Nowe źródła do zarabiania dochodów z boku

scyther5 / iStock

Niezależnie od tego , czy szukasz nowej pracy, czy po prostu chcesz uzupełnić istniejącą, boczny koncert to świetny sposób na zwiększenie dochodów.

Jest więcej możliwości, zarówno w trybie online, jak i offline, niż mogłoby się wydawać - i więcej godzin w ciągu dnia, niż mogłoby się wydawać. Wiele miejsc pracy, które były tradycyjnie dostępne tylko w biurze lub innym miejscu pracy, są teraz dostępne jako imprezy dla freelancerów lub osób pracujących w niepełnym wymiarze godzin.

Wstając o godzinę wcześniej lub ograniczając czas oglądania telewizji lub przeglądania mediów społecznościowych, możesz kupić sobie czas na zdobycie nowego źródła dochodu pobocznego.

Ile możesz zarobić

Chociaż większość side-manów nie jest "szybką zdobyczą", można rozsądnie oczekiwać, że zarobisz od 2 000 $ do 10 000 $ rocznie, w zależności od umiejętności i czasu inwestowania. Oto kilka pomysłów na początek.

17 nowych występów do zarobienia pobocznych dochodów

1. Zostań asystentem administracyjnym . Małe firmy często potrzebują pomocy, zarówno tymczasowej, jak i jednorazowej. Podejdź do lokalnych placówek w swojej okolicy - nawet lepiej, jeśli są to firmy, z którymi już masz relacje - i zaoferuj swoje usługi pomagające w organizowaniu papierkowej roboty, wprowadzaniu danych, odbieraniu telefonów lub udzielaniu pomocy przy innych zadaniach administracyjnych, w których mogą potrzebować pomocy. Możesz zacząć od wysłania wiadomości e-mail lub połączenia telefonicznego, ale zrobisz najlepsze wrażenie, zatrzymując się osobiście, ubrany, aby zaimponować z CV w ręku.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Przeczytaj więcej o tym, jak znaleźć pracę jako asystent administracyjny .

2. Napisz. Jeśli masz umiejętności pisania , rozważ założenie własnego bloga. Możesz zarabiać na swoim blogu za pomocą reklam lub linków partnerskich. Alternatywnie można odbierać występy jako niezależne materiały lub autor publikacji marketingowych.

Sprawdź witryny takie jak Upwork, aby znaleźć zlecenia na pisanie zdalne w wielu tematach.

3. Zostań wirtualnym asystentem. Wolisz pracować z domu? Istnieje ogromne zapotrzebowanie na wirtualnych asystentów i tak długo, jak masz podstawowe umiejętności komunikacyjne i organizacyjne , pole jest bardzo łatwo dostępne z niską barierą wejścia. Sprawdź witryny takie jak Upwork, FlexJobs, VirtualAssistants.com lub przeglądaj zdalne bloki zadań. Oczekiwać zadań takich jak wprowadzanie danych, transkrypcja, wywoływanie, pisanie napisów i ogólna praca administracyjna.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Dowiedz się, co robi wirtualny asystent i jak się nim stać .

4. Pracuj jako tester użytkownika. Testowanie użytkowników pozwala projektantom stron internetowych i programistom uzyskać informacje zwrotne na temat ich pracy. Witryny takie jak UserTesting.com zatrudniają zdalnych testerów, którzy mogą zarobić do 10 USD za test. Możesz również wyszukiwać lokalne koncerty "testowanie użytkowników", "badania użytkowników" lub "panele" w Twoim mieście. Sekcja "Gigi" na Craigslist to świetne miejsce, aby znaleźć lokalne możliwości. Możesz również zobaczyć możliwości udziału w badaniach medycznych lub psychologicznych, chociaż są one trudniejsze do zdobycia, ponieważ każde badanie może mieć bardzo specyficzne parametry uczestnika.

5. Rozpocznij jako projektant graficzny. Jeśli jesteś doświadczony komputerowo i twórczo nastawiony, projektowanie graficzne to wielki wysiłek strony.

Nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź 99Designs, w których możesz uczestniczyć w konkursach na projekty i zarabiać, jeśli Twoje dzieło zostanie wybrane. Nawet jeśli nie wygrasz, otrzymasz zdjęcia, które dodasz do swojego portfolio. Ponadto strony takie jak Canva umożliwiają tworzenie pięknych obrazów bez inwestowania w drogie oprogramowanie do projektowania.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Podkreśl umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu jako grafik .

6. Sprzedawaj do fotografii witryn. Masz talent do kamery? Możesz sprzedawać swoje fotografie stronom takim jak Shutterstock, iStock lub Getty Images i czerpać stały dochód z obrazów, które zbierają. Jeśli sam nie jesteś fotografem, ale posiadasz fotografię lub doświadczenie artystyczne, możesz również zgłosić się jako recenzent zdjęć, gdzie możesz pracować w domu i przeglądać zdjęcia przesłane przez fotografów.

7. Dbaj o zwierzęta. Aplikacje i witryny takie jak Rover, Wag i DogVacay sprawiają, że łatwiej niż kiedykolwiek zdobyć chodzenie z psami i występy zwierząt domowych. Możesz także udać się na oldschoolową trasę i wysłać pocztę do lokalnej kawiarni, biura weterynarza lub sklepu zoologicznego.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Dowiedz się, jak rozpocząć biznes spaceru psa.

