisma online i dziennik "Wall Street Journal". Nie zawsze możesz osiągnąć ten cel, ale zawsze możesz rzucić ci wyzwanie, aby się uczyć i nadal się rozwijać.

Spróbuj czytać szeroko i szeroko. Wyjdź z książek biznesowych raz na jakiś czas, aby zobaczyć, jak inne tematy poprawiają Twój punkt widzenia. "Black Swan" to przykład, "Freakonomics" to kolejna. "Mrugnięcie: Moc myślenia bez myślenia" to trzeci taki wybór.

Możesz nawet zaplanować klub książki wokół książki, którą Ty i Twój dział chcesz przeczytać. Dzielenie się koncepcjami wyniesionymi ze współpracownikami i zastosowanie ich do twojego wydziału lub organizacji cementuje proces uczenia się. Oldies, ale gadżet to książka Dale Carnegie "Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi", "Po pierwsze, łamać zasady: Co robią najwięksi menedżerowie świata inaczej" , lub możesz wybrać nowsze książki, takie jak "Zwycięstwo przez organizację: Dlaczego War for Talent to niepowodzenie twojej firmy i co możesz z tym zrobić "dr Dave Ulrich.

Nawiązuj profesjonalne kontakty i sieć. Poszukaj kolegów, z którymi straciłeś kontakt. Upewnij się, że co najmniej raz odwiedzasz co najmniej jedno profesjonalne spotkanie. Będziesz czerpał korzyści z przyjaźni i relacji, które rozwijasz od aktywnego uczestnictwa w networkingu . Nie wystarczy dołączyć - musisz się pokazać i dołączyć.

Musisz wziąć udział w czerpaniu korzyści z profesjonalnej współpracy. Przeczytaj "Wykop, zanim będziesz spragniony: jedyna książka sieciowa, jakiej będziesz potrzebować" autorstwa Harveya McKaya, króla sieci. Kiedy przekopujesz się za blichtrem powierzchni, w tej książce pojawiają się wspaniałe pomysły na ciągłe i satysfakcjonujące tworzenie sieci.

Ćwicz profesjonalną odwagę, wychodząc ze strefy komfortu. Wiesz, kiedy jesteś w swojej strefie komfortu. Wystąpił problem. Słyszysz, że wymyślasz wymówki na temat tego, dlaczego nie musisz mówić, albo dlaczego zajęcie stanowiska w sprawie wpędzi cię w kłopoty.

Tylko raz, kiedy znajdziesz się w tej sytuacji, powiedz, co naprawdę myślisz. Po zakończeniu szoku współpracownicy będą Cię podziwiać . Jest tak ważne, aby członkowie organizacji przekazywali szczere opinie i brali udział w konfliktach, aby ulepszyć produkty lub usługi dla klientów.

Kiedy już zaczniesz przełamywać swoje narzucone przez siebie bariery, odkryjesz, że stwierdzenie , że twój umysł staje się łatwiejszy i łatwiejszy. Czemu? Ponieważ znajdziesz, przeżyłeś doświadczenie. W rzeczywistości Twoja kariera może się rozwijać dzięki opuszczeniu wygodnego domu.

Większość ludzi, którzy praktykują profesjonalną odwagę, spodziewali się najgorszego, ale stwierdzili, że zostali nagrodzeni za swoje nowe stanowisko. Jeśli zamiast tego zostaniesz pobity, być może nadszedł czas, aby szukać innego zatrudnienia. W końcu, czy nie wolałbyś pracować tam, gdzie możesz bezpiecznie mówić swoim umysłem?

Słuchaj więcej niż mówisz. Powiedzenie o ustach i uszach jest prawdziwe. Jako menedżer spędzasz większość swojego czasu na rozwiązywaniu problemów i wysiłkach. Zaplanuj w tym roku słuchać wszystkiego, co mówią twoi współpracownicy; mogą chcieć płyty dźwiękowej, a nie porady czy rozwiązywania problemów.

Może się okazać, że nie musisz brać małp na plecach. Twoje słuchanie może pomóc im w rozwiązaniu ich problemów. Kiedy czują się całkowicie słyszane i słuchane , są bardziej skłonne do przejścia od utknięcia na działanie. W słowach Stephena Coveya, staraj się najpierw zrozumieć, a następnie zrozumieć.

Opracuj metodę śledzenia celów życiowych, codziennych zobowiązań i listy rzeczy do zrobienia. Korzystanie z terminarza, zarówno w programie Microsoft Office Outlook, Kalendarz Google, jak i na smartfonie, pozwala na opróżnienie większości codziennych szczegółów z umysłu.

Fitbit lub inny osobisty tracker ćwiczeń może pomóc Ci śledzić kroki, spalone kalorie, wagę, sen i ćwiczenia. Jest to przydatne do śledzenia twoich osobistych celów .

Wrzucenie informacji do trackera daje umysłowi miejsce na bardziej krytyczne myślenie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz metodę papierową, czy elektroniczną, kluczowe znaczenie będzie mieć śledzenie codziennych czynności względem najważniejszych celów. Chcesz zapewnić sobie realizację najważniejszych priorytetów. Dobrze?

Podejmij nowe hobby lub aktywność w tym roku. Może jest to rok, w którym zaczynasz swoją kolekcję. Ostatnio współpracownik odnowił zainteresowanie amatorskim radiem. (Niestety, powiedział swojej żonie: "Nie mamy wystarczająco dużo anten - duże anteny!) Kilku innych kolegów pisze strony o gotowaniu.

Jeśli coś Cię intrygowało i wzbudzało zainteresowanie, zdecyduj się na pierwsze kroki w tym roku. Dodasz nowy wymiar do swojego świata. Będzie pozytywnie wchodzić w interakcje z twoim sukcesem biznesowym.

Jeśli poczekasz do przyszłego roku, by realizować swoje zainteresowania, następny rok nadejdzie zgodnie z harmonogramem, a przekonasz się, że nie jesteś o krok bliżej. Zrób to teraz.

Weź sobie trochę mniej poważnie. Kiedy dążysz do sukcesu biznesowego, możesz ugrzęznąć w poważnym rozważaniu, doradzaniu i rozwiązywaniu problemów. Poświęć czas na śmiech. Poświęć trochę czasu, aby poczuć ciasteczka i wypieki. Upewnij się, że śmiałeś się z czegoś każdego dnia.

Uśmiechnij się, gdy słyszysz historie o tym, co robią wszyscy twoi zwariowani pracownicy; nie musisz być mamą lub tatą przez cały czas. Ciesz się nimi z powodu ich małych dziwactw i różnic. Doceń różne mocne strony, umiejętności i doświadczenia, które przynoszą do pracy. Możesz docenić ich składki o każdej porze roku.

Serdecznie życzę szczęśliwego, zdrowego, dostatniego, wybitnego nowego roku po przyjęciu noworocznych postanowień i dodaniu kilku własnych.

Więcej zasobów