Zdobądź kilka świetnych wskazówek dotyczących wywiadów telefonicznych

Podczas szukania pracy ważne jest, aby być przygotowanym na rozmowę telefoniczną w krótkim czasie. Wiele firm rozpoczyna proces rozmowy telefonicznej, aby omówić możliwości pracy z potencjalnym pracownikiem, aby ustalić, czy kandydat jest w dobrej formie i ocenić jego zainteresowanie pracą.

W wielu przypadkach wywiad zostanie zaplanowany z wyprzedzeniem przez e-mail lub telefon. W innych może pojawić się niespodziewane połączenie.

Nigdy nie wiadomo, kiedy rekrutujący lub kontakt w sieci może zadzwonić i zapytać, czy masz kilka minut na rozmowę, więc zawsze profesjonalnie odbierz telefon, zwłaszcza jeśli numer jest nieznany. Należy również upewnić się, że wiadomość wychodząca z poczty głosowej jest profesjonalna.

Dlaczego firmy korzystają z wywiadów telefonicznych

Dlaczego firmy korzystają z wywiadów telefonicznych? Pracodawcy wykorzystują rozmowy telefoniczne jako sposób identyfikacji i rekrutacji kandydatów do pracy. Wywiady telefoniczne są często wykorzystywane do przesiewania kandydatów w celu zawężenia puli wnioskodawców, którzy zostaną zaproszeni na rozmowy osobiste .

Są również wykorzystywane jako sposób na zminimalizowanie wydatków związanych z rozmowami z kandydatami spoza miasta. W przypadku stanowisk oddalonych rozmowa telefoniczna może być jedyną, którą masz.

Jak przeprowadzić wywiad telefoniczny

Zanim podejmiesz rozmowę telefoniczną na rozmowę kwalifikacyjną, zapoznaj się z poradami i technikami wywiadów telefonicznych, abyś mógł przeprowadzić wywiad i przejść do następnej rundy.

Przygotuj się na rozmowę telefoniczną, tak jak w przypadku zwykłego wywiadu osobistego. Sporządź listę swoich mocnych i słabych stron , a także listę odpowiedzi na typowe pytania dotyczące rozmowy telefonicznej . Dodatkowo, przygotuj listę pytań gotowych do zadania ankieterowi.

Jeśli masz wcześniejsze zawiadomienie o rozmowie, sprawdź opis stanowiska i wykonaj trochę badań na temat firmy .

Poświęć trochę czasu, aby dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska , abyś mógł powiedzieć, dlaczego jesteś silnym kandydatem na to stanowisko. Przejrzyj także swoje CV. Wiesz, kiedy wykonywałeś każdą pracę i jakie były twoje obowiązki.

Powinieneś czuć się komfortowo i być gotowym do dyskutowania o swoim pochodzeniu i umiejętnościach podczas rozmowy telefonicznej.

Praktykuj rozmowy

Rozmowa przez telefon nie jest tak łatwa, jak się wydaje. Podobnie jak w przypadku osobistego wywiadu, praktyka może być pomocna. Pomoże Ci to nie tylko w próbach odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące rozmowy telefonicznej, ale także pomoże Ci zdać sobie sprawę z tego, że masz wiele ustnych tyknięć, nie wymawiasz słów lub mówisz zbyt szybko lub zbyt wolno.

Aby ćwiczyć, poproś znajomego lub członka rodziny o przeprowadzenie próbnego wywiadu i nagraj go, abyś mógł zobaczyć, jak brzmi przez telefon. Po nagraniu będziesz mógł usłyszeć swoje "ums" i "uhs" oraz "ok", a następnie ćwiczyć zmniejszanie ich z mowy konwersacyjnej. Słuchanie nagrania pomoże ci również wskazać odpowiedzi, które możesz poprawić.

Przygotuj się do rozmowy

Przed rozmową potwierdź wszystkie szczegóły, w tym datę, godzinę i z kim będziesz rozmawiać. Upewnij się, że wiesz, czy rozmawiający z tobą dzwoni, czy też musisz zadzwonić.

Skorzystaj z cichej, wygodnej i prywatnej przestrzeni bez żadnych zakłóceń, abyś mógł skoncentrować się na rozmowie.

Wskazówki dotyczące wywiadów telefonicznych

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby przeprowadzić udaną rozmowę telefoniczną:

Zalecenia i niedociągnięcia podczas rozmowy telefonicznej

Przejrzyj więcej wywiadów telefonicznych i nie rób tego, aby się przygotować.

Właściwa etykieta telefoniczna

Zapoznaj się z tymi wytycznymi, aby zapoznać się z odpowiednią etykietą rozmowy telefonicznej, aby zrobić najlepsze wrażenie na swoim ankiecie.

Odbierz telefon sam , niech członkowie rodziny i / lub współlokatorzy wiedzą, że oczekujesz połączenia. Gdy odbierzesz telefon, odpowiedz na to, używając swojego imienia, np. Jane Doe (dziarskim tonem głosu), aby ankieter wiedział, że dotarł do właściwej osoby.

Użyj tytułu ankietera podczas rozmowy (Pan lub Pani i ich nazwisko.). Używaj tylko imienia, jeśli cię o to poprosi. W przeciwnym razie użyj formalnego tytułu.

Posłuchaj uważnie prowadzącego i nie zaczynaj mówić, dopóki ankieter nie ukończy zadania. Jeśli masz coś, co chcesz powiedzieć, zanotuj to w swoim notatniku i wspomnij o tym, kiedy przyjdzie Twoja kolej na rozmowę.

Nie martw się, jeśli potrzebujesz kilku sekund na wymyślenie odpowiedzi , ale nie zostawiaj zbyt wiele martwego powietrza. Jeśli chcesz, aby osoba przeprowadzająca rozmowę powtórzyła pytanie, zapytaj.

Kontynuacja po wywiadzie

Gdy wywiad dobiegnie końca, pamiętaj, aby podziękować rozmówcy. Poproś o adres e-mail ankietera, jeśli jeszcze go nie masz. Wyślij e-mail z podziękowaniami od razu, dziękując ankieterowi i powtarzając swoje zainteresowanie pracą. Wykorzystaj również notkę z podziękowaniami, aby dostarczyć informacji na temat swoich kwalifikacji, o których nie miałeś okazji wspomnieć podczas rozmowy telefonicznej.

Po zakończeniu rozmowy uważnie przejrzyj wszystkie notatki, które możesz wziąć podczas rozmowy. Zanotuj, jakie pytania padłeś, jak zareagowałeś, i wszelkie dalsze pytania, które możesz mieć, jeśli masz możliwość osobistego wywiadu lub rozmowy telefonicznej drugiej rundy.