6 wskazówek dotyczących pracy z młodszym szefem

6 wskazówek dotyczących pracy dla szefa, który jest młodszy od Ciebie

W teorii wszyscy zaczynamy pracę na poziomie podstawowym, a następnie ruszamy w górę. Nasza ścieżka powinna być stabilna i pewna, co oznacza, że ​​nasi szefowie są starsi od nas, a my jesteśmy starsi niż nasze bezpośrednie raporty. Tak myślimy, że to powinno zadziałać, ale życie rzadko przechodzi w proste przekątne.

Niektórzy ludzie wciąż się rozwijają, podczas gdy inni mają czas wolny na choroby, rodzinę lub dlatego, że ich szef wyrzucił ich na krawężnik.

Czasami wychodzisz na boki. Niektórzy ludzie przeskakują sześć poziomów naraz. Rezultat jest taki, że czasami twój szef jest młodszy od ciebie.

Czasami o wiele młodszy. Co się dzieje, gdy jesteś na tyle dorosły, aby być matką swojego menedżera lub, co gorsza, babcią? Nie zawsze jest to płynna żegluga. Jest wiele uczuć, które musisz wypracować.

Nie jest to kwestia teoretyczna - gdy Millennials trafią na siłę roboczą, niektórzy przejdą do ról kierowniczych, gdzie będą nadzorować osoby, które są znacznie starsze od nich. Kiedy jesteś starszym pracownikiem, jak radzisz sobie z pracą dla kogoś, kto jest nie tylko dużo młodszy, ale może mieć o wiele mniej doświadczenia? Oto wskazówki dotyczące pracy z młodszym menedżerem.

Uważaj na swój język ciała

Twój mniej doświadczony szef może sugerować, że masz 99 procent pewności, że nie zadziała. Oprzyj się pokusie przewracania oczu . To irytujące, kiedy twoje dzieci to robią i to denerwujące, kiedy to robisz. Możesz mieć rację, ale musisz trzymać język ciała w ryzach.

Możesz zgłaszać zastrzeżenia (patrz poniżej), ale sposób, w jaki realizujesz obiekcje, jest krytyczny.

Uważaj na słowa

Knokuj następujące zwroty z repertuaru pracy:

I wszystko podobne. Nie chcesz zwracać uwagi na różnice wieku i nie chcesz zachowywać się tak, jakbyś był lepszy, ponieważ jesteś starszy. Możesz być lepszy. Twój szef wciąż jest szefem .

Załóżmy, że Twój szef jest odpowiednią osobą do pracy

Nawet jeśli nie masz więcej doświadczenia zawodowego, masz więcej doświadczenia życiowego. To nie znaczy, że twój szef Millennial nie jest odpowiednią osobą do pracy szefa. Może mieć wiedzę i doświadczenie potrzebne do zarządzania i chciał zatrudnić.

Może mieć umiejętności zarządzania, których inni nie mają. Niektórzy ludzie są dobrzy w jednym, a niektórzy są dobrzy w innych sprawach.

Kiedy twój szef wprowadza zmiany, nie opieraj się zmianie . Nie odpychaj, chyba że masz naprawdę solidne powody. (Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, nie jest to solidny powód). Jeśli masz solidny powód, zanieś go swojemu szefowi i przedstaw mu swoją sprawę . Tak byś zrobił, gdyby twój szef był starszy od ciebie. Jeśli nie mówi absolutnie, to poprzyj ją. Ona jest szefem, a ona podejmie upadek, jeśli to głupi pomysł.

Zachowaj to Profesjonalnie

Masz duże doświadczenie życiowe, a także doświadczenie zawodowe. Twój 20-osobowy szef jest w trakcie przechodzenia przez takie rzeczy, jak randki, nowe dzieci i ogólny dramat relacji, które są długie, dawno minione.

Oprzyj się pokusie, aby pomóc jej w tych rzeczach. Ma rodziców, do których może się zwrócić po poradę dla dorosłych.

Dodatkowo, nie dajcie się wpaść w rolę wydziału matki lub ojca. Czasami może się to zdarzyć, gdy w grupie Tysiąclecia występuje jeden lub dwa pokolenia wyżu demograficznego. Niektórzy nawet zaczynają dzwonić do swojej starszej mamy współpracownika. To ujmujące, a także dla ciebie samobójstwo kariery.

Nikt nie daje dobrych projektów mamie . Mamy mają przynieść ciasteczka (nie rób tego) i udzielać porad (doradztwo w sprawie projektu? Dobrze. Porada dla faceta, z którym się spotyka? Źle.) Wszyscy jesteście profesjonalistami, więc proszę, zachowujcie się tak.

Nie masz żadnych specjalnych przywilejów

Pojawia się to w organizacjach, w których starsi pracownicy są długoletnimi pracownikami firmy. Zasłużyli sobie na prawo przyjść późno lub uzyskać pierwszy wybór na czas wakacji.

Być może pierwszym wyborem na wakacje jest polityka firmy, ale twój szef może ustalić, czy tak nie jest.

Jeśli Twój szef chce, aby Twój elastyczny harmonogram był świetny! I za wszelką cenę negocjuj to. Zasłużyłeś na to, jeśli potrafisz wskazać swój rekord pracy gwiezdnej. Nie zarobiłeś tego tylko dzięki swojej długowieczności.

Nie próbuj być cool

Jeśli jesteś naturalnie fajny - niesamowity - ale nie staraj się zachowywać jak 25-latek, gdy masz 45 lat. Jest to nieprofesjonalne i głupie. Pewnie, że może to być wiek, a ty możesz grozić pozywaniem, ale wszyscy żyjemy w prawdziwym świecie, w którym oczekuje się, że ludzie dojrzewają, gdy dorastają.

Istnieją różne oczekiwania wobec różnych osób. Tak długo, jak nie ma to wpływu na ocenę wyników ani płace, pozwól temu odejść.

Pamiętaj, że wiek nie ma znaczenia, gdy osiągniesz wiek dorosły. Nie panikuj, jeśli twój nowy szef jest o wiele młodszy od ciebie. Po prostu zrób wszystko, co w twojej mocy, a wszystko pójdzie dobrze.