Definicja multitaskingu, umiejętności i przykłady

Jest bardzo mało zadań, które nie wymagają umiejętności wielozadaniowości. Pracownicy rzadko mają luksus skupiania się na jednym zadaniu na raz w dzisiejszym świecie pracy.

Większość miejsc pracy wymaga od pracowników zrównoważenia konkurencyjnych żądań dotyczących czasu i energii, a pracodawcy oczekują, że będziesz w stanie sprostać wielu priorytetom. Nawet jeśli nie sądzisz, że dużo z tego robisz, najprawdopodobniej jesteś wielozadaniowy przez większość czasu.

Kiedy szukasz pracy, pracodawcy będą chcieli wiedzieć, że masz możliwość wielozadaniowego powodzenia. Dlatego ważne jest, aby być gotowym do dzielenia się przykładami podczas rozmów kwalifikacyjnych o tym, jak radziłeś sobie z wieloma zadaniami lub projektami w przeszłości .

Czym jest multitasking?

Wielozadaniowość pociąga za sobą żonglowanie różnymi działaniami związanymi z pracą i przenoszenie uwagi z jednego zadania na drugie.

Idealnie, pracownik będzie w stanie sprostać wymaganiom kilku różnych interesariuszy bez upuszczania piłki. Niebezpieczeństwo w wielozadaniowości polega na tym, że skuteczność może być zagrożona, jeśli pracownik próbuje wykonać zbyt wiele zadań w tym samym czasie.

Technologia i wielozadaniowość

Nowoczesna technologia komplikuje sytuację wielu pracowników, ponieważ oczekuje się, że będą radzić sobie z równoczesnymi żądaniami za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości tekstowych, połączeń telefonicznych i osobistego kontaktu z wyborcami. Staje się normą sprawdzanie telefonu i poczty e-mail podczas pracy nad innymi zadaniami.

Miejsca pracy, które wymagają intensywnej koncentracji na złożonych zadaniach, a także wymagają częstych interakcji z innymi, mogą być szczególnie trudne. Może być trudno skupić się, gdy próbujesz robić zbyt wiele rzeczy naraz i ważne jest, aby móc zarządzać swoim obciążeniem.

Jak (i ​​jak nie) z powodzeniem Multitask

Pracownicy, którzy potrafią wykonywać wiele zadań jednocześnie, muszą być w stanie płynnie i całkowicie obracać swoją koncentrację z jednej czynności na drugą.

W celu wielozadaniowości, pracownicy muszą mieć możliwość priorytetowego potraktowania zadań i spełnienia najbardziej krytycznych i naglących wymagań.

Ważne jest również, aby wiedzieć, kiedy wielozadaniowość jest złym pomysłem. Istnieją pewne zadania i zadania, w których trzeba pracować nad jedną rzeczą na raz. Bądź tego świadomy podczas rozmowy kwalifikacyjnej i upewnij się, że dostosujesz swoją odpowiedź do pytań dotyczących pracy, o którą się zastanawiasz.

Przykłady umiejętności wielozadaniowości używanych w różnych zawodach

Jak zademonstrować swoje umiejętności wielozadaniowości

Jeśli ogłoszenie o pracy, które Cię interesuje, mówi, że idealny kandydat na stanowisko musi mieć silne umiejętności wielozadaniowości, to dobrze jest usiąść przed rozmową kwalifikacyjną i wymienić instancje, w których musiałeś wykonywać wiele zadań w poprzednich zadaniach lub jeśli jesteś absolwentem ostatniego college'u, w ramach zajęć.

Kiedy już masz dwa lub trzy przykłady, o których wiesz, że możesz je rozwinąć, będziesz bardziej niż przygotowany do pokazania (w przeciwieństwie do zwykłego opowiadania) swoich ankieterów, że jesteś wielozadaniową gwiazdą rocka, której szukają!

Więcej umiejętności, które musisz zdobyć

Wielozadaniowość to tylko jedna z umiejętności, jakich poszukują pracodawcy kandydaci, których zatrudniają. Przejrzyj listę najlepszych umiejętności, jakich poszukują pracodawcy , wraz z umiejętnościami wymaganymi w pracy dla różnych zawodów.