Przesłanie listu "Dziękuję za rozmowę"

Czy podziękowania są nieaktualne? Nie najmniej, a jeśli go nie wyślesz, ranisz swoje szanse na zamknięcie transakcji i zabezpieczenie pracy. Dlaczego tak jest? A czy chcesz wysłać e-mail lub wydruk? Złam to.

Powody, aby wysłać list z podziękowaniami

Co najważniejsze, chcesz pokazać, że doceniasz czas osoby przeprowadzającej wywiad, i uprzejmie jest powiedzieć im, że od tego czasu zrobili miejsce w swoim dniu, aby zobaczyć ciebie, a nie kogoś innego.

Jeśli chcesz być bardziej skoncentrowany na sobie, zastanów się, czy ta notatka może wpłynąć na twoich potencjalnych klientów.

W "Oto, co napisać w swojej notatce" Dziękuję po rozmowie kwalifikacyjnej "na FastCompany.com, Kate White, była redaktor naczelna Cosmopolitan zauważa, że" To nie tylko dobre maniery. Ankieter ocenia twoją pasję do pracy na podstawie tego, czy wysyłasz notatkę i co w niej mówisz. "

Jeśli jesteś absolutnie doskonałym kandydatem, brak notatki może zostać przeoczony, ale ilu kandydatów jest rzeczywiście idealnie dopasowanych. A niektórzy menedżerowie ds. Rekrutacji twierdzą, że praktycznie wymagane jest przejście do następnego etapu.

Poczta e-mail a listy wysyłkowe Snail

Według ankiety przeprowadzonej przez CareerBuilder, 89% twierdzi, że można wysłać e-mail z podziękowaniami. Poczta ślimaka oczywiście trwa znacznie dłużej i może zostać pochowana. Ale w zależności od atmosfery i sensu, jaki uzyskujesz od menedżera ds. Rekrutacji, bardziej formalna pisemna notatka może być odpowiednia i może nawet pomóc Ci się wyróżnić.

Odręczne listy na pięknym papierze z pięknym charakterem pisma powracają do mody, więc wykorzystaj ten trend! Zbadaj także Paperless Post, który jest szczęśliwym medium - pięknym stacjonarnym ze spersonalizowaną wiadomością wysłaną pocztą e-mail.

Co powinien napisać podziękowanie?

Nie popędzaj tylko szybkim listem.

Nie spiesz się i starannie dobieraj słowa. Bądź osobisty, autentyczny i napisz niezapomniany przekaz. Pomyśl o swojej rozmowie i wykorzystaj to, o czym mówisz. Czy był jakiś śmieszny moment, w którym możesz odzyskać? Wewnętrzny żart? Następnie idź o krok dalej i powtórz, dlaczego dobrze pasujesz i umiejętności, które przynosisz. Możesz także wprowadzić nowy temat - wspomnieć o dodatkowych myślach, które miałeś po rozmowie, o punktach, które chciałbyś przedyskutować i pomysłach, które chcesz udostępnić, co otwiera drzwi do planowania kolejnego spotkania. Ogólnym celem jest wywarcie wpływu.

Przykładowa uwaga z podziękowaniami

Szanowny Panie / Pani. Kowal:

Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na dzisiejszą rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko administratora systemu.

Czułem wspaniałe relacje z wszystkimi członkami zespołu, z którymi się spotkałem i mam nadzieję, że przekonałem cię, że dobrze wpasuje się w członka zespołu i szybko będę mógł wnieść swój wkład do firmy.

Zastanawiałem się nad planowanym połączeniem bazy danych i mam kilka konkretnych pomysłów na to, w jaki sposób mogę pomóc w sprawnym przeprowadzeniu tego procesu. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się moimi przemyśleniami na przyszłym spotkaniu.

Ponownie, bardzo doceniam, że poświęcasz tyle czasu, aby ze mną rozmawiać i jestem ogromnie podekscytowany tą możliwością.

Z poważaniem,

Twoje imię
Informacje kontaktowe