Typ osobowości ENFP

Co może ten typ MBTI powiedzieć o twojej karierze?

ENFP oznacza ekstrawersję, intuicja, uczucia i postrzeganie i jest jednym z 16 typów osobowości przypisanych do osób po wzięciu wskaźnika typu Myers-Briggs (MBTI) . Doradcy zawodowi i inni specjaliści ds. Rozwoju kariery korzystają z tej inwentaryzacji osobowości, aby pomóc klientom w wyborze kariery i podejmowaniu innych decyzji związanych z zatrudnieniem. Kod oznacza indywidualne preferencje - sposób, w jaki lubi robić pewne rzeczy.

Carl Jung, psychiatra, był pierwszą osobą, która zidentyfikowała te 16 typów osobowości, a później Katharine Briggs i Isabel Briggs Myers opracowali na ich podstawie MBTI.

Bycie ENFP powoduje, że odróżniasz się od kogoś, kto jest jednym z 15 innych typów. Wolisz nie tylko energetyzować, odbierać informacje, podejmować decyzje i żyć inaczej, ale kombinacja tych preferencji odróżnia cię od innych. Wyjątkowość twojego typu osobowości sprawia, że ​​konkretne kariery i środowiska pracy są dla Ciebie bardziej odpowiednie.

E, N, F i P: Co oznacza twój kod rodzaju osobowości?

Przyjrzyjmy się bliżej twojemu typowi osobowości. Co oznacza każda litera?

Uświadomienie sobie, że twoje preferencje nie są ustawione w kamień, jest niezbędne, abyś mógł dostosować się do różnych sytuacji w pracy. Tylko dlatego, że wolisz kogoś w określony sposób, nie oznacza to, że jest to jedyny sposób, w jaki możesz to zrobić. Na przykład możesz czasami pracować niezależnie, mimo że ekstrawersja jest twoją preferencją. Należy również pamiętać, że twoje preferencje mogą się zmieniać przez całe życie.

Kariery i środowiska pracy, które pasują do Twojego typu osobowości ENFJ

Wybierając karierę, upewnij się, że dobrze pasuje ona do twojej osobowości . Musi też być zgodny z twoimi wartościami i zainteresowaniami oraz wykorzystywać twoje uzdolnienia . Dokładna samoocena dostarczy wszystkich informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji.

Wszystkie cztery litery w twoim typie osobowości są znaczące, ale jeśli chodzi o wybór kariery, należy skoncentrować się na środkowych dwóch literach, w twoim przypadku "N" i "F." Zawody polegające na opracowywaniu i wdrażaniu nowych pomysłów wykorzystują Twoją zdolność patrzenia w przyszłość.

Weź również pod uwagę twoje wartości, ponieważ twoje preferencje dotyczące Uczucia (F) wskazują, że chcesz wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Oto niektóre kariery, które dobrze pasują do ENFJ:

Przedstawiciel Biura Obsługi Klienta Bibliotekarz
Agent biura podróży Urban Planner
Menadżer marketingu Małżeństwo i terapeuta rodzinny
Psycholog Doradca ds. Zdrowia psychicznego
Dietetyk / dietetyk Writer / Editor
Patolog mowy Producent telewizyjny
Terapeuta zajęciowy Grafik
Nauczyciel Specjalista ds. Public Relations
Pracownik socjalny Kotwica wiadomości

Oceniając oferty pracy , weź pod uwagę swoje preferencje dotyczące ekstrawersji (E) i postrzegania (P). Ponieważ dostajesz energię ze źródeł zewnętrznych, szukaj środowiska pracy, w którym możesz otaczać się ludźmi. Nie zapominaj o swoich preferencjach postrzegania, co oznacza, że ​​lubisz elastyczność i spontaniczność. Poszukaj pracy, która nie podkreśla ścisłych terminów.

Źródła: