Dowiedz się, jak to jest być lekarzem

Informacje o karierze za wejście na pole medyczne

Lekarz bada wyniki z pacjentem. Cathy Yeulet / 123RF

Po wykonaniu diagnozy lekarz leczy pacjentów cierpiących na choroby i urazy. Lekarz nazywany jest również lekarzem i często określa się go mianem lekarza (lekarza) lub lekarza (doktora medycyny osteopatycznej).

Zarówno lekarze, jak i pacjenci używają tradycyjnych metod leczenia, takich jak leki i zabiegi chirurgiczne, ale zwracają uwagę na układ mięśniowo-szkieletowy organizmu, zapobiegawczą medycynę i holistyczną opiekę nad pacjentem.

Lekarze mogą być lekarzami pierwszego kontaktu lub mogą specjalizować się w określonej dziedzinie medycyny, takiej jak medycyna wewnętrzna, medycyna ratunkowa, położnictwo i ginekologia, neurologia, pediatria, geriatria, psychiatria, endokrynologia, okulistyka lub anestezjologia.

Szybkie fakty

Jakie są obowiązki lekarza doktora?

Zadania lekarza różnią się w zależności od specjalizacji, ale są to typowe obowiązki służbowe wynikające z reklam online dla pozycji znalezionych na stronie Indeed.com:

Trudna prawda o byciu lekarzem

Długie, często nieregularne godziny, mogą sprawić, że ta kariera będzie mniej efektowna niż niektóre programy telewizyjne doprowadzą nas do uwierzenia. Lekarze często są "na wezwanie", co oznacza, że ​​muszą reagować na nagłe przypadki medyczne pacjentów, nawet jeśli nie są zaplanowani do pracy. Może to spowodować ich przerwę podczas przestojów, takich jak weekendy, wieczory i święta. Wielu lekarzy włącza się w praktyki dużych grup, ponieważ ogranicza ich godziny dyżurowania, pozwalając im na zmianę z kolegami.

Wymagania dotyczące edukacji i licencjonowania

Aby zostać lekarzem , będziesz musiał uczęszczać do akredytowanej szkoły medycznej przez cztery lata, a następnie ukończyć studia medyczne podyplomowe w formie 3- do 8-letniego programu szkolenia rezydenta. Długość zależy od wybranej specjalizacji. Komisja Łącznikowa ds. Edukacji Medycznej (LCME) akredytuje programy szkół medycznych, które przyznają tytuł magistra. Programy szkolnictwa medycznego osteopatii (te, które nadają stopień DO), uzyskują akredytację Amerykańskiej Komisji Stowarzyszenia Osteopatycznego w Osteopathic College Accreditation (COCA).

Rada Akredytacyjna ds. Edukacji Medycznej Absolwenta (ACGME) i American Osteopathic Association (AOA) akredytują programy rezydencji odpowiednio dla MD i DO. W lipcu 2015 r. Organizacje te, wraz z Amerykańskim Stowarzyszeniem Kolegiów Medycyny Osteopatycznej (AACOM), zaczęły zmierzać w kierunku jednego systemu akredytacji. To przejście zostanie ukończone w lipcu 2020 r.

Aby wykonywać zawód lekarza w Stanach Zjednoczonych, musisz uzyskać zezwolenie od państwowej komisji lekarskiej lub osteopatycznej. Skontaktuj się z zarządem w stanie, w którym zamierzasz ćwiczyć, aby poznać wszystkie wymagania. Informacje kontaktowe można znaleźć na stronie Federacji Państwowych Rad Medycznych. Chociaż wymagania są różne, wszystkie MD muszą przejść amerykański egzamin licencjonowania medycznego (USMLE), a leki przeciwdrobnoustrojowe muszą przejść kompleksowy egzamin Osteopathic Medical Licensing (COMLEX-USA).

Jakie miękkie umiejętności potrzebują lekarze?

Oprócz ukończenia szkoły medycznej, licencjonowania i dobrowolnej certyfikacji , aby odnieść sukces w tym zawodzie, potrzebujesz również pewnych umiejętności miękkich lub cech osobistych. Oto niektóre z nich:

Czy ta kariera jest odpowiednia dla Ciebie?

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Roczne wynagrodzenie (2015) Wymagania edukacyjne
Zarejestrowana pielęgniarka Zapewnia leczenie i emocjonalne wsparcie pacjentom i ich rodzinom. 677,490 USD Bachelor of Science, Associate lub Diploma in Nursing
Dentysta Leczy i pomaga zapobiegać problemom z zębami i tkanką jamy ustnej. 152,700 USD Doctor of Dental Surgery (DDS), Doctor of Dental Medicine (DDM) lub Doctor of Medical Dentistry (DMD)

Lekarz weterynarii

Zapewnia opiekę zdrowotną zwierzętom. 888,490 USD Lekarz weterynarii

Okulista

Diagnozuje i leczy zaburzenia widzenia i choroby oczu. 103,900 USD Doktor Optometrii

Źródła:
Biuro Statystyki Pracy, Departament Pracy USA, Podręcznik Okupacji Zawodowej , 2016-17 (odwiedzono 17 lutego 2017 r.).

Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 17 lutego 2017 r.).