8. Praca w mediach społecznościowych. Platformy społecznościowe, zwłaszcza na Instagramie, cieszą się ogromną popularnością wśród marek, które chcą sprzedawać swoje towary i usługi. W związku z tym na kilka różnych sposobów można tu zarobić. Po pierwsze, możesz spróbować szczęścia jako osoba wpływająca na media społecznościowe, budując swoją stronę, aby pozyskać zwolenników. Gdy zdobędziesz od 1000 do 2000 obserwujących, możesz zacząć słyszeć od marek, które chcą Ci zapłacić (lub zaoferować Ci darmowe produkty), aby o nich pisać. Lub możesz zacząć jako marketer w mediach społecznościowych, docierać do lokalnych firm i oferować możliwość przejęcia kont w mediach społecznościowych, publikować w ich imieniu i zwiększać liczbę obserwatorów i liczbę polubień.

9. Zostań nauczycielem. Możesz pracować jako nauczyciel dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich lub dorosłych opiekunów, którzy chcą na przykład uczyć się angielskiego lub podstawowych umiejętności obsługi komputera. Istnieje wiele platform oferujących szkolenia online i freelance tutoring, na przykład Wyzant. Niektórzy nauczyciele odnieśli nawet sukces samodzielnie, organizując sesje korepetytorskie przez Skype'a i Google Hangouts.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Sprawdź, czego szukają firmy i klienci w tutorze .

10. Naucz kurs. Jeśli masz doświadczenie, sprzedaj to! Witryny takie jak Udemy.com pozwalają Ci wykorzystać swoją osobistą i zawodową wiedzę, tworząc i zarabiając na kursach i warsztatach online.

11. Pracuj jako asystent produkcji. Jeśli mieszkasz w mieście z dużą ilością pracy telewizyjnej i filmowej (pomyśl o Nowym Jorku lub Los Angeles), poszukaj w Internecie lub zapytaj o bezpłatne produkcje lub występy asystentów produkcyjnych w niepełnym wymiarze godzin. Chociaż praca nie zawsze jest spójna, a dni mogą być długie, możesz spodziewać się, że zarobisz od 100 do 200 USD dziennie.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Zobacz, jakie umiejętności potrzebujesz do pracy w przemyśle filmowym i telewizyjnym .

12. Zmierz się z mikropłatami. Microjob to szybki i zwykle jednorazowy koncert. Sprawdź Fiverr, gdzie możesz sprzedawać wszystko od postów na blogu, poprzez ilustracje, transkrypcje audio i wiele więcej. Platforma Mechanical Turk firmy Amazon oferuje również wiele możliwości, w których można wykonać szybkie, powtarzalne zadania za mniejszą sumę pieniędzy. Jeśli szukasz pracy w trybie offline, TaskRabbit połączy Cię z różnymi występami w Twojej okolicy. Możesz także zarabiać pieniądze uczestnicząc w grupach fokusowych online, które nie wymagają dużych inwestycji czasu.

13. Praca jako trener lub konsultant. Jeśli wolisz dzielić się swoją wiedzą interaktywnie, jeden na jeden lub z małymi grupami, rozważ możliwość zostania trenerem lub konsultantem. Clarity.fm to świetne miejsce do rozpoczęcia pracy, jeśli chcesz podzielić się wiedzą biznesową lub techniczną. Staraj się myśleć nieszablonowo! Jeśli możesz zrobić sobie stronę internetową, a nawet stronę na Facebooku, możesz sprzedawać i sprzedawać swoją wiedzę - od projektowania wnętrz po planowanie zajęć dla dzieci i planowanie wakacji. Byłbyś zaskoczony, za co ludzie zapłacą.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Przeczytaj, jak zostać konsultantem .

14. Pracuj jako kierowca. Firmy takie jak Uber, Lyft, Juno, Via i Gett łatwiej niż kiedykolwiek zdobywają pracę zarobkową jako kierowca. Wolisz swój rower lub nogi od samochodu? PostMates umożliwia zarabianie pieniędzy jako osoba dostarczająca.

15. Wykonuj poręczną pracę. Zawsze będzie potrzebna poręczna praca w domu, czy to czyszczenie, koszenie trawnika, odśnieżanie lub naprawa. Podczas gdy tradycyjne trasy, takie jak wysyłanie ulotek lub przeglądanie koncertów Craigslist, są nadal owocne, platformy takie jak Handy.com, Taskrabbit.com i Mrhandyman.com ułatwiają znalezienie darmowych koncertów, aby zarobić dodatkowe dochody.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Uzyskaj łatwość, szukając sezonowego złota rączka lub pomocnika .

16. Zostań sprzedawcą. Chociaż sprzedaż w serwisie eBay jest formą sztuki, możesz zacząć od tego, co możesz sprzedać w domu. Zacznij od swojej szafy i rozważ taką aplikację jak Poshmark, w której możesz zarabiać setki dolarów miesięcznie, sprzedając ubrania, buty i akcesoria, których już nie nosisz.

17. Pracuj jako przedstawiciel obsługi klienta. Chociaż będziesz potrzebować silnych umiejętności komunikacyjnych oraz empatii i cierpliwości, zadania obsługi klienta będą coraz częściej dostępne na odległość, zdalnie i w niepełnym wymiarze godzin za pośrednictwem odległych miejsc pracy lub bezpośrednio w firmach zatrudniających pracowników zdalnych.

Wskazówki, jak zacząć już dziś:
Przeczytaj, o co możesz zapytać, składając podanie o obsługę klienta .

Gdzie znaleźć pracę: 10 najlepszych witryn dla zadań Gig

Więcej sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki: Najłatwiejsze prace w niepełnym wymiarze godzin, aby zwiększyć swoje dochody