Czy opłacane ankiety są legalne lub oszustwa?

Po recesji wielu pracowników zaczęło szukać sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki. Podczas gdy większość występów na boku nie zastąpi stałego przepływu gotówki z regularnej pracy, mogą one zapłacić wypłatę, która nie osiągnęła znacznego wzrostu w ciągu kilku lat. Płatne ankiety są często wymieniane jako jeden ze sposobów na szybkie zarobienie dodatkowych dolarów. Czy płatne ankiety są legalnym sposobem zarabiania pieniędzy - czy też są oszustwami? Odpowiedź jest taka, że ​​zależy to od ankiety i firmy, dla której je bierzesz.

Firmy badawcze zajmujące się marketingiem wciąż płacą konsumentom za udział w ankietach i udział w grupach fokusowych. Internet zapewnia im jednak skuteczniejszy sposób gromadzenia danych. Wiele firm prowadzi obecnie legalne ankiety online, płatne wirtualne grupy fokusowe i inne rodzaje płatnych badań marketingowych online.

Istnieje również wiele wątpliwych "pośredników" płatnych witryn ankietowych, które hype łatwe pieniądze na udział w badaniach marketingowych online z domu. Tutaj stare powiedzenie jest prawdziwe: jeśli brzmi zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe, zwykle tak jest. Co więcej, warto wiedzieć, że istnieje duża konkurencja pomiędzy tymi firmami, jeśli chodzi o Twój udział - co oznacza możliwość przesady, przynajmniej jeśli nie są to oszustwa.

Oczywiście, jeśli masz zamiar zrobić płatne ankiety za dodatkową gotówkę, chcesz uniknąć podejrzanych stron i trzymać się prawdziwych. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że przeprowadzi ankiety bezpośrednio na stronie, która szuka informacji zwrotnej i pominie pośredników.

Nie płacisz za wykonanie ankiet

Istnieją witryny, które pobierają opłatę "członkowską" za listy firm zajmujących się badaniami marketingowymi, które przeprowadzają płatne ankiety online, pomimo faktu, że wiele z tych ankiet można znaleźć za darmo, po prostu przeszukując online.

Te usługi tworzą listy ankiet, które każdy może znaleźć w wyszukiwaniu online, a następnie próbują przekonać Cię, że ich listy są wyjątkowe.

Jednak zgodnie z wiadomościami na forach oszustwa, ich listy są zasadniczo takie same jak wszystkie inne strony pośredników.

Co gorsza, niektórzy wymieniają także inne witryny członkowskie, próbując nakłonić cię do kupowania w zasadzie tej samej listy w kółko.

Obejmują witryny, które wydają się być ich konkurentami, ponieważ pobierają opłaty za polecenie przy zakupie członkostwa. Para wspomniana na forach oszukańczych próbuje nawet nakłonić cię do kupienia tej samej listy w innych witrynach członkowskich, które posiadają pod różnymi nazwami. Oczywiście strony te mają również zachętę do wyolbrzymiania, ile zarobisz dzięki ankietom online.

Czego możesz (i nie możesz) Zarabiać

Jeśli ktoś zarabia na życie dzięki ankietom online, to prawdopodobnie właściciele witryn pośrednich, nie biorący w nich udziału konsumenci. Większość ankiet "płaci" tylko tokenowe nagrody w postaci towarów, usług, kuponów lub próbek.

Wiele płacić gotówką tylko poprzez rysunki loterii. Nawet jeśli masz dość szczęścia, aby wygrać kilka loterii, prawdopodobnie nie doprowadzi to do wcześniejszej emerytury. Nagrody w większości witryn wynoszą od 5 do 200 USD w gotówce lub towarze, a rysunki są tylko okazjonalne. Oto niektóre z najbardziej wiarygodnych witryn loterii.

Niektórzy płacą za punkty, które są wymienialne na gotówkę lub towary i zazwyczaj musisz zebrać paczkę, aby wymienić je na coś istotnego.

Inni mogą otrzymać kartę podarunkową, zniżkę lub inny dowód wdzięczności za udział. Wiele innych osób nie płaci nic lub oferuje tylko loterie wpisy do wypełnienia ankiet, aby określić, czy kwalifikują się do innych, płatnych ankiet. Niektórzy nie płacą dużo za nic, chyba że zwerbujecie innych, tak jak w piramidzie.

Kilka płatnych witryn z ankietami płaci stosunkowo dobrze gotówką. Jednak wiele witryn szokuje hipotetyczne, optymistyczne scenariusze, które nie mogą dotyczyć każdego konsumenta za każdą godzinę uczestnictwa. W realnym świecie prawdopodobieństwo, że często zarobisz wyższą z kwot hiper, jest niewielkie. Większość ankiet online po prostu nie płaci dużo, a ty musisz być zaproszony, aby je wypełnić. Aby zostać zaproszonym, musisz mieć dopasowane dane demograficzne. Już samo to ogranicza twoje zarobki bezpośrednio od nietoperza, ponieważ nie możesz dopasować się do każdej grupy demograficznej.

Później, pomimo tego, co pośrednie strony sugerują w ich "wymarzonej pracy" hype, jest mało prawdopodobne, że zarabiasz na życie dzięki płatnym ankietom i innym badaniom marketingowym. Będziesz jednak prawdopodobnie zarabiać lub wygrywać dodatkowe pieniądze lub darmowe lub przecenione towary lub usługi.

Płatne ankiety i twoja prywatność

Większość sprawdzonych płatnych stron ankiet skutecznie obiecuje, że nie udostępnią informacji umożliwiających identyfikację osoby ani nie udostępnią jej bez Twojej zgody. Jest to branżowy standard, z którym wiążą się wiarygodne firmy zajmujące się badaniami marketingowymi. Jednak wiele przeglądanych stron członkowskich nie składa obietnic ani nie robi tego w ograniczony lub nieporządny sposób. Nieautoryzowane firmy pośredniczące nie muszą przestrzegać standardów prywatności w zakresie badań marketingowych.

Dołączając do witryny członkowskiej, możesz pozwolić jej lub jej "partnerom marketingowym" cię poprosić. Twoje dane osobowe są warte niewielkiej fortuny, aby kierować marketingu, zwłaszcza, że ​​Federalna Komisja Handlu USA ogranicza liczbę niezamówionych telefonów do telemarketingu, a konsumenci mogą zarejestrować się w krajowym rejestrze Do Not Call.

Zadaj sobie pytanie, czy kilka dodatkowych dolców, nieopłacalne loterie i inne nagrody symboliczne warte są zaostrzenia postępowania z potencjalnie dziesiątkami inwazji prywatności, które nie oferują nic dla Twojego czasu. Zanim się zarejestrujesz, zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby chronić swoją prywatność w Internecie , aby nie narazić na szwank twoich pieniędzy za dodatkowe pieniądze.

Znajdź witryny ankiet online, które płacą

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby udział w ankietach online zapewniał stałą, znośną płacę. Jednakże, jeśli lubisz brać udział w ankietach internetowych (szczególnie jeśli podoba ci się nagrody, kupony i inne bardziej typowe zarobki niepieniężne), pamiętaj, by unikać kontrowersyjnych witryn stron trzecich. Szukaj prawdziwych ankiet online, które nie wymagają inwestowania pieniędzy.

Pokrewne artykuły: 15 pobocznych zleceń, aby zarobić dodatkowe pieniądze 10 najlepszych zadań do pracy zdalnie