Naucz się nagrywać demo muzyczne niedrogo

Jako muzyk, twoje demo jest twoją wizytówką. Może pomóc Ci poszerzyć grono odbiorców, a to jest przepustka do zauważania przez wytwórnie płytowe , więc ważne jest, aby to się udało. Wbrew powszechnej opinii nagranie demo nie musi być skomplikowane ani kosztowne. Jeśli twoje piosenki są świetne, słuchacze usłyszą to, bez względu na to, ile pieniędzy wydasz na nagranie. Oto kilka pomocnych wskazówek.
 1. Wybierz miejsce nagrywania . Czy zamierzasz zarezerwować studio? Czy zamierzasz nagrywać w domu za pomocą komputera, czy nawet, aby przejść zupełnie old school - 4-ścieżkowy rejestrator? Upewnij się, że wybrane miejsce jest wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz, a jeśli nagrywasz w domu, upewnij się, że rozumiesz kwarki akustyczne pomieszczenia.

 1. Wybierz metodę nagrywania . Dostępne są dwie podstawowe opcje:

  Odpowiednia dla Ciebie zależy od muzyki, którą tworzysz. Hardcore punk? Przejdź na żywo. Przyjazny dla rad pop? Idź na wiele ścieżek.

  • Nagrywanie na żywo - czyli nagrywanie wszystkich instrumentów i wokalu w jednym ujęciu - tworzy surowy, szorstki dźwięk.
  • Wielościeżkowe nagrywanie - każdy instrument nagrywany niezależnie na własnym torze - zapewnia czystszy i bardziej dopracowany dźwięk.
 2. Skonfiguruj . W przypadku perkusji każdy bęben powinien być miksowany, a każdy z talerzy powinien mieć dwa mikrofony. Bas i gitara powinny przejść przez DI. Jeśli masz podwójną partię gitary lub uzyskasz naprawdę czysty dźwięk, gitarzysta może mieć mikrofon podłączony do wzmacniacza w oddzielnym pomieszczeniu, aby zapobiec spadaniu dźwięku wzmacniacza do mikrofonu.
 3. Nagraj . Czas na rzeczywiste nagrywanie. Nie daj się złapać w szczegóły i nie nagrywaj godzinami. Demo powinno być krótkie, słodkie i na temat.

Połącz swoje nagranie. Pamiętaj, że wytwórnie nie spodziewają się, że demo będzie idealne. Jeśli nagrywasz w domu na komputerze, a miksowanie jest łatwe, nie czuj się naciskany, aby wykonać perfekcyjną miksturę. Szorstka mieszanka jest w porządku. Jeśli nagrywasz w studiu, inżynier lub producent może połączyć twoje nagranie za Ciebie.

Jeszcze raz: demo nie ma być nagraniem gotowym do wydania. Miksowanie jest jedną z najważniejszych części profesjonalnego nagrania, ale nie demo. Nie daj się pochłonąć spędzaniem zbyt wiele czasu i pieniędzy na tym kroku.

 1. Opanuj swoje nagranie . (Ten krok jest całkowicie opcjonalny) Mastering obejmuje końcowy proces EQ, a także dodaje trochę kompresji. Pamiętaj, że ludzie, którzy opanowali nagrania, mają własne style; żadne dwie osoby nie opanują tego samego nagrania w ten sam sposób. Jeśli zdecydujesz się na nagrywanie swojego masteringu, upewnij się, że otrzymasz także nieuprawnioną kopię, na wypadek gdyby ci się nie podobał gotowy produkt.

Więcej przydatnych wskazówek

 1. Nigdy, przenigdy, nie wydawaj ton pieniędzy nagrywających demo. Etykiety nagrań rozumieją nagrywanie i różnicę między nagrywaniem w studio i w domu, a żaden wielki artysta nigdy nie był niepodpisany, ponieważ ich demo nie brzmiało wystarczająco profesjonalnie. Martw się o pisanie najlepszych piosenek, a następnie pozwól, aby wytwórnie wytworzyły ciasto do profesjonalnych nagrań po tym, jak Cię podpisują!
 2. Zachowaj to krótko. Wytwórnie płytowe nie będą siedzieć i słuchać 20-utworowego epickiego albumu demo. Umieść maksymalnie dwie lub trzy piosenki na swoim demo. Jeśli chcą usłyszeć więcej, uwierzcie mi, dadzą wam znać.
 1. Najpierw umieść najlepszą piosenkę. Najlepiej, gdyby był raczej chwytliwy i szybszy niż wolniejszy. Demo zazwyczaj zajmuje około 30 sekund, aby zrobić wrażenie, zanim faceci z A & R uderzą w "następny", więc postaw swoją najlepszą nogę do przodu.

Czego potrzebujesz