Jak zacząć w branży muzycznej jako muzyk lub artysta

Rozpoczęcie kariery muzycznej może być zniechęcające, ale planowanie pomoże

Bez wątpienia najczęstszym pytaniem, jakie dostaję od aspirujących muzyków, jest: "Jaka jest pierwsza rzecz, którą powinienem zrobić, aby zacząć jako muzyk?"

Łatwo zrozumieć, dlaczego. Każdy muzyk chce wiedzieć, co stanie się dalej po tym, jak napisali piosenki i ćwiczyli, dopóki nie są świetni. Co teraz? Wiedzą niejasno, gdzie chcą iść, ale nie są pewni, jak się tam dostać.

Problem z tym powszechnym pytaniem polega na tym, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Jest tak wiele rzeczy, które mogą informować Cię o kolejnym kroku w karierze muzycznej, w tym o celach osobistych i gatunku muzyki .

Major Record Label vs. Independent Music Career

Najprawdopodobniej najłatwiejszą rzeczą do rozważenia w pierwszej kolejności i czymś, co może zaoferować trochę mapy drogowej, jest to, czy wyobrażasz sobie niezależną karierę muzyczną dla siebie, czy też widzisz, jak osiedlasz się w głównym świecie etykiet.

Niezależna kariera muzyczna może obejmować podejście "zrób to sam dla siebie" lub możesz łączyć się z firmami muzycznymi i wytwórniami, które działają na niezależnym poziomie. To, co jest dla Ciebie dobre, zależy od kilku różnych czynników. Pierwszy to po prostu twoje preferencje. Niektórzy muzycy są zaciekle niezależni i chcą robić to wszystko, podczas gdy inni chcą skupić się tylko na swojej muzyce.

Gatunek ma również znaczenie, szczególnie jeśli interesuje Cię włamanie do świata zdominowanego przez dużą wytwórnię, takiego jak muzyka pop. Innymi słowy, czasami twoja marka muzyki dyktuje ci, jak musisz podchodzić do swojej kariery.

Jeśli twój gatunek nie czyni rzeczy bardziej przejrzystymi, rozważ trzy podstawowe opcje, czytając te artykuły:

Krok 1: Stwórz plan

Identyfikacja wybranej ścieżki branżowej pomoże Ci zrobić najważniejszą rzecz: Zrób plan.

Jeśli wybierasz się na indie, możesz wydać własną muzykę i kupować ją w niezależnych wytwórniach samodzielnie lub przy pomocy menedżera.

Aby trafić do ważnej wytwórni, potrzebujesz menedżera, a może nawet prawnika, który kupi Twoją muzykę na etykietach w Twoim imieniu. Tak więc przed podpisaniem umowy z etykietą zazwyczaj musisz zwrócić uwagę menedżera, ale jak to zrobić?

Demony mogą pomóc. Nagrania mogą być najważniejsze, jeśli jesteś aspirującą gwiazdą muzyki pop, ale jedyną rzeczą, którą każdy musi zrobić, to grać na żywo. Występy na żywo dają widzom kontakt z branżą i fanami, a każdy pokaz przybliża Cię o krok do zwycięstwa nad menedżerem lub zdobycia wystarczającej liczby fanów, aby przyciągnąć uwagę menedżerów, wytwórni, agentów rezerwujących i innych osób z branży.

Jest wiele rzeczy niematerialnych zaangażowanych w rozpoczęcie kariery muzycznej i często nie ma jasnej odpowiedzi, która z pewnością zadziała.

Wiem, wiem: to frustrujące. Ale próba obejścia tego procesu i ścigania rzeczy, na które nie jesteś gotowy, takich jak przedstawienie, na które nie jesteś przygotowany, przyniesie więcej szkody niż pożytku. Zamiast tego, jeśli szukasz absolutnie pierwszego kroku, który należy podjąć, aby uzyskać muzykę dla ludzi, zdecyduj się na swoje cele.

Następnie zrób plan. Następnie zacznij grać na żywo. Ustawienie tych kół w ruchu spowoduje, że wszystko inne zostanie wyłączone - i będziesz w stanie zareagować na wyjątkowe możliwości, które generują dla ciebie jako artysty.