8 wspaniałych sezonowych miejsc pracy i jak je zdobyć

Chociaż większość osób zatrudnionych na sezonowych stanowiskach ma miejsce w miesiącach poprzedzających sezon wakacyjny, a latem nie są to jedyne czasy, w których pracodawcy zatrudniają pracowników sezonowych.

Szczytowe pory roku są różne, podobnie jak pogoda. W zależności od wykonywanej pracy sezonowe zatrudnienie może mieć miejsce podczas jednej z czterech pór roku - zimą , wiosną , latem lub jesienią, a jeśli interesuje Cię praca za granicą, pamiętaj, że czas pór roku jest inny po drugiej stronie świat.

Sezonowe prace mogą być sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy na świąteczne zakupy lub na naukę, na zdobycie doświadczenia w zakresie CV, podróżowanie, robienie sobie przerwę od prawdziwego świata lub na pracę według harmonogramu, który pasuje do Twojego osobistego życia, a nie na pracę 9 - 5 całorocznie tkwi w biurze. Niektórzy nawet robią karierę z sezonowych zawodów - mieszania i dopasowywania, więc pracują kiedy i gdzie chcą.

Oto 8 wspaniałych prac sezonowych rozważenie włączenia miejsc wakacyjnych, pracy za granicą, pracy w lecie, podróży i turystyki, pozycji sezonu podatkowego i więcej możliwości poznania.

 • 01 Jak uzyskać pracę sezonową

  Jednym z najważniejszych czynników zatrudniania pracowników sezonowych jest jak najszybsze rozpoczęcie poszukiwania pracy. Pracodawcy rozpoczynają zatrudnianie wcześniej w okresie jesiennym na wakacjach. Zatrudnianie w okresie letnim rozpoczyna się zimą i trwa do wiosny, dlatego też wcześnie rozpocznij poszukiwania pracy.

  Jeśli interesuje Cię praca za granicą, będziesz musiał złożyć miesiące z wyprzedzeniem, aby uzyskać dokumentację potrzebną do pracy na arenie międzynarodowej, zatwierdzoną wizę i logistykę.

  Niezależnie od pory roku, im wcześniej złożysz podanie, tym więcej opcji pracy będziesz mieć i tym łatwiej będzie zatrudnić cię w pracy, która Cię najbardziej interesuje.

  Oto kilka sposobów na znalezienie pracy sezonowej:

 • 02 Świąteczny pomocnik

  Pomocnicy na wakacje cieszą się dużym zainteresowaniem. W rzeczywistości UPS może nawet zaoferować Ci odebranie i zwolnienie z pracy, jeśli jesteś zatrudniony jako pomocnik. Nie musisz być kierowcą, aby uzyskać jedną z usług dostarczania paczek, takich jak UPS i FedEx, w okresie świątecznym, ale będziesz musiał mieć możliwość podnoszenia i pracy w elastycznych godzinach.

  Najprostszym sposobem na zatrudnienie jest przejście bezpośrednio do witryny firmy lub wyszukiwanie w Internecie przy użyciu takich terminów, jak "pomocnik urlopowy" lub "dostawa". Będziesz mógł aplikować bezpośrednio online , a szybko skontaktujesz się z Tobą, jeśli firma zatrudnia.

 • 03 Praca w handlu detalicznym

  Najbardziej sezonowym okresem dla detalistów jest spadek, który doprowadził do świątecznych zakupów. Nie wszystkie zadania obejmują dzwonienie w kasie. Detaliści wynajmują na wiele różnych stanowisk, w tym kasjerzy, obsługa klienta, półki magazynowe, merchandising, zamawianie, pieczenie, wytwarzanie cukierków, pakowanie prezentów i wiele innych. Święty Mikołaj i jego pomocnicy również są bardzo poszukiwani podczas wakacji.

  Oto, jak uzyskać zatrudnienie w dziale sprzedaży detalicznej . Oprócz przyjmowania aplikacji online, wielu sprzedawców akceptuje aplikacje w sklepie, szczególnie w czasie pracowitego sezonu wakacyjnego.

 • 04 Prace festiwalowe

  Lato i wczesna jesień to najlepsze sezony festiwali muzycznych na świeżym powietrzu, targów i wydarzeń specjalnych. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem rocka, czy muzyki klasycznej, piwo, wino i jedzenie brzmią atrakcyjniej, jeśli jesteś blisko lub chcesz podróżować do miejsca festiwalowego, znajdziesz wiele okazji, aby znaleźć coś krótkoterminowego lub dłuższego. - sezonowa praca.

