Opis stanowiska weterynarza

Dowiedz się więcej o byciu weterynarzem

Weterynarze mają tendencję do opieki zdrowotnej zwierząt, w tym zwierząt domowych, zwierząt gospodarskich i zoo i zwierząt laboratoryjnych. Powszechnie nazywane weterynarzami, większość pracuje w prywatnych klinikach, lecząc zwierzęta towarzyszące, na przykład psy i koty. Diagnozują choroby i wykonują zabiegi medyczne.

Niewielka liczba osób pracujących w tej dziedzinie to weterynarze koni, którzy leczą konie, oraz weterynarze weterynarii, którzy pracują ze zwierzętami hodowlanymi.

Niektórzy weterynarze specjalizują się w bezpieczeństwie żywności i kontroli. Sprawdzają inwentarz żywy pod kątem chorób, które zwierzęta mogą przekazywać ludziom. Inni to weterynarze zajmujący się badaniami, którzy badają stan zdrowia ludzi i zwierząt.

Szybkie fakty

Dzień w życiu weterynarza

Aby zapoznać się z typowymi obowiązkami służbowymi w tej dziedzinie, przeglądaliśmy oferty pracy na stronie Indeed.com.

Wymienili następujące zadania:

Prawda o byciu weterynarzem

Wymagania dotyczące edukacji, szkoleń i licencjonowania

Aby zostać weterynarzem , musisz zdobyć tytuł doktora weterynarii (DVM lub VMD) z akredytowanej uczelni weterynaryjnej. Chociaż wiele szkół przyjmuje kandydatów, którzy nie mają tytułu licencjata, zarabianie jednego zwiększy szanse na uzyskanie wstępu. Istnieje ostra rywalizacja o wejście do tego czteroletniego programu.

Aby ćwiczyć, potrzebna jest państwowa licencja zawodowa. Każde państwo wymaga od kandydatów ubiegających się o licencję na przyjęcie North American Veterinary Licensing Exam (NAVLE) zarządzanego przez Międzynarodową Radę Oceny Weterynaryjnej.

Wiele stanów również wydaje własne egzaminy.

Chociaż nie jest to obowiązkowe, wielu lekarzy weterynarii decyduje się na uzyskanie certyfikatu w specjalności, na przykład chirurgii lub chorób wewnętrznych . Wymagania różnią się dla każdego, ale mogą obejmować zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie, zdanie egzaminu, poświęcenie dodatkowego czasu w szkole lub ukończenie trzy- lub czteroletniego programu rezydencyjnego.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Oprócz formalnego przeszkolenia, aby odnieść sukces jako weterynarz, potrzebujesz konkretnych cech, których nie będziesz uczyć w szkole. Numer jeden na tej liście to współczucie zarówno wobec zwierząt, które będziesz leczył, jak i ich właścicieli. Będziesz także potrzebował wybitnych umiejętności krytycznego myślenia , aby pomóc w wyborze odpowiednich metod leczenia. Doskonałe umiejętności interpersonalne są również koniecznością, ponieważ będziesz spędzać czas na komunikację z właścicielami zwierząt, członkami personelu i współpracownikami.

Niezbędna jest także zręczność manualna i umiejętność rozwiązywania problemów .

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Ponownie przyjrzeliśmy się stronie Indeed.com, aby dowiedzieć się, jakich cech pracodawcy oczekują od kandydatów. Tego się nauczyliśmy:

Czy ta kariera jest odpowiednia dla Ciebie?

Twoje zainteresowania , typ osobowości i wartości związane z pracą muszą pasować do każdej kariery, którą rozważasz. Jeśli masz następujące cechy, powinieneś rozważyć możliwość zostania weterynarzem:

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Roczne wynagrodzenie (2016) Wymagania edukacyjne
Technik weterynaryjny Pomaga weterynarzom zdiagnozować i leczyć zwierzęta. 32 490 USD Associate degree in veterinary technology
Lekarz Leczy pacjentów, którzy mają choroby lub urazy.

Różni się według specjalności:

190.490 USD (lekarze rodzinni); 208 000 USD + (lekarze)

Stopień naukowy (MD lub DO) po uzyskaniu tytułu licencjata.

Pielęgniarka stażystka

Zapewnić pacjentom opiekę podstawową i opiekę specjalistyczną. 100 910 USD Dyplom magistra, po zostaniu zarejestrowaną pielęgniarką .

Źródła: Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational; Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 12 grudnia 2017 r.).