Jak zostać wirtualnym asystentem

Jeśli szukasz pracy z pozycji wyjściowej i masz doświadczenie administracyjne, księgowe, biznesowe lub techniczne, praca wirtualnego asystenta (VA) może być dla ciebie odpowiednia. Wirtualny asystent zazwyczaj pracuje w domu, pomagając firmie (lub wielu firmom) w zadaniach, które zwykle wykonuje sekretarz lub asystent administracyjny .

Chcesz zostać wirtualnym asystentem? Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co robią wirtualni asystenci, plusy i minusy pracy oraz informacje, jak zostać wirtualnym asystentem.

Co robią Virtual Assistants

Znani również jako wirtualni profesjonaliści, wirtualni asystenci są nową formą asystentów administracyjnych . VA zazwyczaj pracują w domu, wykonując zadania, które normalnie wykonałby asystent administracyjny lub sekretarz. Mogą na przykład planować spotkania, dzwonić, planować podróże, zarządzać pocztą e-mail, wykonywać zadania społeczne (takie jak wysyłanie notatek z podziękowaniami klientom) lub prowadzić wpisy w bazie danych.

Niektórzy wirtualni asystenci mają bardziej konkretne zadania w oparciu o ich określone zestawy umiejętności . Na przykład wirtualny asystent może prowadzić księgowość dla klienta, prowadzić badania online lub tworzyć prezentacje przy użyciu nieprzetworzonych danych. Wirtualni asystenci są często niezależnymi kontrahentami - oznacza to, że pracują dla siebie, a firma jest ich klientem. Wirtualni asystenci mogą na ogół pracować dla wielu firm jednocześnie.

Zalety i wady bycia wirtualnym asystentem

Bycie VA ma wiele zalet.

Jest to rozwijający się przemysł, z dużym potencjałem dochodu. Koszty uruchomienia są bardzo niskie - często sprzęt potrzebny do osobistego użytku wystarczy, aby rozpocząć, o ile masz niezawodne połączenie z Internetem.

Pozycja ma również wiele takich samych zalet, jak wiele innych zleceń niezależnych . Możesz na przykład zdecydować, na jaki rodzaj firm chcesz pracować i jaki rodzaj pracy chcesz wykonywać.

Zwykle masz także dużą swobodę - zazwyczaj decydujesz o tym, ile godzin chcesz poświęcić na pracę, i możesz wykonać większość pracy z domu.

Wady są nieliczne, i są to w większości te związane z jakimkolwiek rodzimym biznesem. Na przykład będziesz musiał przechowywać zapisy do wypełniania zeznań podatkowych. Nie będziesz także miał korzyści z większości etatów, takich jak ubezpieczenie zdrowotne, oszczędności emerytalne i wiele innych. Możesz mieć rosnące koszty sprzętu, jak również twój biznes rośnie.

Tak jak w przypadku każdej pracy w domu, bądź bardzo ostrożny, aby upewnić się, że wszelkie firmy, które zatrudnią Cię jako wirtualnego asystenta, są zgodne z prawem. Unikaj oszustw , wykonując badania przed podpisaniem umów lub udostępnieniem informacji bankowych dla bezpośredniego depozytu dla dochodów.

Umiejętności potrzebne do bycia wirtualnym asystentem

Wiele umiejętności potrzebnych, aby stać się wirtualnym asystentem, to te same umiejętności, które wymagają asystenta administracyjnego lub sekretarza . Na przykład będziesz potrzebować lepszych zdolności organizacyjnych, przyjemnej postawy telefonicznej i umiejętności obsługi komputera .

Jako VA potrzebujesz również umiejętności specyficznych dla zleceń niezależnych. Na przykład musisz mieć możliwość wykonywania zadań wielozadaniowych , szczególnie jeśli żonglujesz wieloma klientami. Musisz być w stanie skupić się na pracy w swoim środowisku domowym.

Potrzebujesz również odpowiedniego sprzętu w swoim biurze domowym.

Niektóre zadania związane z wirtualnym asystentem wymagają dodatkowych umiejętności, takich jak projektowanie stron internetowych, planowanie wydarzeń, prowadzenie księgowości i inne. Możesz szukać zadań VA, które wymagają określonych zestawów umiejętności. Oprócz konkretnych umiejętności pracodawcy często szukają kandydatów z wykształceniem i / lub doświadczeniem biurowym w niektórych zdolnościach administracyjnych .

Virtual Assistant Certification and Career Development

Chcesz zwiększyć swoje CV, gdy starasz się o pracę VA? Rozważ złożenie wniosku o program certyfikacji VA. Istnieje wiele firm, które oferują certyfikację dla VA. Niektóre z nich wymagają już założenia klienteli. Niektóre wymagają opłat, a niektóre są bezpłatne. Koniecznie dokładnie przeanalizuj każdą firmę, zanim zaczniesz wydawać pieniądze na certyfikację. Certyfikacja nie jest obecnie wymagana przez większość pracodawców, ale może otworzyć kilka drzwi podczas rozpoczynania działalności.

Oprócz certyfikacji VA pomocne może być również posiadanie certyfikowanego publicznego księgowego (CPA), dzięki czemu możesz zaoferować swoim klientom usługi księgowe.

Ponieważ dziedzina jest nowa i tak zróżnicowana, pomocne może być uzyskanie pewnych wskazówek, szczególnie w momencie, gdy rozpoczynasz swoją działalność. Dlatego warto poznać grupy i stowarzyszenia przeznaczone dla VA. Wiele z nich oferuje różnorodne usługi, w tym mentoring, możliwości nawiązywania kontaktów i pomoc w planowaniu biznesowym. Mogą czasem skontaktować cię z możliwościami podwykonawstwa, aby pomóc Ci rozpocząć działalność gospodarczą, a także pomóc w tworzeniu strony internetowej i marketingu swoich umiejętności.

Sprawdź także strony internetowe, aby uzyskać więcej informacji na temat miejsc pracy w VA. Niektóre witryny, które zawierają przydatne informacje dotyczące VA, obejmują:

Jak znaleźć oferty pracy Virtual Assistant

Jak wspomniano powyżej, sprawdź niektóre profesjonalne stowarzyszenia VA. Mogą one pomóc w nawiązaniu kontaktu z klientami. Możesz także wyszukiwać online asystentów wirtualnych. Najpopularniejsze serwisy i wyszukiwarki pracy (takie jak Monster, Indeed i CareerBuilder) wymieniają pozycje VA.

Szukaj również na stronach z ofertami pracy, które koncentrują się na telepracy i elastycznych możliwościach zatrudnienia. Należą do nich witryny takie jak FlexJobs i Upwork. Bez względu na stronę, której szukasz, wpisz "wirtualny asystent" lub "wirtualny profesjonalista" w pasku wyszukiwania i zobacz, co jest dostępne.

Przeczytaj więcej: Znajdź uzasadnione prace w domu Praca | Najlepsza praca od domu Praca i firmy | Wirtualne oferty pracy dla studentów