  Sprawdź 14 wspaniałych prac na festiwalach, w tym muzykę, zajęcia z jogi, tańca, sztuki, jedzenia, wina i piwa, na które możesz zatrudnić.

 • 05 Resort Jobs

  Jeśli mieszkasz w letniej lub zimowej społeczności kurortu lub jesteś skłonny do przeniesienia się na sezon, istnieje wiele możliwości zatrudnienia. Nie musisz być doświadczonym narciarzem, aby zostać zatrudnionym w ośrodku narciarskim. Opcje obejmują prawie wszystko, co możesz wymyślić, włączając w to pracę na zboczach, sprzedaż detaliczną, gościnność, jedzenie i napoje, usługi concierge, obsługę klienta, media społecznościowe, marketing i wiele innych możliwości.

  Wypuść śnieg z równania, a ten sam wynajem odbywa się w nadmorskich kurortach. Należy pamiętać, że wiele ośrodków jest teraz otwartych przez cały rok, więc możesz mieć możliwość przedłużenia pracy sezonowej na dłuższy okres.

  Odwiedź stronę CoolWorks.com Resort Resort, gdzie znajdziesz listę aktualnych ofert pracy w ośrodkach lub odwiedź stronę ośrodka, w którym chcesz pracować.

 • 06 Letnie obozy pracy

  Jeśli jesteś nauczycielem szukającym letniej pracy, ludzie z wykształceniem są poszukiwani na stanowiska doradców. Miejsca pracy w obozach letnich doskonale wpisują się również w kalendarz studentów. Uczniowie szkół średnich mogą być zatrudniani jako doradcy w szkoleniach lub w ofercie jednego z innych obozów pracy.

  Oprócz doradców, obozy zatrudnić koordynatorów działań, pielęgniarek, konserwacji, usług gastronomicznych i personelu administracyjnego. Oto lista rodzajów letnich prac obozowych i jak zostać zatrudnionym do pracy w obozie .

 • 07 Praca sezon podatkowy

  Miejsca pracy sezonowej nie są przeznaczone tylko dla księgowych. Firmy zajmujące się przygotowywaniem podatków zatrudniają tysiące pracowników do pomocy w przygotowaniu i składaniu podatków. Oprócz osób sporządzających sprawozdania finansowe, zatrudniani będą pracownicy administracyjni, audytorzy, pracownicy wprowadzający dane, pracownicy marketingowi i inni. Poza tym zawsze jest praca na zewnątrz, wymachująca tablicą z napisami, by spróbować przyciągnąć klientów - jeśli chcesz i możesz. Internal Revenue Service dodaje także pracowników sezonowych, aby pomóc w procesie zwrotu.

  Rozpoczęcie sezonu podatkowego rozpoczyna się jesienią, więc wcześnie rozpocznij pracę. Oto informacje na temat dostępnych zadań podatkowych i jak je znaleźć .

 • 08 Przewodnik po wycieczkach / podróżach

  Lato jest najruchliwszym sezonem na wycieczki i przewodniki. Może to być wizyta zawodowa w terenie wokół lokalnego miejsca historycznego lub parku narodowego lub planowanie pracy, organizowanie lub eskortowanie wycieczek.

  Jeśli masz świetne umiejętności interpersonalne , jesteś zorientowany na szczegóły i lubisz dzielić się tym, co wiesz lub czego się nauczyłeś, może to być dla ciebie dobra opcja pracy sezonowej.

  Przeszukuj najlepsze witryny z ofertami takich terminów, jak "podróż" lub "podróż" i miejsce, w którym chcesz pracować, aby znaleźć oferty.

 • 09 Pracuj za granicą

  Jednym z najlepszych sposobów postrzegania świata jest praca (lub wolontariat) za granicą . Istnieje wiele programów ułatwiających pracę za granicą. Organizacje, które koncentrują się na możliwościach pracy za granicą dla podróżnych z USA i zagranicy, ułatwiają aplikowanie, obsługę logistyki i pomagają w znalezieniu zatrudnienia.

  Opcje pracy obejmują nauczanie za granicą (i zazwyczaj nie potrzebujesz wykształcenia), ośrodki wypoczynkowe i letnie obozy, stanowiska opiekunek i au pair, prace rolnicze i wiele innych stanowisk, do których zachęca się pracowników zagranicznych.

  Przeczytaj, jak Turner Barr pracował na całym świecie w 80 miejscach pracy i sprawdź te wspaniałe miejsca pracy na całym świecie dla osób, które lubią podróżować .